Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Nasi twórcy nagrodzeni!

Twórcy zrzeszeni w Klubie Twórców Ludowych i krasnostawskim oddziale Stowarzyszenia Twórców Ludowych działających w Krasnostawskim Domu Kultury zostali nagrodzeni w dwóch wojewódzkich konkursach dotyczących regionalnych tradycji wielkanocnych.

W II Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną, którego podsumowanie odbyło się 27 marca 2021 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie jury w kategorii „palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną” postanowiło wyróżnić Martę Dolepską (Wólka Orłowska). Natomiast nagrodą specjalną przyznaną przez Bognę Bender-Motykę – Dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie uhonorowana została Danuta Perestaj (Krasnystaw) za pisanki wykonane metodą tradycyjną (kat. dorośli).

Jeszcze więcej nagród krasnostawscy twórcy zdobyli w XIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznego pt.: „Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność”, który rozstrzygnięto 19 marca 2021 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. W kategorii „pocztówka” w grupie wiekowej powyżej 17 lat I nagrodę zdobyła Monika Winnicka (Felicjan), III zaś Sylwia Czapla (Krasnystaw).  Panie takie same miejsca zajęły w kategorii „stroiki i ozdoby na stół”. Ta specjalność została całkowicie zdominowana przez nasze twórczynie w grupie wiekowej powyżej 50 lat. Nagrodę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdnik otrzymała Janina Boroś (Krasnystaw), I miejsce - Marta Dolepska (Wólka Orłowska), II miejsce - Ewa Czapla (Krasnystaw), wyróżnienie - Janina Bodio (Baraki). Nagrodzono również osiemdziesięcioletnią Alicję Smyk (Krasnystaw) za prace malarskie oraz Lidię Niemiec (Żułów) w kategorii palm wielkanocnych.

Wszystkim nagrodzonym w konkursach gratulujemy, zachęcamy do dalszej pracy twórczej oraz poszukiwań inspiracji wynikających z regionalnych tradycji.  

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 12 kwietia 2021
 

Spektakl komediowy - Miłosna pułapka w KDK

Dnia 14 marca o godz. 17:00 w Krasnostawskim Domu Kultury, po długiej przerwie, odbędzie się spektakl teatralny! Będziecie Państwo mogli zobaczyć komedię romantyczną „Miłosna pułapka” w gwiazdorskiej obsadzie! W spektaklu wystąpią: Adrianna Biedrzyńska, Mikołaj Krawczyk, Artur Dziurman i Alicja Kwiatkowska.  Bilety do nabycia w kasie KDK oraz online na www.bilety.krasnystaw.pl i www.kupbilecik.pl

Spektakl odbędzie się w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 07 marca 2021
 

Dzień Kobiet w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dnia 8 marca o godz. 16:00 na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. W Sali Widowiskowej KDK dla Pań wystąpią wokaliści Piotr Jaworski i Cezary Bojankowski oraz tancerze szkół tańca działających w KDK. Na początek zobaczymy pokazy tańca towarzyskiego Szkoły Tańca „Top-Art”, a na koniec pokazy tańca współczesnego Szkoły Tańca „Żan-Tan”. Koncert odbędzie się udziałem publiczności, w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, tj. udostępnienie 50% miejsc, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 26 lutego 2021
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – MARZEC 2021

6 marca, godz. 18:00

Koncert Katarzyny Żak

Koncert Katarzyny Żak pt: „Piosenki na życzenie”, podczas którego artystka wykona utwory Osieckej, Hemara, Młynarskiego. Bilety w cenie 40 zł.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK


8 marca, godz. 16:00

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet, podczas którego wystąpią wokaliści Piotr Jaworski i Cezary Bojankowski oraz tancerze szkół tańca działających w KDK: Top-Art i Żan-Tan.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK

 

12 marca, godz. 10:00

Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” dla uczniów krasnostawskich szkół podstawowych.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK, MBP

 

14 marca, godz. 17:00

Spektakl „Miłosna pułapka”

Spektakl komediowy „Miłosna pułapka” Krakowskiej Fundacji Teatralnej. Wystąpią: Adrianna Biedrzyńska, Alicja Kwiatkowska, Artur Dziurman, Mikołaj Krawczyk. Bilety w cenie 70 zł.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Krakowska Fundacja Teatralna

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 26 lutego 2021
 

Koncert Katarzyny Żak w KDK

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 6 marca o godz. 18:00 do Sali Widowiskowej na koncert Katarzyny Żak pt. „Piosenki na życzenie”.

W ramach recitalu usłyszycie Państwo znane i lubiane piosenki takich autorów jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Magdalena Czapińska czy Marian Hemar. Repertuar Katarzyny Żak uzupełnią nowe polskie przeboje w jej aktorskiej interpretacji. Wokalistce na fortepianie towarzyszyć będzie Hadrian Filip Tabęcki.

Katarzyna Żak - polska aktorka filmowa i telewizyjna. Prywatnie żona aktora Cezarego Żaka. Zawodowo niezapomniana Sulejukowa w serialu „Rancho” i Alina Krawczyk w „Miodowych latach”. Zagrała również  w: „Seszelach”, „Księdze wielkich życzeń” czy „13 posterunku”. Przez wiele lat była aktorką Teatru Rampa w Warszawie, gdzie zapętana została z ról w spektaklach: „Conte”, „Brat naszego Boga” czy „Kandyd czyli optymizm”.

Zapowiada się humorystyczno-nostalgiczny wieczór. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 40 zł (50 zł w dniu koncertu, 35 zł Karta Dużej Rodziny) do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Koncert odbędzie się w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 24 lutego 2021
 

Poezja miłosna nagrodzona po raz 14!

Dnia 20 lutego 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie XIV Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula zorganizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku ze względu na pandemię koronowirusa i obowiązujące obostrzenia sanitarne, finał odbył się on-line.

Wyniki przedstawił Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski, a swoje refleksje na temat Konkursu przekazała przewodnicząca Jury: Dorota Ryst. Nagrodzone wiersze zaprezentował Stanisław Kliszcz – instruktor KDK.

Na tegoroczną edycję przysłano 276 zestawów, co daje około 830 wierszy. Jury obradowało on-line i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii dla młodzieży przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody dla Anny Wojno z Kobyłki, Zofii Artymiak z Lublina i Aleksandry Majówki z Chełma.

Przyznano także trzy wyróżnienia dla Jakuba Kozy z Mielca, Urszuli Słoniny z Malawy i Otyli Czyż z Katowic.

Dodatkowo Jury postanowiło przyznać wyróżnienia drugiego stopnia dla Angeliki Ślezak z Grodziszcza.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 24 lutego 2021
 

Stok narciarski w Bobliwie - czynny

Stok narciarski w Bobliwie jest już czynny od 9.00 do 21.00. Płatności możliwa tylko Gotówką. Każdy uczestnik przed skorzystaniem z wyciągu jest zobowiązany do podpisania oświadczenia. Obowiązkowe jest zakrywania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości.

Więcej informacji na stronie www.stokbobliwo.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 12 lutego 2021
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Kwiecień 2021
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi