Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Tradycyjna Majówka z karpiem
 

Data wydarzenia: Niedziela 05 maja 2019   Rynek Miejski
 

Dnia 5 maja w godzinach 15:00-21:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na teren Dworku Starościńskiego w Krasnymstawie przy ul. Sikorskiego 10 na wyjątkową rodzinną majówkę.

Tego dnia odbędzie się „Tradycyjna Majówka z Karpiem” organizowana pod patronatem Burmistrz Krasnegostawu Roberta Kościuka, przez Krasnostawski Dom Kultury, LGD „Krasnystaw Plus”, Urząd Miasta Krasnystaw przy współpracy Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie, Banku Spółdzielczego w Izbicy i Poseł na Sejm RP Teresy Hałas.

Program tegorocznej majówki, dzięki zaangażowaniu tak wielu podmiotów, prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Imprezę o godz. 15:00 rozpocznie wspólny polonez pod przewodnictwem Poseł na Sejm RP Teresy Hałas i krasnostawskich samorządowców.

Na scenie od godziny 16:00 królować będą kapele podwórkowe – „Swojacy” z Kraśnika, „Wygibusy” z Biłgoraja i „Uroczysko” z Krasnegostawu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół CzessBand - warszawska kapela, grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. CzessBand nie zapomina, że muzyka ulicy to w dużej mierze muzyka taneczna i rzadko podczas koncertów zdarza się, by nikt z publiczności nie tańczył. Koncerty zawsze są żywiołowe, nie nużą słuchaczy, a dzieci, dorośli i osoby starsze bawią się równie dobrze. Liczymy, że koncert przeobrazi się w miejską potańcówkę przy ognisku.

Tego dnia będzie można skosztować specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia kulinarne należące do  LGD „Krasnystaw Plus” – zaprezentują się KGW Chorupnik, KGW Stowarzyszenie Mieszkańców Przedmieście Zastawie, KGW Widniówka, KGW Zażółkiew, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Fajsławice, KGW Krupe, KGW Bobrowe Olesin, KGW Czajki, KGW Chłaniów, KGW Źródło Werbki, KGW Bzowiec, KGW Wólka Orłowska, KGW Poperczyn, KGW Równianki „Wszyscy Razem”. Ponadto Spółdzielnia Socjalna „Własne Kąty” przygotuje specjalnie na tą okazję krasnostawskie pierogi z karpiem. Natomiast na stoisku Cukierni Marii Siej będzie można kupić lody tradycyjne wpisane na listę produktów tradycyjnych Województwa Lubelskiego. Na  miłośników złocistego trunku czekają piwa kraftowe z Browaru Rzemieślniczego Incognito z Kraśniczyna.

Swoje stoiska z rękodziełem wystawią też twórcy ludowi ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz lokalni rękodzielnicy.

Odbędą się także rodzinne gry i zabawy przygotowane przez wolontariuszy z Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie oraz quizy historyczne prowadzone przez pracowników Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Ponadto Stajnia Adrenalina przygotuje zagrodę edukacyjną ze zwierzętami, będą kucyki i przejażdżki w siodle. Stowarzyszenie „Wspólny Krasnystaw” będzie promowało ekologiczne spływy kajakowe na rzece Wieprz wraz z przewodnikiem..

Podczas majówki odbędzie się także kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia. Nagrody dla zwycięzców ufundowali Krasnostawski Dom Kultury, Bank Spółdzielczy w Izbicy, Poseł na Sejm RP Teresa Hałas i Urząd Miasta Krasnystaw.

Serdecznie zapraszamy!!!

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi