Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Spotkanie z Kasią Bulicz-Kasprzak

Dnia 18 września 2023 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Powiatowej na spotkanie z KasiąBulicz-Kasprzak.

Kasia Bulicz-Kasprzak

autorka 19 powieści obyczajowych, urodziła się 20 marca 1976  w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Mieszka i pracuje w podwarszawskim Sulejówku. Studiowała biologię i polonistykę. Studia polonistyczne kontynuowała na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutowała w 2012 dzięki nagrodzie w wygranym rok wcześniej konkursie literackim. Ukończyła roczny kurs scenariuszowy w Warszawskiej Szkole
Filmowej. Pisanie traktuje jak rzemiosło i uważa, że autor, który zdobył pewne doświadczenie ma obowiązek tym doświadczeniem  się podzielić. Prowadzi zajęcia dla adeptów pisania w różnym wieku. Uważa, że pisanie jest najlepszą forma autoterapii. Dlatego też stworzyła kilka autorskich scenariuszy zajęć pisarskich.

Cykl „Saga wiejska” jest inspirowany historią rodzinną autorki, opowieściami bliskich i wspomnieniami samej autorki. W pięciu tomach na tle wydarzeń historycznych przedstawione są losy chłopskich rodzin na Zamojszczyźnie.
Podczas spotkania będzie możliwość porozmawiania z autorką oraz zdobycia autografu.
Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 16 wrzesnia 2023
 

Promocjz 65 wydania Nestora oraz wernisaż malarstwa Danuty Śniak-Filipczak

Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na promocję 65 wydania czasopisma"Nestor" (nr 3/2023) oraz
wernisaż malarstwa Danuty Śniak-Filipczak dnia
14 września (czwartek) godz. 16.00.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 12 wrzesnia 2023
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – WRZESIEŃ 2023

3 września, godz. 18:00

Koncert Adama Szabata

Adam Szabat i Waldemar Korzeniowski w koncercie „Usiądźmy przed drogą”.

Na program składa się 16 utworów z gatunku piosenki literackiej, zaaranżowanych na dwuosobowy zespół muzyczny ( gitara akustyczna, śpiew). „Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK i na bilety.krasnystaw.pl

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Adam Szabat, KDK

 

6 września, godz. 18:00

100-lecie Warner Bros – „Urodzeni mordercy”

Dziesiąta projekcja w ramach cyklu w kinie Morskie Oko pt. „100-lecie Warner Bros”, w ramach której na specjalnych seansach będziemy prezentować największe hity kinowe wyprodukowane przez tą wytwórnię filmową. Tym razem film „Urodzeni mordercy” z 1994 roku.

Miejsce: Sala Kinowa

Organizator: KDK

 

7 września, godz. 20:00

Spektakl „Kaspar” – Teatr Polska

Spektakl „Kaspar” Teatru Biuro Podróży z Poznania to klasyczna perła teatru widowiskowego. Prosta opowieść zamknięta w ramy malarskie z towarzyszeniem ponadczasowej muzyki Jana Sebastiana Bacha. Malarskość wysmakowana, niczym rodzajowość sceniczna malarstwa holenderskiego, „zalana” światłem, dopracowana, zatrzymywana w kadrze, z widocznym sceptycyzmem religijnym.

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: KDK, Teatr Biuro Podróży

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 01 wrzesnia 2023
 

Spektakl - Kaspar w Krasnymstawie

Krasnostawski Domu Kultury zaprasza w dniu 7 września 2023 r. o godz. 20:00 na plenerowy spektakl pt. „Kaspar”, przygotowany przez Teatr Biuro Podróży w ramach programu Teatr Polska 2023. Spektakl zostanie wystawiony w Rynku Miejskim (Plac 3-go Maja). Wstęp wolny!

Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy. To „wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Dzieciństwo spędził w samotności, zamknięty w małym pomieszczeniu. Jego jedyną zabawką był konik. Gdy, pewnego popołudnia, ku zaskoczeniu mieszkańców pojawia się niespodziewanie na placu w Norymberdze, potrafi powiedzieć tylko słowo „koń”. Umie się jeszcze podpisać. Kaspar nie wie kim jest, nie zna ludzi, nic nie umie. Jest zdany na dobrą lub złą wolę społeczności, w której się pojawił. Czy mieszkańcy miasta ulitują się nad znajdą? Jakie będą jego losy? Czy uda mu się odnaleźć w społecznej strukturze? Przedstawiona w estetyce prostej ludowej opowieści przeniesionej w przeszłość, historia Kaspara pokazuje jak zmienia się społeczna percepcja obcego, jak wpływa na decyzje i działania otoczenia. Jest to spektakl niezwykle współczesny i jakże „polski”.

„Kaspar” Teatru Biuro Podróży to klasyczna perła teatru widowiskowego. Prosta opowieść zamknięta w ramy malarskie z towarzyszeniem ponadczasowej muzyki Jana Sebastiana Bacha. Malarskość wysmakowana, niczym rodzajowość sceniczna malarstwa holenderskiego, „zalana” światłem, dopracowana, zatrzymywana w kadrze, z widocznym sceptycyzmem religijnym. To przykład precyzyjnego, spójnego i wyrafinowanego widowiska plenerowego. Gazeta Świętojańska – Gdańsk, lipiec 2023.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 01 wrzesnia 2023
 

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego - Lubelskie. Smakuj życie!

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Lubelskie. Smakuj życie!" na najlepszy film promujący region lubelski.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://promocja.lubelskie.pl/turystyka/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy/

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich twórców: amatorów, profesjonalistów i miłośników filmu, bez ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców/opiekunów).

Nagrodzone Filmy będziemy chcieli wykorzystywać do promocji Regionu Lubelskiego w Polsce jak i za granicą.

Konkurs ma dwie kategorie, w których można zgłaszać Prace Konkursowe:

film trwający do 15 sekund oraz

film trwający od 15 sekund do 3 minut.

Dla autorów najciekawszych prac w danej kategorii czekają nagrody:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 26 sierpnia 2023
 

Dinozaury Reggae zagrali w Krasnymstawie!

Dnia 8 sierpnia 2023 r. o godz. 20:00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie wybrzmiały największe przeboje muzyki reggae w wykonaniu super grupy Powrót Dinozaurów Reggae, której towarzyszył Maleo Reggae Rockers.

„Pieśni Miłości i Pokoju” to niecodzienny projekt stworzony przez żywe legendy rodzimej sceny reggae. Motorem napędowym całej akcji jest - a jakże, “Motor”, czyli Symcha Keller, muzyk ikonicznej formacji Katharsis. Do współpracy zaprosił on kolegów i przyjaciół, z którymi stawiał pierwsze kroki na scenie: Darka „Maleo” Malejonka, Jarka „Jarexa” Kowalczyka czy Jerzego „Słomę” Słomińskiego, muzyków, których nazwiska mówią same za siebie.

Na bezpłatnym koncercie bawiło się mnóstwo mieszkańców Krasnegostawu!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 26 sierpnia 2023
 

Krasnostawski Dom Kultury ponownie z Teatrem Polska!

Z radością informujemy, że Krasnostawski Dom Kultury po raz kolejny na trasie  programu Teatr Polska! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla naszej pracy. W ramach Teatru Polska pokażemy trzy spektakle „Drzewo Życzeń” Teatru Andersena z Lublina, „Kaspar” Teatru Biuro Podróży z Poznania i „Margules. Nieobecność” Teatru Scena InVitro z Lublina.

Na początek odwracamy role i jedziemy do Teatru Andresena w Lublinie na spektakl „Drzewo życzeń” dnia 3 września 2023 r. o godz. 12:00. Mamy jeszcze wolne miejsca w naszym teatralnym autobusie – zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny 82 576 22 18 lub osobisty w sekretariacie KDK w celu omówienia szczegółów wyjazdu.

O czym jest spektakl, na który się wybieramy? „Drzewo życzeń” Teatru Andersena to mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga pokonywać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych - nie tylko na przybyszów z innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 26 sierpnia 2023
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Październik 2023
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi