Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Wystawa rzeźby i malarstwa Wiesława Domańskiego oraz 50. jubileuszowy numer czasopisma NESTOR

Powiatowa Biblioteka Publiczna, Redakcja Czasopisma „Nestor”

zapraszają

WYSTAWARZEŹBY I MALARSTWA

WIESŁAWA DOMAŃSKIEGO

50. JUBILEUSZOWY NUMER

CZASOPISMA „NESTOR”

16 stycznia 2020 r. (czwartek) godz. 16:00

PBP, ul. Piłsudskiego 5A, Krasnystaw

*Wiesław Domański*
Artysta rzeźbiarz, ur. 20.08.1957 r. w Krasnymstawie. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych - dyplomw pracowni prof. A. Hajdeckiego w 1984 r. Artysta zajmuje się przede wszystkim rzeźbą, malarstwo jest jego drugą pasją. W swoim dorobku ma zarówno rzeźby kameralne, jak i monumentalne realizacje sakralne. Prace Domańskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie i w Polsce. Dwukrotny stypendysta ministra Kultury. Odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 13 stycznia 2020
 

Niezwykłe ferie w KDK

Serdecznie zapraszamy do spędzenia ferii zimowych w Krasnostawskim Domu Kultury. W dniach 14-17.01 i 20-23.01 dla dzieci i młodzieży z terenu Krasnegostawu przygotowaliśmy szereg zajęć integracyjnych i artystycznych, zabaw animacyjnych, pokazów filmowych oraz warsztatów rękodzielniczych. Z wyjątkiem seansów kinowych, na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Szczegółowy program ferii prezentujemy poniżej:

- „Zagrajmy razem” (15 i 22.01 w godz. 16:00-20:00 w Sali Konferencyjnej) – wspólne granie w gry planszowe. Fani planszówek będą mogli pograć m.in. w „Talizman”, „Terraformacje Marsa”, „Hero realms”, „Osadnicy z Catanu”, „Zakazana wyspa”. Zapraszamy całe rodziny!

- „Bezpieczne ferie” (16.01 o godz. 12:00 w Sali Widowiskowej) – spotkanie z policjantem oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie na temat bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania.

- „Magiczne Ferie z Czarodziejem” (16.01 o godz. 12:30 w Sali Widowiskowej) - profesjonalny iluzjonista Łukasz Podymski zaprezentuje iluzje, karciane manipulacje i triki, które wprawią w zdumienie każdego! Uczestnicy spotkania otrzymają akcesoria potrzebne do przygotowania i wykonania sztuczek magicznych. Będą mogli wyczarować walizkę pieniędzy, malować obrazy na odległość czy przekładać ręce przez lustro. Kto wie, może wśród Was znajdą się przyszli mistrzowie sztuki iluzjonistycznej? Po pokazie zapraszamy chętnych na warsztaty podczas, których będzie można nauczyć się kilku magicznych sztuczek.

- „Warsztaty rękodzieła” (16 i 23.01 o godz. 16:00 w Sali Plastycznej) – uczestnicy warsztatów pod okiem twórcy ludowego będą mogli poznać tajniki malowania na szkle oraz będą wykonywać ozdoby i magnesy z modeliny.

- „Ferie z Kubusiem” (17.01 o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej) - Kubuś Puchatek, Wesoły Gepard, Klaun i Śnieżynka zaprezentują program składający się z „Tanecznej podróży z Kubusiem przez świat” oraz cykl zabaw, na który złożą się m.in. rzeźbienie balonów, kalambury, konkurs wokalny, mini-golf czy wyścigi na uszatkach. Całość potrwa ok. 3 godzin

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 13 stycznia 2020
 

Wesołych Świąt!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 23 grudnia 2019
 

Książka o Ogrodzie Św. Jana Pawła II

12 grudnia ks. Henryk Kapica zaprezentował w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie książkę KARMEL BIBLIJNY ŚW. JANA PAWŁA II I BŁ. KS. ZYGMUNTA PISARSKIEGO ORAZ OGRÓD CHIŃSKI „MARZENIE ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO”. Autor publikacji przez 18 lat był proboszczem Parafii p.w. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, obecnie jest na emeryturze.  W czasie spotkania Ks. Henryk Kapica mówił między innymi:   Idea stworzenia Ogrodu im.  Jana Pawła II narodziła się w dniach Jego śmierci i pogrzebu. Nasza parafia ma szczególną wdzięczność wobec Świętego Jana Pawła II, który wyniósł na ołtarze naszego krajana, męczennika, Błogosławionego Księdza Zygmunta Pisarskiego. Osnową Ogrodu stała się Droga Krzyżowa. Poświęcenie i oficjalne otwarcie Karmelu Św. Jana Pawła II nastąpiło w dniu 17 czerwca 2012 r. Tworząc nasz Ogród pragnęliśmy na terenie przykościelnym wzbogacić różnorodność biologiczną (ogród polski, rozarium, kolekcja biblijna). Poprawiamy w ten sposób mikroklimat i warunki do życia drobnych organizmów i zwierząt. Przede wszystkim pragnęliśmy dać przestrzeń duchowego i zdrowotnego odpoczynku dla mieszkańców miasta. Jest Karmel przestrzenia sakralną, w której człowiek jest blisko Stwórcy. Ogród ma także walory edukacyjne, zachęca młodzież do poznawania Objawienia Bożego, bogactwa przyrody i zachęca do ochrony przyrody. Ogród poprawia estetykę zabytkowej przestrzeni Zespołu Pojezuickiego i kościoła Św. Franciszka Ksawerego. Ma też akcenty patriotyczne i historyczne, zachęca do studiowania historii Polski i dziejów naszej małej Ojczyzny Ziemi Krasnostawskiej, ukazując bohaterów miasta i okolicy. List gratulacyjny w imieniu Poseł RP Teresy Hałas  przekazała Katarzyna Bojarska. Starosta Andrzej Leńczuk pogratulował wydania ciekawej książki, słowa podziękowania i uznania przekazał zastępca Burmistrza Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć ogrodu, pokazująca kolejne etapy jego powstawania i bogactwo zasobów. Goście obecni na spotkaniu  mogli otrzymać dedykację od autora książki, z czego chętnie skorzystali. Zapraszamy do ciekawej lektury!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 17 grudnia 2019
 

Ministerialne środki dla KDK

W listopadzie Krasnostawski Dom Kultury zakończył realizację zadania pn. „Zakup wyposażenia do sali widowiskowej i instrumentów muzycznych w celu wzbogacenia oferty kulturalnej KDK”. Zadanie w kwocie 41 000,00 zł dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”. Jego całkowita wartość wyniosła 51.250,00 zł.

W jego ramach zakupiono fortepian cyfrowy, parawan akustyczny, mikser audio, kolumny głośnikowe, zestaw do komunikacji scenicznej oraz fotele, mające zastąpić te najbardziej wysłużone na sali widowiskowej.

Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia funkcjonalności siedziby KDK oraz stworzenia narzędzi potrzebnych do pozyskania nowych uczestników prowadzonej przez nią działalności kulturalnej i edukacyjnej.

Poczynione inwestycje pozwolą dostosować ofertę KDK pod względem jakościowym, cenowym, czasowym i artystycznym do potrzeb mieszkańców Krasnegostawu i okolic. Do tej pory nowe wyposażenie zostało wykorzystane m.in. w realizacji wydarzenia „Pożegnanie Lata”, koncertu „Tribute to Louis Armstrong” Troya  Andersona, koncertu charytatywnego „Dla Michaliny” czy baletu „Dziadek do orzechów” Royal Lviv Ballet. Pozwoliło również na poszerzenie planu zajęć KDK o nowe formy aktywności – zajęcia z fortepianu i wokalne. Szczegóły na stronie www.kultura.krasnystaw.pl.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 17 grudnia 2019
 

Koncert Noworoczny w KDK

Dnia 10 stycznia 2020 r. o godz. 20:00 zapraszamy Państwa do Krasnostawskiego Domu Kultury w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa. Gdzie, w pełnych zachwytu dźwiękach, będzie można usłyszeć szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosne westchnienia w alkowach.  Wybitne kompozycje w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej  oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, polki, a także do Nowego Jorku – do najsłynniejszej sceny musicalowej Broadwayu. Artyści zaprezentują niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe arie, szlagiery i duety miłosne.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 17 grudnia 2019
 

Każdy może być artystą

11 grudnia 2019 r. Biblioteka  Powiatowa w Krasnymstawie gościła  mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Żułowie z siostrą przełożoną Benedyktą Bartnik, władze samorządowe, rodziców i sympatyków. Na wystawie „Każdy może być artystą”  29 osób - uczestników Warsztatu  Terapii Zajęciowej z Żułowa - zaprezentowało kilkadziesiąt różnorodnych prac malarskich, plastycznych, rękodzielniczych, tkackich, hafciarskich, szydełkowych, włóczkowych, stroików świątecznych i ozdób choinkowych. Pomysłodawcami  wystawy były kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Anna Łukowiec i Magdalena Kacperska. Wystawę można oglądać do 8 stycznia w godzinach pracy Biblioteki. Słowa podziękowania i uznania dla autorów prac skierowali Starosta Andrzej Leńczuk, Przewodniczący Rady Powiatu Witold Boruczenko, Wójt Gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk, zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Mirosław Księżuk. Zebrani wysłuchali wierszy Edyty Przybysz oraz kilkunastu pieśni w wykonaniu chóru „Słoneczny Krąg”, który tworzą niewidome mieszkanki Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Niewidomych Kobiet w Żułowie. Goście mogli też spróbować smacznych wypieków przygotowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Żułowa.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 17 grudnia 2019
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi