Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Weselne szlagiery w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury  oraz Komitet społeczny „Przemek obudź się!” zapraszają na koncert charytatywny pn. „IX Przegląd Weselnych Szlagierów”. W niedzielę 28 lipca od godz. 16:00 na terenie Dworku Starościńskiego zagrają: Vertico, Revelka, Mondeo oraz Magical!

Komitet społeczny „Przemek obudź się!” został zawiązany w celu zebrania środków finansowych niezbędnych do wybudzenie i rehabilitacji Przemka – 31-letniego mieszkańca Krasnegostawu. W trakcie wydarzenia przeprowadzone zostaną publiczna zbiórka pieniędzy i licytacje. W związku, z czym prosimy Was również o pomoc rzeczową. Dary na licytację można przynosić do biura LGD - ul. Matysiaka 7 lub do Krasnostawskiego Domu Kultury – ul. Okrzei 10.  Mile widziani są również wolontariusze, którzy pomogą nam w dniu imprezy.

Podczas „IX Przegląd Weselnych Szlagierów” usłyszymy przeboje, bez których trudno jest sobie wyobrazić wesele m.in.: „Windą do nieba”, „Daj mi tą noc”, „Ona tańczy dla mnie”, „Biały miś”, „Żono moja” i wiele innych. Jedne z najlepszych w swoim fachu zespoły wykonają utwory, których refreny potrafi zanucić większość Polaków, niezależnie od pokolenia. Będzie nastrojowo, sentymentalnie, ale przede wszystkim energetycznie i bardzo tanecznie!

Komitet wspierają: Stowarzyszenie Twórców Kultury „Paleta”, Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus”, Krasnostawski Dom Kultury, Urząd Miasta Krasnystaw i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.  

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 19 lipca 2019
 

Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury

W dniach 1-5 lipca 2019 r. odbyły się „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury”. Celem zadania była organizacja zajęć pozalekcyjnych w okresie letnich wakacji z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży z terenu Krasnegostawu. Uczestnicy zajęć mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczyli się prawidłowego funkcjonowania w zespole, realizowali własne pomysły, nauczyli się właściwych postaw wobec innych, wrażliwości           i kultury osobistej, poznali zasady zdrowego stylu życia oraz pomysły na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Pierwszy dzień „Wakacji z Krasnostawskim Domem Kultury” rozpoczęliśmy zajęciami integracyjnymi, w których przeprowadzeniu pomógł pracownik OHP. Po przez zabawy grupa mogła bliżej się poznać aby w dalszych zajęciach lepiej radzić sobie w kontaktach z innymi uczestnikami jak i instruktorami. Po zapoznaniu wszyscy wesołym szykiem udaliśmy się na teren Dworku Starościńskiego gdzie czekała na nas już Pani z Państwowej Stacji Sanitarnej w Krasnymstawie i przybliżyła nam właściwe zachowania profilaktyczne, które są niezbędne by bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Dzieci poznały także zasady zdrowego odżywiania. Po tym spotkaniu przyszedł czas na zwiedzanie. Udaliśmy się zatem do Muzeum, po którym oprowadził nas przewodnik, z nim odwiedziliśmy również okoliczne miejsca związane z historią naszego miasta.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 19 lipca 2019
 

Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Gnaś oraz promocja 48. wydania Czasopisma Artystycznego NESTOR

Powiatowa Biblioteka Publiczna
zaprasza na
wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Gnaś
oraz promocję  48. wydania (numer 2 /2019) Czasopisma Artystycznego NESTOR

Dnia 18 czerwca 2019 r. (wtorek),godzina 16:00
Powiatowa Biblioteka Publiczna,ul. Piłsudskiego 5A


Andrzej Gnaś
Ur. w 1963 r. Pracuję w agencji celnej w Chełmie działającej przy Chełmskim Domu Kultury. W 2016 r. wstąpił do Stowarzyszenia Twórczego "Pasja" w Chełmie, w którym pełni funkcje wiceprezesa. W 2018 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu malarstwa na UMCS w Lublinie. Tworzy w olejach, pastelach, ma na swoim koncie rysunki ołówkiem, węglem, tuszem. Lubi klimaty starości oraz pogranicza realizmu i abstrakcji.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 czerwca 2019
 

Wieczór astronomiczny w Bibliotece

Miłośnicy astronomii, którzy przybyli 11 czerwca wieczorem do Biblioteki z wielka uwagą wysłuchali ciekawej prelekcji nt. zanieczyszczenia świetlnego. Wiesław Krajewski w prezentacji multimedialnej  zapoznał uczestników wieczoru z zagadnieniem zanieczyszczenia świetlnego nieba. Podjął tym samym  bardzo ważny i często niezauważany problem niepotrzebnego, nieodpowiedniego  i nadmiernego oświetlania nieba.

Zanieczyszczenie świetlne jest to świecenie nieba wywołane przez rozpraszanie światła sztucznego przez gazy, pyły i aerozole obecne w atmosferze, związane ze złą jakością oświetlenia zewnętrznego. Źle skonstruowane urządzenia kierują część światła w niebo zamiast w dół. Efektem tego jest także zaświetlanie, oślepianie i marnowanie energii.

Zanieczyszczeni świetlne można podzielić na rozświetlenie nocnego nieba poprzez światło rozproszone w atmosferze, oświetlenie poza miejscami do tego przeznaczonymi, oświetlenie miejsc, w których oświetlenie jest niepotrzebne oraz olśnienie powodowane przez nieosłonięte źródła światła o dużej luminacji. Szacuje się, że dwie trzecie ludzkości żyje obszarach zanieczyszczonych przez światło, w USA – 97%, w Unii Europejskiej – 96 % ludzi mieszka na obszarach, w których nocne niebo nigdy nie jest ciemniejsze niż przy Księżycu  świecącym w kwadrze. W takich obszarach nie można dokonywać obserwacji gwiazd.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 czerwca 2019
 

Otwarcie wystawy ZŁOTO, KRZEMIEŃ I GLINA Tajemnice pochowane w kurhanach

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

zaprasza na otwarcie wystawy

ZŁOTO, KRZEMIEŃ I GLINA
Tajemnice pochowane w kurhanach
MOGIŁY Z BIAŁKI I STRYJOWA

14 czerwca 2019 r. o godz. 12.00

w siedzibie Muzeum
Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a


W programie:

1. Wystąpienie dr P. Jarosza na temat:
„Badania archeologiczna kurhanów w Białce i Stryjowie”
2. Wystąpienie dr hab. prof. UMCS J. Libery na temat:
„Znaleziska toporów kamiennych kultury ceramiki sznurowej na Lubelszczyźnie”

Na wystawie zostaną zaprezentowane zabytki odkryte podczas badań archeologicznych kurhanów w Białce i Stryjowie, przeprowadzonych pod kierownictwem Pawła Włodarczaka z Ośrodka Archeologii Gór i Wyżyn w Krakowie. Na ekspozycji znajdą się również zabytki pochodzące z badań archeologicznych kurhanów w Białce w latach 1982-83, odbywających się pod kierownictwem Edmunda Mitrusa na zlecenie ówczesnych Pracowni Konserwacji Zabytków w Lublinie. Wystawa adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, pragnących poznać zwyczaje pogrzebowe oraz związane z nimi tajemnice w czasach, z których jedynym świadectwem działalności człowieka są „skarby” ukryte w ziemi.

Wystawę będzie eksponowana do 31 sierpnia 2019 r.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 11 czerwca 2019
 

KIERMASZ LOKALNYCH PRODUKTÓW ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ W BONIEWIE

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania " Krasnystaw PLUS" we współpracy z Gminą Fajsławice w dniu 16 czerwca 2019 roku o godz.15.00 organizuje KIERMASZ LOKALNYCH PRODUKTÓW ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ W BONIEWIE związany z wdrażaniem Marki Lokalnej ,, Krasna Chata". Podczas kiermaszu odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Promocji Produktu Lokalnego - Targowisko Gminne w Fajsławicach ,,Mój Rynek" w Boniewie.

Miejsce: Boniewo 43, 21-060 Fajsławice.

Wstęp wolny/uczestnictwo wystawców bezpłatne.

Naszym celem jest promocja producentów i twórców produktów lokalnych z obszaru działania LGD ,,Krasnystaw Plus", tj. gmin powiatu krasnostawskiego. Chcemy, aby ich produkty stały się znakiem promocyjnym pod Marka Lokalną naszego subregionu. Zaczynamy Kiermaszem w Boniewie 16.06.2019 w godzinach od 15.00 do 21.00. Na stoiskach zaprezentują się lokalni wystawcy z okolic Ziemi Krasnostawskiej i zaproszeni wystawcy przez organizatorów ze swoimi produktami spożywczymi, rękodziełem i usługami.  W załączeniu znajduje się regulamin kiermaszu z kartą zgłoszeniową dla wystawców.

Serdecznie Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców,  producentów, twórców, rękodzielników lokalnych, Koła Gospodyń Wiejskich zajmujących się kulinariami, rękodziełem, sztuką, usługami, produkcją z powiatu krasnostawskiego oraz stowarzyszenia twórców ludowych do uczestnictwa w kiermaszu. Ilość miejsc wystawienniczych ograniczona. Zapewniamy miejsca zadaszone-wiaty wystawiennicze, domki kiermaszowe. Szczegóły organizacyjno-techniczne znajdują się w regulaminie kiermaszu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 09 czerwca 2019
 

Palinocka 2019

„Palinocka pod Światowidem – Sobótki Krasnostawskie 2019” to pełne magii, najbardziej klimatyczne wydarzenie kulturalne na Lubelszczyźnie. Wiosna zmierza ku końcowi, nieuchronnie zbliża się czas przesilenia letniego i najkrótsza noc w roku! Z tej okazji Stowarzyszenie Pod Napięciem oraz Krasnostawski Dom Kultury zapraszają 15 czerwca już o godzinie 15:00 na tradycyjne „Sobótki”.

Na program „Palinocki” złożą się koncerty, staropolskie zabawy, widowiska obrzędowe oraz warsztaty. Zagrają dla Was Sosnowski (godz. 19:30), Joryj Kłoc (godz. 22:00) – na dużej scenie oraz Kumpel Blues na małej. Jak co roku rozpalimy ogniska, przy których zabawa potrwa aż do białego rana. Tradycyjnie będziemy puszczać wianki i wspólnie poszukamy kwiatu paproci. Fireshow, liczne konkursy, przysmaki przyrządzone na podstawie starodawnych receptur, wprost od Szeptunki, stanowiska z unikalnymi wytworami lokalnego rękodzieła, słowiańskie mity i wróżby – to tylko część wszystkich atrakcji, zaplanowanych dla Was na tę wyjątkową noc. Podczas tegorocznej edycji odbędą się bowiem również warsztaty, wykłady i pokazy: kulinarne, rzeźbiarskie, plastyczne, taneczne, teatralne czy wokalne. W ich wyniku wszyscy chętni śmiałkowie zdobędą nowe, niepowtarzalne umiejętności i sprawności.

W 2019 roku Krasnystaw obchodzi swoje 625 urodziny, dlatego motywem przewodnim naszej imprezy będzie legenda o Szczeku - założycielu miasta! Dzięki wsparciu Santander Bank Polska zapewniamy strefę zabaw dla dzieci, otwartą od 15:00. O tej godzinie rozpoczną się również warsztaty, pokazy i wykłady. Szczegółowy program części wieczornej opublikujemy już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszego facebookowego profilu, gdzie na bieżąco będą pojawiać się informacje o kolejnych wydarzeniach w ramach tegorocznej „Palinocki”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 09 czerwca 2019
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi