Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Latawce Poetycki
 

Data wydarzenia: Piątek 17 lipca 2015   Zaułek Nadrzeczny
 

Krasnostawski Dom Kultury i Klub Literacki „Strona” serdecznie zapraszają 17 lipca 2015 r. od godz. 16:00 na Zaułek Nadrzeczny na wyjątkową imprezę pod nazwą „Latawce Poetyckie”

W poezji wieloznaczność jest jednym z jej podstawowych elementów, pozwalających na wielość interpretacji. Każdy z nas ma swój wzór świata, mówiąc krótko ile wzorów tyle interpretacji, więc i nazwa imprezy poetyckiej Latawce Poetyckie nie jest jednoznaczna. Nie należy jej wiec kojarzyć tylko li wyłącznie z najstarszym znanym ludzkości przyrządem latającym, bo przecież Latawiec Poetycki to może być też taki człowiek, który się „puszcza” jak przysłowiowa „latawica” tyle, że na wiatr ze swoimi tekstami. Wiatr, czy powietrze to przecież kanał do innych ludzi, do ich uszów i być może serca. Latawiec czy latawica dziś kojarzą się niestety pejoratywnie, ale nie można zapominać, iż były to demony słowiańskie utożsamiane z wiatrami - wiec wiej wietrze i nieś te wiersze do najgłębszym zakamarków Krasnegostawu. Osobom, które pojawią się na Zaułku polecamy wiersz Adama Naruszewicza pod tytułem Balon: Ty sobie roisz czary, latawce.

Podczas imprezy zrobimy z drzewa latawiec poetycki, czyli okleimy go wierszami przyniesionymi przez mieszkańców, którzy będą mogli go przeczytać przed naklejaniem.

Zamierzamy także przeprowadzić pierwszy Krasnyslam Poetycki w Krasnymstawie z nagrodą pieniężną oraz publikacją wygranych wierszy w Nestorze z notą o zwycięzcy.

Oczywiście nie zabraknie także prezentacji latawców, które powstaną na warsztatach w ramach projektu Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2025
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 

Przydatne linki

Lokalizacja Powiatu

 
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi