Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Spektakl - Wszystko płynie w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dnia 22 września 2021 r. o godz. 19:00 na spektakl „Wszystko płynie” Teatru Soho z Warszawy w ramach programu Teatr Polska. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku. Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst Wszystko płynie Wasilija Grossmana w spektaklu Punkt Zero: Łaskawe. Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu „Mikro Teatr” zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim – Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy – spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu „Wszystko płynie”.

Informacje

czas trwania: 60 minut

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

dramaturgia: Janusz Opryński

data premiery: 28 listopada 2019

miejsce premiery: Warszawa

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Adres strony internetowej programu: www.teatrpolska.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 19 wrzesnia 2021
 

Osterwa rusza w trasę!

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie po 20 latach wraca do tradycji spektakli objazdowych za sprawą nowego projektu - Scena Reduta. To wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Do końca tego roku zespół teatralny przemierzy ponad 2000 kilometrów, aby dotrzeć do widzów z 9 miast naszego regionu.

Scena Reduta stanie się trzecią, zamiejscową sceną Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i na stałe wpisze się w jego działalność – zapewnia dyrektor instytucji, Redbad Klynstra-Komarnicki. Jako teatr wojewódzki chcemy jak najpełniej spełniać swoją misję i prezentować sztukę wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 8 września 2021 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ze strony Miasta Krasnystaw umowę podpisali Robert Kościuk – Burmistrz Krasnegostawu i Damian Kozyrski – Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury.

Projekt swą nazwą nawiązuje do idei pierwszego w Polsce teatru-laboratorium „Reduta”, który w 1919 roku założyli Juliusz Osterwa i Mieczysław Limanowski. Patron lubelskiego teatru pragnął pokazać profesjonalną sztukę tym, którzy nie mieli do niej dostępu. Dlatego już od początku swojego istnienia zespół Osterwy jeździł na gościnne występ, aby zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych zakątków Polski. Aktorów wozili „Kochankowie z Werony ”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia. W trakcie pierwszego objazdu Redutowcy dotarli do 34 miejscowości. Na ich trasie znalazł się m.in. Chełm, w którym jesienią odbędzie się uroczysta inauguracja nowego projektu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 17 wrzesnia 2021
 

Ziemia po kielecku w KDK

Od 10 września 2021 roku w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury możemy obejrzeć wystawę Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików pt. „Ziemia po kielecku”.

„Ziemia po kielecku” to wystawa fotografii próbujących ukazać otaczający nas świat w nowoczesnej formule, częściowo tylko nawiązującej do osiągnięć kieleckiej szkoły krajobrazu - poza tym podążającej swoją drogą. Jej idea jest zogniskowana na ziemi, która ulega ciągłym zmianom powodowanym działaniami człowieka, jak i zupełnie od niego niezależnymi. Z jakim rezultatem udało się to autorom? Odpowiedź pozostawiamy Państwu.

Na wystawie zostaną pokazane prace następujących autorów: Robert Andre, Robert Baś, Piotr Borowicz, Andrzej Borys, Tomasz Budzyński, Michał Cała, Janusz Chojnacki, Sławoj Dubiel, Daria Ilow, Marcin Jastrzębski, Leszek Kowalski, Stanisław Kulawiak, Lech Lipiec, Katarzyna Łata, Cezary Łutowicz, Paweł Opaliński, Ryszard Piotrowski, Jolanta Rycerska, Brunon Szczapiński, Bogdan Szczupaj, Zofia Turno, Karol Walaszczyk, Mieczysław Wroński, Jan Zych, Grzegorz Zygier.

“[…] “Ziemia po kielecku” to projekt twórczy integrujący środowisko artystów fotografików poprzez wspólną realizację założeń programowych, wymianę artystycznych myśli, i intelektualne badania kondycji myśli i możliwości nowoczesnej fotografii krajobrazowej. […]” Paweł Opaliński

“[…] Kiedy więc stykamy się dzisiaj z zawartością wystawy “Krajobraz po kielecku”, to obecność autorów z różnych środowisk, szeroki zakres tematów i sposobów ich wyrażania, nie musi budzić zaskoczenia, gdyż w istocie jest pewną konsekwencją wcześniejszych strategii. […]” Adam Sobota

Wystawa potrwa do końca września. Katalog wystawy dostępny jest pod linkiem: https://issuu.com/zpaf-kielce/docs/ziemia_po_kielecku_-_katalog_2012-www

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 17 wrzesnia 2021
 

VIRTUTI MILITARI I ZEGARKI - wydarzenie historyczno-kulturalne

Krasnostawskie Towarzystwo Historyczne

wraz z Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie

 mają zaszczyt zaprosić

 na wydarzenie historyczno-kulturalne

 VIRTUTI MILITARI I ZEGARKI

Norbert Antoni Patek patriota i geniusz

przedsiębiorczości z Lubelszczyzny

 Data wydarzenia:

29 sierpnia 2021 r.

Program wydarzenia:

11:30 Msza św. w kościele św. Zofii w Tarnogórze

13:00 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Piaskach Szlacheckich

14:00 Konferencja popularno-naukowa w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie

Virtuti Militari i zegarki

Antoni Patek - patriota i geniusz przedsiębiorczości z Lubelszczyzny

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 26 sierpnia 2021
 

50. Chmielaki Krasnostawskie 2021 - Program

Scena RYNEK – Chmielaki Lato na Maxxxa

Piątek 20.08:

Godz. 15:00 – TARASKA

Godz. 16:30 – Anna Błaszczak, Julia Lato, Paulina Banasiak - laureatki The Voice of Głowacki

Godz. 17:00 – Oficjalne otwarcie

Godz. 17:30 – Zespół Amicus KDK

Godz. 18:00 – Cezary Bojankowski i Piotr Jaworski

Godz. 19:00 – MAŁGORZATA OSTROWSKA

Godz. 20:45 – CLEO

Godz. 22:15 – DJ STANLEY

 

Sobota 21.08:

Godz. 15:00 – SOULOVE

Godz. 17:00 – MICHAŁ SZCZYGIEŁ

Godz. 19:00 – BARTEK KRÓLIK

Godz. 21:00 – LADY PANK

Godz. 23:00DUDEK WIECZOROWĄ PORĄ (oficjalny DJ reprezentacji Polski)

 

Niedziela 22.08:

Godz. 15:00 – Wręczenie medali w KKP

Godz. 16:30 – Wybory MISS CHMIELAKÓW

Godz. 19:00 – VIKI GABOR

Godz. 20:30 – SŁAWOMIR

Godz. 22:00 – Pokaz specjalny

 

Scena DWOREK

Piątek 20.08:

16:00 – ZUBEK & PENTZ PIAZZOLLA DUO

18:00 – YUMI ITO I SZYMON MIKA

21:00 – JACK MOORE AND GARY MOORE TRIBUTE BAND

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 19 sierpnia 2021
 

Kiermasz Sztuki Ludowej na Chmielakach 2021

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w dniach 21-22 sierpnia na Kiermasz Sztuki Ludowej. Prezentacja rękodzieła artystycznego odbędzie się w godzinach 9:00-18:00 na terenie Dworku Starościńskiego przy ul. Sikorskiego 10 w Krasnymstawie.

Podczas dwudniowego kiermaszu będzie można obejrzeć i nabyć wyroby reprezentujące różne techniki sztuki tradycyjnej, takie jak: garncarstwo, malarstwo, rzeźba, koronkarstwo, plecionkarstwo, wycinankarstwo, plastyka obrzędowa i zdobnicza, wyroby z drewna, skór, wosku pszczelego czy słomy. Rękodzieło wystawią artyści ludowi, zrzeszenia twórców ludowych oraz wystawcy i rzemieślnicy związani głównie z Lubelszczyzną.

Kiermasz Stuki Ludowej jest częścią Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”, które odbywa się w Krasnymstawie już od 50 lat. Chmielaki to najstarszy festiwal piwny w Polsce, który przyciąga rok rocznie wielotysięczną publiczność.

Oprócz stoisk twórców ludowych, w tym roku będą obecne również koła gospodyń wiejskim i przedstawiciele lokalnych grup działania.

Organizatorem Kiermaszu jest Krasnostawski Dom Kultury. Partnerami wydarzenia są: Miasto Krasnystaw, Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie, Krasnostawski Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Klub Twórców Ludowych w Krasnymstawie. Partnerami wydarzenia są Województwo Lubelskie właściciel marki „Lubelskie.pl” i Totalizator Sportowy właściciel marki „Lotto”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 19 sierpnia 2021
 

Zmiana organizacji ruchu w czasie Chmielaków 2021

Informujemy, że w czasie trwania Chmielaków Krasnostawskich 2021 nastąpią znaczne zmiany w organizacji ruchu na terenie Krasnegostawu, i tak:

3. W dniach 20 sierpnia (piątek) od godz. 7:00 do 23 sierpnia (poniedziałek) do godz. 7:00 wyłączone z ruchu będą następujące ulice:

- ulica Okrzei na odcinku od wjazdu do sklepu Stokrotka do ulicy PCK,

- ulica PCK na odcinku od sklepu Biedronka do ulicy Okrzei,

- ulica Podwale w całości,

- ulica Poniatowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czystą do Placu 3-go Maja,

- ulica Kościuszki na odcinku od ulicy Czystej do Placu 3-go Maja,

- ulica Mostowa na odcinku od ulicy Zamkowej do Placu 3-go Maja,

- Plac 3-go Maja w całości,

- ulica Kościelna w całości,

- ulica Matysiaka w całości,

- ulica Pocztowa w całości,

- ulica Oleszczyńskiego w całości,

- ulica Sikorskiego od ul. Konopnickiej do ul. Piłsudskiego,

- ulica Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Konopnickiej do Placu 3-go Maja.

Ponadto na ul. Konopnickiej będzie całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 19 sierpnia 2021
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Wrzesień 2021
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi