Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Walne Zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej Krasnystaw - Wrota Roztocza

Szanowni Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”,

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, działając na podstawie § 24 ust. 1 oraz § 26 ust. 1 statutu Stowarzyszenia, zwołuje na dzień 26 stycznia 2022 r. (środa) Walne Zebranie ustalając pierwszy termin na godzinę 17.00 oraz drugi na godzinę 17.15. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10.

  1. Otwarcie Walnego Zebrania Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, przedstawienie porządku obrad oraz stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania przez Prezesa Zarządu.
  2. Wybór Przewodniczącego oraz Protokolanta Walnego Zebrania.
  3. Wybory uzupełniające do Komisji Rewizyjnej LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
  4. Sprawy różne i wolne wnioski.
  5. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem,
Prezes
Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza"
Ireneusz Król

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 08 stycznia 2022
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – STYCZEŃ 2022

8-30 stycznia,

Wystawa fotograficzna „Ocalić od zapomnienia…”

Wystawa fotograficzna autorstwa Tomasza Kłębka pt. „Ocalić od zapomnienia – szlakiem zabytkowych drewnianych cerkwi Roztocza”

Miejsce: Galeria

Organizator: Tomasz Kłębek, KDK

 

8 stycznia, godz. 15:00

Opłatek w Klubie Twórców Ludowych

Spotkanie noworoczne członków Klubu Twórców Ludowych

Miejsce: Sala Konferencyjna

Organizator: KTL, KDK

 

9 stycznia, godz. 12:00

Koncert kolęd

Koncert zespołów kolędujących w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Miejsce: Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej

Organizator: Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej, KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 07 stycznia 2022
 

Koncert Świąteczny w KDK

Dnia 27 grudnia 2021 r. w Sali Widowiskowej KDK odbył się Koncert Świąteczny w ramach wydarzenia „Tradycyjne Boże Narodzenie” organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Urzędu Miasta Krasnystaw. Patronat nad wydarzeniem objęli Robert Kościuk Burmistrz Krasnegostawu i Katarzyna Saks Dyrektor NIKiDW.  W Koncercie zaprezentowały się Zespół Kolędniczy „Herody” z Łazor, Kapela Wojciechowska z Wojciechowa oraz działający w KDK - Zespół „Amicus”.

Jako pierwszy wystąpił Zespół Kolędniczy z Łazor działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Harasiukach. Powstał w 1985 roku, a jego założycielami byli Janusz Kusz i Adolf Mucha. Zespół kolęduje głównie na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego. Regularnie bierze udział w konkursach i przeglądach widowisk kolędniczych. Ostatnie osiągnięcia zespołu to: nagroda „Złoty Toruń” na Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej (2020), I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych i Grup Kolędniczych w Lublinie (2020, 2021), III miejsce w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej (2021). Zespół wystąpił 15 osobowym składzie i w znakomitym stylu pokazał tradycyjne widowisko zwane „Szczodrakami lub Herodami”, angażując przy tym zgromadzoną na sali publiczność.

Kolejnym wykonawcą była Kapela Wojciechowska z Wojciechowa, która powstała w oparciu o tradycję ludowego muzykowania i brzmienie orkiestr dętych. Pierwszy skład wojciechowskich muzykantów, w formule szerszej niż skrzypce z bębenkiem jednostronnym, uformował się w 1926 roku. Obecnie tworzą ją: Stanisław Mirosław (baraban), Leszek Mirosław (klarnet, saksofon), Andrzej Kędzierski (trąbka) i Leszek Iwaniak (harmonia, puzon). Kapela uczestniczy w życiu kulturalnym kraju, tworząc oprawę muzyczną uroczystości na wszystkich szczeblach samorządu. Zespół gościł m.in. na Dożynkach Prezydenckich, reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Instrumentalnego w Wilnie czy wielokrotnie uczestniczył na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (laureat Brązowej, Srebrnej i Złotej Baszty). Repertuar wojciechowskich muzyków stanowią tradycyjne z Powiśla Lubelskiego: oberki, polki, podróżniaki, sztajerki, sztajery - mazury, walczyki. Na koncercie w Krasnymstawie usłyszeliśmy tradycyjne polskie kolędy w ludowym wykonaniu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 07 stycznia 2022
 

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Radosnych, spokojnych i zdrowych

Świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w rodzinnej atmosferze

źyvxy w imieniu

Lokalnej Organizacji Turystycznej

"Krasnystaw - Wrota Roztocza"

Zarząd Stowarzyszenia

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 24 grudnia 2021
 

Sylwester w Rynku

Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk zaprasza na Powitanie Nowego Roku w Rynku Miejskim. Impreza zacznie się około godziny 21:00 i potrwa do 1 w nocy. Zabawę poprowadzi zespół Trio Top. O północy życzenia noworoczne.

Wydarzenie odbędzie się w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 23 grudnia 2021
 

Jarmark Bożonarodzeniowy za nami…

Dnia 19 grudnia 2021 r. w krasnostawskim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy w ramach wydarzenia „Tradycyjne Boże Narodzenie” organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury i Urząd Miasta Krasnystaw przy wsparciu finansowym Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka.

Na Jarmarku zaprezentowało się 16 wystawców - twórców ludowych i koła gospodyń wiejskich. Mimo niesprzyjającej pogody Jarmark odwiedziło bardzo dużo osób, które mogły kupić ozdoby, pierniki, ciasta i przeróżne dekoracje świąteczne.

Jarmark rozpoczął się od rozstrzygnięcia konkursu „Tradycyjne Ozdoby Bożonarodzeniowe” 2021, w którym wzięło udział 25 uczestników, a Jury w składzie: Paweł Onochin (Przewodniczący – STL), Katarzyna Ufniarz (STL), Mateusz Soroka (Muzeum Regionalne w Krasnymstawie) przyznało nagrody w trzech kategoriach: Tradycyjne Ozdoby Choinkowe, Tradycyjne Łańcuchy Choinkowe, Stylizowane Ozdoby Bożonarodzeniowe. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

W kategorii: Tradycyjne Ozdoby Choinkowe

I Nagroda – Katarzyna Wrońska

II Nagroda – Janina Wesołowska

III Nagroda – Marta Dolepska

Wyróżnienie – Małgorzata Bandosz

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 23 grudnia 2021
 

Wystawa czasowa - Stan wojenny 1981–1983

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

zaprasza do obejrzenia nowej wystawy czasowej
„Stan wojenny 1981–1983
wystawa będzie dostępna

od 13 grudnia 2021 r. do 28 lutego 2022 r.

w budynku muzeum
Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a

Ekspozycja prezentuje podstawowe informacje dotyczące okresu stanu wojennego w PRL oraz fotografie pochodzące ze zbiorów krajowych i zagranicznych, m.in.: Archiwum Confédération française démocratique du travail, Ośrodka Pamięć i Przyszłość, Ośrodka KARTA, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Archiwum IPN.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 19 grudnia 2021
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2022
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi