Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Mali Mistrzowie w KDK

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Mali Mistrzowie”, na której prezentujemy nowe aranżacje znanych dzieł sztuki. Prace wykonali uczestnicy zajęć plastycznych odbywających się w ramach projektu „Wakacje z KDK”.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy KDK do 12 sierpnia w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 06 sierpnia 2022
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – SIERPIEŃ 2022

1 sierpnia, godz. 17:00

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Projekcja filmu „Zakazane piosenki” z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przed seansem prelekcja pracownika Instytutu Pamięci Narodowej. Wstęp wolny.

Miejsce: Sala Kinowa

Organizator: KDK, IPN

 

13 sierpnia, godz. 14:00

 

14 sierpnia, godz.

Dożynki Gminy Kraśniczyn

Obsługa techniczna wydarzenia

Miejsce: Dom Kultury w Kraśniczynie

Organizator: Urząd Gminy Kraśniczyn

 

15 sierpnia, godz.

Święto Wojska Polskiego

Piknik Służb Mundurowych i koncert z okazji Święta Wojska Polskiego

Miejsce: Ogrody Papieskie

Organizator: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Biuro Poselskie Poseł Teresy Hałas

 

19-21 sierpnia,

Chmielaki Krasnostawskie

51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” Program na www.chmielaki.pl

Miejsce: Krasnystaw

Organizator: Urząd Miasta Krasnystaw, KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 01 sierpnia 2022
 

Przełamanie Lata w Krasnymstawie

Serdecznie zapraszamy na koncert Przełamanie Lata, który odbędzie się w dniach 23-24 lipca przy ul. Zaułek Nadrzeczny.

Na dwudniowej imprezie wystąpią m.in. Cezary Bojankowski, Piotr „Elvis” Jaworski, Trio-Top, DJ Astero, a gwiazdami będą zespoły SONiC i MeGustar. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, dla starszych stoiska gastronomiczne. Impreza w sobotę rozpocznie się o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:00.

Imprezę organizuje PUB PERŁA mieszczący się w Krasnymstawie przy ul. Okrzei 72, a wsparcia technicznego udziela Krasnostawski Dom Kultury.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 18 lipca 2022
 

Heavy Metal Sextet zagra w KDK

Serdecznie zapraszamy na koncert Heavy Metal Sextet, który zagra 22 lipca o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury. Legendarny jazzowy skład powraca po 40 latach od debiutu! Na scenie pojawią się:

Dominik Mietła - trąbka
Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy
Janusz Kowalski - saksofon tenorowy
Tomasz Białowolski - piano
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Mirosław Sitkowski - perkusja

Heavy Metal Sextet powstał na początku marca 1982 roku z inicjatywy Mariusza Bogdanowicza. Pierwszy występ odbył się 26 marca na konkursie Jazz Juniors w krakowskiej Rotundzie w składzie: Waldemar Szymański – tp, Tadeusz Jakubowski – as, Janusz Kowalski – ts, Jarosław Małys – p, Mariusz Bogdanowicz – b, Henryk Stanoszek – dr. HMS zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołowej, a laureatami indywidualnymi zostali: Szymański, Kowalski, Małys i Bogdanowicz. Wszyscy członkowie pierwszego składu studiowali wówczas na jedynym w Polsce Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Henryka Stanoszka po kilku miesiącach zastąpił Jacek Sobek. Od początku 1983 roku na perkusji grał Mirosław Sitkowski. W krótkim okresie istnienia (1982-84) HMS wywołał spore wzburzenie na scenie jazzowej w Polsce i zagranicą. W 1982 roku zdobył Klucz do kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Jan Ptaszyn Wróblewski przyznał mu nagrodzę Złotego Dyzia. Czytelnicy Jazz Forum w ankiecie Jazz Top uznali HMS za Nową nadzieję roku 1982. W kolejnych latach zespół zajął trzecie miejsce w kategorii Zespół roku 1983 i drugie w 1984. W 1983 roku ukazała się pierwsza płyta HMS, w 1984 druga. Obydwie zostały wydane przez wytwórnię Poljazz. Sukcesy zespołu to również:
I miejsce na konkursie jazzowym w Dunkierce (Francja) 1984.
II miejsce w Jazz Hoeilaart (Belgia) 1984, gdzie również trębacz zespołu Waldemar Szymański otrzymał główną (jedyną) nagrodę solistyczną.

Ważniejsze festiwale:
Jazz nad Odrą 82’, 83’, 84’,
Jazz Jamboree 83’,
Bratysławskie Dni Jazzowe 83’ (Czechosłowacja),
Pomorska Jesień Jazzowa 83’
Umbria Jazz 84’ w Perugii (Włochy)

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 18 lipca 2022
 

Lubelski łowca czasu - 210 rocznica urodzin Antoniego Patka

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

zaprasza na

Pierwszy Lubelski Zjazd Miłośników Zegarów i Zegarków

dnia 11.06.2022 o godz. 15.00

do siedziby muzeum

ul. Piłsudskiego 5 A

w Krasnymstawie

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 08 czerwca 2022
 

Koncert - Pieśni Kresów Naszych w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 17 czerwca 2022 r. o godz. 19:00 na koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata utrzymany w konwencji na dwa głosy męskie i gitarę pt. „Pieśni Kresów Naszych”.

Koncert ów można określić mianem nostalgicznego, bo taki klimat towarzyszy większości kompozycji, które usłyszymy. Z jednej strony to bardzo osobiste wyznania, pełne tęsknoty za czasem minionym, za ludźmi, którzy odeszli, za miejscem dziecięcych zabaw, z drugiej zaś opowieści o tragicznej historii kresów i zwyczajnym człowieku w nią wplątanym.
Mądre, nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone są dodatkowo ciekawymi, barwnymi opowieściami autorów, którzy czasem występują w roli świadków historii. Istotnym elementem tego wydarzenia jest mistrzowski akompaniament Waldemara Korzeniowskiego wcielającego się jednocześnie w rolę dyrygenta.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 05 czerwca 2022
 

Koncert muzyki filmowej na urodziny miasta

Koncert z okazji 628. rocznicy nadania Miastu Krasnystaw praw miejskich. Przy Dworku Starościńskim 11 czerwca 2022 r. o godz. 20:30 wystąpi Joanna Aleksandrowicz z zespołem w koncercie polskiej muzyki filmowej „Od Nocy Do Nocy”.

Joanna Aleksandrowicz - aktorka i wokalistka, występowała na scenach wielu Teatrów w Polsce, m.in. na deskach Teatru Wielkiego we Wrocławiu w spektaklu mistrza Jana Szurmieja. Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi m.in z Wojtkiem Smarzowskim, czy Markiem Koterskim.

Joanna Aleksandrowicz dzięki swojej ambicji i determinacji stworzyła ponadczasowy projekt filmowo-musicalowy „Od Nocy Do Nocy” który zagrała 200 razy na różnych sceneriach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory tj. „Noce i Dnie”, „Vabank”, czy musical „Metro”.W 2021 roku zrealizowała wraz z zespołem ponad 30 letnich koncertów blisko natury, w wyjątkowych aranżacjach świetlnych.Koncepcja koncertu na trawie jest jej autorską, w której aktorka chciała zachować klimat i nastrój, co niewątpliwe się udało. Projekt ten jest kontynuowany w bieżącym roku, wzbogacony o tournee po perłach historii i miejscach pięknych nieodkrytych – plażach, ogrodach, parkach. Takim wyjątkowym miejscem jest niewątpliwie krasnostawski Dworek Starościński.

Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące można odbierać w kasie KDK od 9 czerwca. Zachęcamy również publiczność do zabrania ze sobą na koncert kocy.

W przypadku deszczowej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej KDK.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 05 czerwca 2022
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2022
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi