Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Po raz 19 wybieramy najpiękniejsze palmy i pisanki

Krasnostawski Dom Kultury ogłosił 19. edycję konkursu „Palma i pisanka Wielkanocna”, w którym wybieramy najpiękniejsze tradycyjne palmy i pisanki w powiecie krasnostawskim.

Konkurs skierowany jest do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych w klubach, oddziałach i stowarzyszeniach twórców ludowych z powiatu krasnostawskiego. A jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji, technik wyrobu,  materiałów, znaczenia palm i pisanek w kulturze ludowej oraz wymiany wiedzy  na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm i pisanek.

Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie www.kultura.krasnystaw.pl

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z tradycyjnym Kiermaszem Wielkanocnym odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w holu Krasnostawskiego Domu Kultury.

Zachęcamy rękodzielników do sprzedaży swoich wyrobów o charakterze Wielkanocnym (palmy, pisanki, stroiki, baranki, koszyczki, serwetki i inne wyroby świąteczne) – szczegóły w sekretariacie KDK.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 14 marca 2019
 

Spektakl Kariera po polsku w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 20 marca 2019 r. o godz. 19.00 do Sali Widowiskowej na komediowy spektakl teatralny „Kariera po polsku”, w którym wystąpią: Małgorzata Lewińska, Artur Dziurman, Dariusz Gnatowski, Bogdan Kalus. Bilety w cenie 85 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

„Kariera po polsku” to sztuka wyreżyserowana przez Stefana Friedmana o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Żona burmistrza małego miasteczka chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy. Przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta, aby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko, bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 14 marca 2019
 

Sekrety wojny w NHEF

Szósta projekcja w ramach ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida i Krasnostawski Dom Kultury, odbyła się 6 marca 2019 r. W sali widowiskowej KDK uczestników spotkania powitała p. Ewa Magdziarz – nauczyciel II LO i koordynator NHEF. W kolejnym spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie (w sumie 114 uczniów) z Krasnegostawu – z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1,  Szkoły Podstawowej nr 3,  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Przed projekcją uczestnicy projektu wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną, którą wygłosiła p. Ewa Magdziarz. Szósty film z cyklu „Młodzi w obiektywie” dla uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej to „Sekrety wojny” w reż. Dennisa Botsa. Holenderski film fabularny to niezwykła opowieść o dorastaniu w czasie II wojny światowej. Poważne sekrety mają dorośli, swoje tajemnice mają także dzieci, przed którymi ukrywana jest tragiczna prawda. Przyjaźń Tuura i Lamberta zostaje wystawiona na poważną próbę. W szkole, do której chodzą chłopcy, pojawia się nowa koleżanka – Maartje.  Dzieci, które na początku nie zdawały sobie sprawy z tego, co dzieje się wokół nich, są przytłoczone wagą tajemnic, ale okazuje się, że mogą liczyć na siebie. Historia przedstawiona w filmie pozwala zwrócić uwagę na kilka ważnych problemów, tj. wojna, przemoc, poświęcenie, przyjaźń, współdziałanie, wsparcie. W czasie prelekcji uczniowie mieli okazję odpowiadać na pytania: dlaczego na świecie wybuchają wojny, jak można walczyć z przemocą, jak radzić sobie z zazdrością, gniewem i wykluczeniem, jakie znaczenie w życiu człowieka ma przyjaźń, w jaki sposób można udzielić wsparcia komuś, kto doświadczył przemocy. Uczestnicy projekcji zastanawiali się, które wydarzenia, fakty, sekrety nie miałyby miejsca, gdyby nie było wojny, w jaki sposób wojna wpływa na filmowych bohaterów, jak ich zmienia, czy przyjaźń między chłopcami przetrwa.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 14 marca 2019
 

Konkurs Moje Miasto Krasnystaw po raz 19.

Dnia 6 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie XIX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszy obchodom 625. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Temat prac plastycznych w tym roku brzmiał „Krasnystaw – Moje Miasto”, natomiast prace literackie miały temat: „Krasnystaw – Moje Miasto w przyszłości”.

Konkurs adresowany jest do dzieci z krasnostawskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Prace plastyczne oceniała Komisja w składzie: Dorota Przemorska – plastyk- przewodnicząca komisji, Edyta Fornalska – plastyk, Marta Zorska-Swatowska- sekretarz komisji. Po zapoznaniu się z techniką wykonania, wyborem środków wyrazu i poziomem artystycznym, Komisja dokonała oceny 236 prac w poszczególnych grupach wiekowych, które wpłynęły z: Przedszkola nr 1 - 8 prac, z Przedszkola nr 4 – 11 prac, z Przedszkola nr 6 – 6 prac, z Przedszkola nr 8 – 54 prace, z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 – 11 prac, z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 – 93 prace, z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 – 46 prac i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie – 3 prace.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 10 marca 2019
 

625 urodziny Miasta Krasnystaw

Dokładnie 1 marca Królewskie Miasto Krasnystaw obchodziło swoje 625. urodziny!

Oficjalne uroczystości odbędą się 10 marca br.

Rozpoczną się o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 05 marca 2019
 

Jubileuszowy wykład kompozytora, teoretyka muzyki i pianisty Prof. UMCS dra hab. Mariusza Dubaja pt. Meandry twórczości

Uprzejmie zapraszamy 12 marca 2019 roku o godz. 16 na Jubileuszowy wykład urodzonego w Krasnymstawie kompozytora, teoretyka muzyki i pianisty Prof. UMCS dra hab. Mariusza Dubaja pt. "Meandry twórczości". Prof. Mariusz Dubaj jest absolwentem z wyróżnieniem w dwóch specjalnościach Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doktorat i habilitację z kompozycji i teorii muzyki uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Prof. Marka Stachowskiego. Od 1987 roku konsultował się z Witoldem Lutosławskim. Jest laureatem wielu nagród i konkursów w kraju i za granicą, w tym m.in. „Złotych Karpi” Krasnystaw 2000 oraz Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego utwory były wykonywane w Polsce i wielu krajach świata (Anglia, Dania, Francja, Grecja, Niemcy, Holandia, Japonia, Portugalia, Węgry, Włochy, Ukraina, USA), nagrywane na płyty (m.in. DUX, Polskie Radio S.A., Filharmonia Lubelska), wydawane drukiem (m.in. PWM, POLIHYMNIA). Jest współorganizatorem krasnostawskiej szkoły muzycznej oraz inicjatorem nazwania jej imieniem Witolda Lutosławskiego, nazwania refektarza przy Muzeum Regionalnym imieniem Ignacego Lipczyńskiego. Obecnie pełni funkcję Prezesa Lubelskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich. Jest autorem kompozycji symfonicznych, kameralnych, chóralnych, solowych (w tym wielu fortepianowych), elektronicznych oraz  piosenek i opracowań. Pisze także wiersze i aforyzmy. Moderatorem spotkania będzie Dr Ewa M. Zarzycka.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 05 marca 2019
 

Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Krasnystaw - Wrota Roztocza

Szanowni Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”,

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, działając na podstawie § 24 ust. 2 oraz § 26 ust. 1 statutu Stowarzyszenia, zwołuje na dzień 20 marca 2019 r. (środa) Walne Zebranie ustalając pierwszy termin na godzinę 17.15 oraz drugi na godzinę 17.30. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10.

 Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie Walnego Zebrania Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, przedstawienie porządku obrad oraz stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania przez Prezesa Zarządu.
 2. Wniesienie uwag i przyjęcie porządku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego oraz Protokolanta Walnego Zebrania.
 4. Przedstawienie sprawozdania finansowego (bilans, rachunek wyników, informacja dodatkowa), sprawozdania merytorycznego za 2018 rok oraz Komisji Rewizyjnej za 2018 r.
 5. Głosowania nad podjęciem uchwał w sprawach:
  1. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2018 rok.
  2. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego za 2018 rok.
  3. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2018 rok.
  4. Udzielenia absolutorium Zarządowi LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
  5. Zmian w Statucie Stowarzyszenia
 6. Przedstawienie dotychczasowych działań Stowarzyszenia w 2019 roku oraz dalszych planów na bieżący rok.
 7. Sprawy różne i wolne wnioski.
 8. Zamknięcie obrad.

 Z poważaniem,

Prezes
Lokalnej Organizacji Turystycznej
"Krasnystaw - Wrota Roztocza"
Ireneusz Król

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 03 marca 2019
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Marzec 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi