Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Chmielaki Krasnostawskie Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego 2024
Dodano: Sobota 19 października 2024
 

Miło nam poinformować, że Chmielaki Krasnostawskie odniosły podwójne zwycięstwo w konkursie pn. „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2024”. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów w Krasnymstawie zostało docenione zarówno w głosowaniu internautów, jak i przez członków Kapituły powołanej przez Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną.

W konkursie ocenionych zostało aż 39 produktów turystycznych. Wyniki ogłoszono 16 października podczas XIV Lubelskiej Gali Turystyki. Nagrody odebrał Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła. Miasto Krasnystaw reprezentowali również dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski i rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krasnystaw Magdalena Górecka.

- To bardzo duże wyróżnienia, które mają dla nas ogromne znaczenie głównie pod względem promocyjnym. To też wielkie docenienie naszego zaangażowania i pracy, a przede wszystkim motywacja do dalszego działania, żeby Chmielaki nadal były tak wielką i rozpoznawalną imprezą - mówi Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła.

Nagrodą główną w konkursie jest kampania promocyjna o wartości 5000 zł. Z kolei Nagroda Internatów to kampania promocyjna o wartości 2000 zł. Obie zostaną zrealizowane przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną w 2025 r.

53. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” odbyło się w dniach 23-25 sierpnia 2024 r. Podczas festiwalu centrum miasta zostało zamknięte dla ruchu, stając się jedną wielką fetą na cześć złotego trunku. W Rynku Miejskim powstała strefa z rekordową liczbą ponad 60 browarów z Polski i zagranicy. Oficjalne piwa festiwalu zostały uwarzone przez regionalne browary z Lubelszczyzny - Browar Jagiełło i Browar Sulewski. Ulice i place Krasnegostawu wypełniły: wesołe miasteczko, strefa disco, strefa chill i stoiska handlowe.

W 2024 roku koncerty na Scenie Głównej w Rynku Miejskim odbyły się pod nazwą CHMIELAKI ESKA MUSIC TOUR i stanowiły część największej trasy koncertowej w Polsce. Partner medialny zapewnił koncerty następujących artystów: Ernest Markiewicz, Vix.N i Smolasty, Marika, zespół Ikarus Feel, Ania Dąbrowska, Sara James i zespołu Dżem.

Podczas Chmielaków Krasnostawskich 2024 odbyło się szereg imprez towarzyszących, wśród których znalazły się m.in.: Konsumencki Konkurs Piw, Ogólnopolski Piknik Paralotniowy „Chmieloty”, Półmaraton Chmielakowy, Kiermasz Sztuki Ludowej, Chmielakowy Zlot Weteranów Szos, Chmielakowy Recital Organowy, Korowód Chmielakowy z obrzędem dożynkowym i konkursem na „Najpiękniejszy Wieniec Chmielowy”, Ogólnopolska Sesja Chmielarska czy „Wycieczka z pianką”. Po kilku latach przerwy reaktywowane zostały wybory Miss Chmielaków.

W trosce o środowisko Miasto Krasnystaw zrezygnowało w tym roku z plastikowych jednorazówek, stosując się do nowych przepisów, a także po to, by na festiwalu było mniej śmieci. Nowością były kubki kaucyjne opatrzone logotypem Chmielaków Krasnostawskich, dostępne w dwóch wersjach – podstawowej (jasny) i limitowanej (zielony).

- Mamy nadzieję, że Chmielaki Krasnostawskie będą jednym z głównych filarów marki turystycznej Kraszczady, która obejmie Krasnystaw i wszystkie gminy powiatu krasnostawskiego. Nagrodę Kapituły i Nagrodę Internatów traktujemy jako niesamowity wstęp do prac nad jej rozwojem, które rozpoczęliśmy 2 października konferencją w Krasnostawskim Domu Kultury - podkreśla Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Kwiecień 2025
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 

Przydatne linki

Lokalizacja Powiatu

 
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi