Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Uroczystości pogrzebowe mjr dr Ryszarda Maleszyka
 

Data wydarzenia: Sobota 16 czerwca 2018   Krasnystaw
 

Z przykrością informujemy, że zmarł nasz przyjaciel mjr dr Ryszard Maleszyk. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 czerwca 2018 r. o godz. 13:00 w kościele Matki Bożej Pocieszenie w Krasnymstawie.
Ryszard Maleszyk był doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, emerytowanym funkcjonariuszem Służby Więziennej, Dyrektorem Aresztu Śledczego w Krasnymstawie, Dyrektorem Zakładu Karnego w Zamościu, pracownikiem Krasnostawskiego Domu Kultury, członkiem Rady Muzealnej przy Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Doktorat napisał z zakresu historii, nt. „Plany wojenne Austro-Węgier przeciwko Rosji i ich realizacja w latach 1914-1915”. Autor blisko 40 publikacji naukowych z zakresu historii wojskowości głównie I wojny światowej, historii ziemi krasnostawskiej oraz historii więziennictwa. Autor monografii — Dzieje Gminy Krasnystaw w Latach 1864-2014. Prowadził comiesięczne spotkania pt. "Z archiwum IPN" i "Z archiwum Histrorii".

Od 2014 roku współpracował z Lokalną Organizacją Turystyczną "Krasnystaw - Wrota Roztocza". Między innymi układał pytania oraz prowadził prelekcje historyczne w grach miejskich: II Gra miejska "Śladami historii", III Gra miejska "Śladami historii Sobieskich", IV Gra Miejska "Straż Pożarna w Krasnymstawie - historia i teraźniejszość", V Gra Miejska "Krasnystaw w czasie II Wojny Światowej" oraz VI Gra Miejska - "Krasnostawskie drogi do niepodległości". 

Miasto i Powiat Krasnostawski odczują bardzo dużo stratę po nagłej i nieoczekiwanej śmierci mjr dr Ryszarda Maleszyka. Był znakomitym historykiem i regionalistą, wspaniałym, uczynnym i pogodnym człowiekiem, dobrym kolegą i przyjacielem. Każda prelekcja historyczna była prowadzona z pasją. Zawsze w razie potrzeby można było liczyć na jego pomoc. Miał dużo planów i wizji dalszej naukowej pracy. Pozostawił w zaawansowanym stadium niedokończone działa: monografię Miasta Krasnystaw oraz dzieje KGW na ziemiach Powiatu Krasnostawskiego.

Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci mjr dr Ryszard Maleszyka przesyłają członkowie i Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej "Krasnystaw - Wrota Roztocza".

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Czerwiec 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi