Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Wystawa Fotografów Przyrody
Dodano: Poniedziałek 27 maja 2024
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę „Nasze Przyrodnicze Fascynacje” autorstwa członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Prace będzie można oglądać w Galerii KDK w okresie 22 maja - 26 czerwca 2024 roku.

Związek Polskich Fotografów Przyrody jest największym i najstarszym stowarzyszeniem w Polsce, skupiającym pasjonatów fotografii przyrodniczej, będących jednocześnie miłośnikami przyrody. ZPFP istnieje od 1995 roku, a zdjęcia członków są rozpoznawalne w przestrzeni publicznej, w różnych materiałach drukowanych, książkach, kalendarzach oraz na wystawach krajowych i zagranicznych. Jest organizacją non profit posiadającą osobowość prawną, działającą w oparciu o statut i Kodeks Etyczny.

Na terenie Polski działa 13 okręgów, a Okręg Mazowiecki jest najliczniejszy i zrzesza ponad 130 osób, których łączy pasja fotograficzna i miłość do przyrody. Cele stowarzyszenia, to między innymi:

-          promowanie i podnoszenie poziomu fotografii przyrodniczej,

-          popularyzacja wiedzy przyrodniczej i ekologicznej,

-          współuczestnictwo w ochronie przyrody i zasobów naturalnych,

-          prezentowanie polskiego dorobku fotografii przyrodniczej na arenie Międzynarodowej.

Rokrocznie organizowany jest konkurs „Fotograf Roku”, będący podsumowaniem twórczości fotograficznej członków związku z okresu minionych dwóch lat. Na konkurs w każdej edycji wpływa ponad 1000 zdjęć, spełniających warunki Kodeksu Etycznego, spośród których utytułowane jury wybiera najwartościowsze fotografie.

Wystawa „Nasze Przyrodnicze Fascynacje” przedstawia najlepsze zdjęcia z dwóch Konkursów Fotografa Roku, pokazujące różne spojrzenia na otaczającą nas przyrodę. Zadaniem fotografa jest tak patrzeć na świat, aby dostrzec w nim i pokazać rzeczywistość, której inni nie zauważają. Fotografowie ZPFP odkrywają i utrwalają piękno form i kształtów znajdujących się w przyrodzie, unikalne zjawiska świetlne oraz rejestrują swoimi aparatami sceny z życia czworonożnych i skrzydlatych mieszkańców planety, by między innymi uwrażliwić odbiorców na potrzebę ochrony środowiska i jednocześnie przyczynić się do ocalenia piękna, które nas otacza.

Autorzy zdjęć na wystawie w Krasnostawskim Domu Kultury:

Ewa Bartniak, Agnieszka i Włodek Bilińscy, Wojciech Bronowski, Małgorzata Bruj, Krzysztof Foryszewski, Urszula Frydrych, Przemysław Jośko, Ewa Kacperek, Wiesław Kościukiewicz, Sławomir Kotara, Anna Lasocka, Mariusz Lewandowski, Bogdan Michalski, Leszek Nowak, Elżbieta Rogaczewska, Wojciech Smółkowski, Waldemar Sokołowski, Robert Toczewski, Hanna Żelichowska.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Czerwiec 2024
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

Przydatne linki

Lokalizacja Powiatu

 
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi