Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Krasnystaw Rocks! 2018

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 14 lipca 2018 r. o godz. 15:30 na kolejną edycję przeglądu muzycznego „Krasnystaw Rocks!”. Tym razem spotykamy się na Rynku Miejskim w Krasnymstawie. Przypominamy, że impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz ósmy spróbuje usatysfakcjonować fanów gitarowego grania. W tym roku zagrają dla Was: The Broken Knife, Ulica 30, Vis Maior, Nocne Żule i Villain.

The Broken Knife to pięcioro młodych muzyków z Krasnegostawu i Zamościa: Roksana Kostrzewska (wokal), Kamil Szałacha (gitara), Damian Kłos (gitara), Patryk Szumiło (bas) oraz Jan Pańko (perkusja). Wykonują muzykę z pogranicza hard rocka i metalu. Na koncie mają m.in. występy na „Zamojskiej majówce", „Eksplozji", Palinocce pod Światowidem”, Chmielakach Krasnostawskich” czy hrubieszowskiej „Stajni Augiasza”.

Członkowie zespołu Ulica 30 grają ze sobą od 2016 roku. Ich muzyka to mieszanka rocka garażowego i alternatywnego z małą nutką popu. Inspiracji szukają w nagraniach Nirvany, Foo Fighters, Pearl Jam. Ulicę 30 tworzą Sabina Poterucha (wokal), Cyprian Kowalik (gitara), Kacper Śliwa (gitara), Łukasz Skiba (gitara basowa) i Paweł Capiuk (perkusja).

Vis Maior to rockowo-metalowa formacja z Hrubieszowa, którą tworzą: Wojciech Pudełko (wokal), Kajetan Pańko (gitara), Kacper Dąbrowski (bas) oraz Jan Pańko (perkusja). W tym roku wydali debiutancki album zatytułowany „Septima”. W swojej muzyce poruszają wątki patriotyczne oraz związane z otaczającym nas światem.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 03 lipca 2018
 

Orkiestra Symfoniczna w krasnostawskim Rynku

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 5 lipca 2018r. o godz. 19:00 na scenie w Rynku Miejskim w Krasnymstawie – wystąpi Orkiestra Symfoniczna im. M.K. Ogińskiego z Mołodeczna na Białorusi wraz z solistami Chóru Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku.

Przed publicznością wystąpi ponad 80 artystów – członków Orkiestry i Chóru oraz solistów. W programie koncertu znajdą się znane utwory muzyki popularnej, operowej i operetkowej.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Integracyjne „Magnum Bonum” i Krasnostawskim Domem Kultury.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 03 lipca 2018
 

Prezentacja książki „Dzieje kościoła i parafii pod wezwaniem Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie”

Dnia 25 czerwca 2018 r. swoją książkę o kościele św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie zaprezentowali jej autorzy: Jakub Kalman, Weronika Czyżycka, Bogumiła Bęcal i Sylwia Młynarczyk-Rysak. We wstępie do książki napisali oni: „Piękna i burzliwa historia kościoła św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, mimo jego kilkusetletniej działalności, nie doczekała się żadnego pełnego opracowania monograficznego. Historia obiektu, jego ranga i znaczenie dla lokalnej społeczności, wydaje się zasługiwać na bardziej szczegółowe opracowanie i takie wyzwanie podjęliśmy my - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w ramach działalności Koła Miłośników Biblioteki oraz nasi opiekunowie.  Praca nad książką zajęła nam ponad rok. Pragniemy przedstawić wszystkim czytelnikom tego opracowania okoliczności i środowisko w jakim kościół powstawał i funkcjonował oraz przybliżyć sylwetki niezliczonych osób, które w różny sposób przyczyniły się do jego zaistnienia i były z nim w różny sposób związane. Podjęliśmy próbę prześledzenia tego procesu na przestrzeni stuleci, od pierwszej idei - zamysłu powstania kościoła - aż do chwili obecnej. Pragnęliśmy naszą pracą wpisać się w rocznicowe obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Goście obecni na promocji książki obejrzeli prezentację zdjęć znajdujących się w publikacji oraz wysłuchali autorów, którzy przybliżyli zebranym tematykę książki.  Sponsorzy otrzymali od autorów książkę oraz podziękowania za pomoc w jej wydaniu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 01 lipca 2018
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – LIPIEC 2018

2-6 lipca, godz. 10:00-14:00

Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. W programie: w poniedziałek – zajęcia profilaktyczne z pracownikiem SANEPID-u i plener malarski; we wtorek – projekcja bajki „Odlotowy nielot” i zajęcia rękodzieła „Złap swój sen”; w środę – wyjazd do CSK w Lublinie na spektakl „Proszę słonia” i koncert piosenek z filmów dla dzieci „Bajkowo i filmowo”; w czwartek – zajęcia rękodzieła „String Art” i lekcja muzealna; w piątek – wyjazd do parku linowego w Lublinie

Miejsce: KDK

Organizator: KDK

 

4 lipca godz. 10:00

Lato w Spotkaniach Kultur

Wyjazd dzieci do CSK w Lublinie na spektakl „Proszę słonia” i koncert piosenek z filmów dla dzieci „Bajkowo i filmowo”. Zapisy dzieci w sekretariacie KDK. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: CSK w Lublinie

Organizator: KDK, Marszałek Województwa Lubelskiego

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 01 lipca 2018
 

Poezja Iwony Chudoby w Bibliotece Powiatowej

Iwona Chudoba - Krasnostawianka z urodzenia, chełmianka z wyboru, pielęgniarka, poetka, prezes Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”  pisze wiersze refleksyjno-nastrojowe, charakteryzujące się zwięzłością stylu. Na swoim koncie wydawniczym ma dziewięć książek, w tym fraszki, haiku, limeryki, wiersze dla dzieci i „zamiastki”.  22 czerwca 2018 r. w Bibliotece Powiatowej poetka zaprezentowała najnowszy tomik o oryginalnie brzmiącym tytule „na eM”, zawierający krótkie kilkuwersowe liryki osobiste, których tematem przewodnim jest miłość.  Wiersze zostały zaprezentowane w formie prezentacji multimedialnej, gdzie obraz i teksty czytane przez poetkę stanowiły jedną całość. Dopełnieniem spotkania z poezją był mini koncert w wykonaniu Mieczysława Pawelca, który w mistrzowski sposób zagrał na trąbce kilka nastrojowych utworów nawiązujących do refleksyjnego nastroju spotkania.  Goście mogli otrzymać na pamiątkę tomik z dedykacją autorki i oryginalną pieczątką „Dużo miłości życzy autorka”. Swoją opinię w czasie spotkania wyraziła P. Irena Iwańczyk, która powiedziała: „Dzisiaj zostało połączonych kilka rodzajów sztuk, piękna recytacja, podkład muzyczny, obraz i wspaniały koncert muzyczny. To wszystko dotknęło mojego serca i uczuć. Często zastanawiamy się jaki jest sens życia, dokąd zmierzamy, co jest wartością. A wartością jest miłość. Pięknie Pani pisze o mił0ści. Pani poezja jest refleksyjna, poważna, finezyjna, piękna. Zabrała nas Pani poprzez swoją poezję na wędrówkę przez życie i świat. Bardzo dziękuję”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 30 czerwca 2018
 

Wystawa Jolanty Rycerskiej w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 30 czerwca o godz. 18:00 do Galerii na wernisaż wystawy Jolanty Rycerskiej „Bajki niczyje”.

Jeden z ostatnich fotograficznych projektów Rycerskiej to poetycka opowieść w ponad dwudziestu obrazach, odnosząca się do snu, marzeń, przywołująca nieco zatarte już wspomnienia i ich związek z tym, co obecne. „Właśnie ta szczególna relacyjność, sieć kruchych powiązań, przenikanie się pozornie odległych materii i stanów, czasów przeszłych i teraźniejszych, zbliżenie tego, co realne i wyobrażone decyduje o charakterze fotografii” – pisze o wystawie Lena Wicherkiewicz. „Są one jak delikatne mosty przerzucone między odległymi sobie światami, ujawniającymi skryte, lecz odczuwalne więzi łączące naturę z wyobraźnią, ciało z przestrzenią, wspomnienie ze stanem tu i teraz” – dodaje.··Fotografie Rycerskiej są wycinkami rzeczywistości o symbolicznym wymiarze. Nie muszą być końcem artystycznej przygody, bywają początkiem. Zdjęte widoki odtwarzają pojedyncze fragmenty napotkanych historii. Oderwane od źródła, pozbawione koloru i nadmiaru detali, przestają być realne. Budzą raczej ciąg luźnych skojarzeń, zapraszają do refleksji i reminiscencji. Zebrane w kolekcję, przetasowane i rozłożone na ścianach galerii, pozwalają zaprosić widza w podróż do krainy wspomnień i wyobraźni.

Jolanta Rycerska - członkini Związku Polskich Artystów Fotografików od 2005 roku. Wykłada fotografię kreacyjną w Studium Fotografii ZPAF oraz na Europejskim Wydziale Sztuk w Warszawie. Od 2013 pomysłodawca i dyrektor czterech edycji międzynarodowego festiwalu Warsaw Photo Days. Kurator wystaw w dziedzinie sztuk wizualnych w kilku warszawskich galeriach (m.in. Galerii Jabłkowskich, Starej Galerii ZPAF, Galerii Obok, Galerii Kordegarda). Członkini Rady Programowej Galerii Kordegarda prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury. Kuratorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jurorka ponad trzydziestu konkursów fotograficznych. Autorka piętnastu wystaw indywidualnych oraz trzydziestu ośmiu zbiorowych. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 26 czerwca 2018
 

Promocja tomiku poetyckiego Iwony Chudoby „na eM”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie, Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” oraz Wydawnictwo TAWA zapraszają na promocję tomiku poetyckiego Iwony Chudoby „na eM”.

Oryginalnie brzmiący tytuł to wiersze, których tematem przewodnim jest miłość. Iwona Chudoba – krasnostawianka z urodzenia, chełmianka z wyboru, pielęgniarka, poetka, a obecnie Prezes Chełmskiej Grupy Literackiej  „Lubelska 36”.  Uprawia lirykę refleksyjno-nastrojową, charakteryzującą się zwięzłością stylu. Pisze fraszki, haiku, limeryki, wiersze dla dzieci i „zamiastki”. Na swoim koncie wydawniczym ma już dziewięć książek.

Na spotkanie zapraszamy do Biblioteki Powiatowej

22 czerwca 2018r.(piątek) o godz. 17.00 .

Wstęp wolny!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 22 czerwca 2018
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi