Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Krasnostawskie drzewo w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2019!

W ubiegłym roku krasnostawskie drzewo – klon jesionolistny rosnący na rynku w Krasnymstawie (woj.lubelskie), zwyciężył w ogólnopolskim konkursie naDrzewo Roku 2018, organizowanym przez Klub Gaja.

W tym roku nasze drzewo bierze udział w finale europejskim – konkursie na Europejskie Drzewo Roku.  Celem tego konkursu jest zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy, które powinniśmy cenić i chronić. W finale konkursu europejskiego biorą udział zwycięzcy etapów krajowych z 15-tu krajów. Co roku w głosowaniu biorą udział dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób.

Spośród drzew z 15 europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów. Krasnostawskie "Klęczące drzewo" reprezentuje Polskę!

Głosowanie trwa od 1 do 28 lutego na stronie

https://www.treeoftheyear.org/home

Zachęcamy do głosowania na nasze drzewo.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 13 lutego 2019
 

Poezja miłosna po raz 12!

Jak Polska długa i szeroka także Krasnystaw dbając o wizerunek miasta sprzyjającego twórczości poetyckiej, zachęca w regulaminie ogólnopolskiego konkursu, aby „dać upust swym szałom miłosnym i porywom twórczym”. Już niebawem, bo 16 lutego o godz.16:00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się finał XII edycji Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

W tym roku po lekturze ponad 600 wierszy pytanie postawione przez jurora Marcina Jurzystę wciąż jest aktualne: „Czy warto jeszcze pisać wiersze o miłości? Skoro przez stulecia – ba, tysiąclecia napisano ich już tyle? Odpowiedź może być tylko jedna – tak. Piszmy, próbujmy jeszcze raz nazwać, opowiedzieć to, co każdy człowiek przeżywa choćby raz w życiu. Opowiedzieć w sposób oryginalny, własny. Czy prostota i bezpretensjonalność może być kluczem do sukcesu, czy uważność? Uważne przyglądanie się światu, odczytywanie i zapisywanie drobnych zdarzeń.”

Na wiele tych intrygujących pytań postarają się skierować uwagę uczestników jurorzy tegorocznej edycji Konkursu: Jadwiga Demczuk (poetka, współpracuje z „Monitorem Wołyńskim”), Dorota Ryst („Salon Literacki”, juror w ogólnopolskich konkursach literackich) - przewodnicząca i Marcin Jurzysta (doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki).

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 11 lutego 2019
 

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY to ogólnopolska akcja promocyjna, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach. Najbliższa edycja akcji planowana jest na 15 - 17 marca 2019 r.

Lubisz weekendowe wyjazdy?

Dzięki akcji skorzystasz z setek atrakcji turystycznych w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%. Akcja jest dla każdego, wystarczy zarezerwować ofertę.* Listę Partnerów każdej z edycji przedstawiona jest na około 2 – 3 tygodnie przed planowanym weekendem. Podróżuj po Polsce i odkrywaj piękno naszego kraju również w niskim sezonie!

Działasz w branży turystycznej lub okołoturystycznej?

Weź udział w akcji i wypromuj swoją ofertę hotelową, gastronomiczną, czy kulturową. W ten sposób zapewnisz sobie dodatkowe korzyści również poza głównym sezonem turystycznym. Przygotowując okazyjne oferty, dotrzesz do znacznie większej grupy turystów. Zgłoszenia do akcji przyjmowane będą na przełomie stycznia i lutego 2019 r. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi działaniami w akcji, polub fanpage na Facebooku.

Ogólnopolską akcję POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY zainicjowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od czterech edycji organizuje ją Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z MSIT.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 04 lutego 2019
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – LUTY 2019

5 lutego, godz. 10:00

Eliminacje do konkursu „The Voice of Głowacki”

Eliminacje do konkursu dla młodych wokalistów organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie, którego finał odbędzie się 22 marca.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: ZSP nr 2 i KDK

 

6 lutego, godz. 12:00

Film „Królik po berlińsku”

Film „Królik po berlińsku” w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK, MDKF „Iluzjon”

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 04 lutego 2019
 

Spektakl muzyczny Przystanek Hollywood w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 10 lutego 2019 r. o godz. 18:00 do Sali Widowiskowej na spektakl muzyczny „Przystanek Hollywood” Teatru IWIA z Gliwic. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu spektaklu do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

On i ona, przyjaciele z sąsiedztwa roztaczają marzenia o dobrym, szczęśliwym, bogatym życiu i karierze w świecie wielkiego ekranu Hollywood. Snują cudowne wyobrażenia o byciu choć na chwilę gwiazdami filmowymi z np.: „Dirty Dancing”, „Grease”, „Bodyguard”, „Indila”, „Mission Impossible” czy „Desperado” i wierzą, że historie opowiadane w piosenkach ich bohaterów, zmienią na zawsze życie w cudowną baśń.

Akcja pełna dowcipu, humoru i interakcji z widzem, przepełniona dynamizmem barw i kostiumów, sprawia, że czas spędzony na Przystanku Hollywood, na nowo rozbudzi w każdym z nas dziecięce pragnienia o byciu gwiazdą wielkiego formatu.

Wielką zaletą spektaklu jest m.in. z zespół muzyków złożony z wybitnych krakowskich instrumentalistów: Leszka Szczerby, Jerzego Kluzowicza i Wiesława Murzańskiego.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 04 lutego 2019
 

Premiera spektaklu o Piłsudskim za nami

Dnia 28 stycznia w Krasnostawskim Dom Kultury odbyła się premiera spektaklu „Echo Przeszłości” opowiadającego o ostatniej nocy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spektakl przygotowany przez Krasnostawski Dom Kultury i Grupę teatralno-muzyczną Lubelskiego Uniwersytetu III Wieku filia w Krasnymstawie, wyreżyserował Hovhannes Aleksanyan. Scenariusz przygotowali Małgorzata Antoniak i Henryk Woch. Oprawa muzyczna Jerzy Żuk.

W roli Marszałka Józefa Piłsudskiego wcielił się Henryk Woch, a w „Echo” Stanisław Toczony. Ponadto w spektaklu wystąpili: Maryla Woch, Krystyna Kobylańska, Grażyna Ciechańska, Tamara Ilczak, Terasa Bosy, Zofia Kostrzanowska, Zofia Gregorowicz–Myka, Halina Woińska, Teresa Smolik, Małgorzata Antoniak, Barbara Lipiec, Tamara Pyśniak, Zdzisława Jaciuk, Stanisław  Ciechański, Witold Ilczak, Bolesław Miciuła, Adam Kwieciński.

Spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, a gratulacje twórcom i aktorom złożyli m.in. Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk i Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Krasnystaw Urszula Hus.

Prezentacja spektaklu była swoistym zakończeniem krasnostawskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 04 lutego 2019
 

KONCERT JANA KONDRAKA ARTYSTY Z LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW

Dyrektor
Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie
zaprasza na

KONCERT
JANA KONDRAKA
ARTYSTY Z LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW
27 stycznia 2019 r. o godz. 18.00

w refektarzu Muzeum
Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a


Jan Kondrak, artysta który od lat związany jest z Lubelską Federacją Bardów wystąpi ze swoim teatralnym programem Sztukmistrz Śpiewa. Słuchając Jana Kondraka trudno oprzeć się wrażeniu, że działa on na swoich widzów w hipnotyczny sposób. Podczas takich muzycznych spotkań przenosi całą widownię w inny świat, pełen przeróżnych emocji, świat poezji. Jego głos jest jednym z najlepszych głosów bardowskich. Jan Konrdak jest również cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie oraz innych. Między innymi dla Marka Dyjaka. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

Sponsorem koncertu jest Bank Spółdzielczy w Izbicy
Wstęp bezpłatny !

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 24 stycznia 2019
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi