Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Odkrywając nasze talenty kulinarne…
Dodano: Czwartek 22 stycznia 2015
 

„Zespołowa praca- popłaca”; „w grupie siła”; „wszystkie ręce na pokład” to słowa, które w pełni odzwierciedlają zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie w program konkursowy zatytułowany: Tesco dla Szkół- „Kulinarni odkrywcy”.

Wychowankowie internatu przygotowali film o tematyce kulinarnej, który zdobył miano Laureata Regionalnego czyli zespołu najlepszego w województwie lubelskim. Spośród 23 drużyn okazali się drużyną nie do pokonania, zdobywając pierwsze miejsce w województwie. Liczba oddanych głosów 47282 uplasowała ich na miejscu 3 w rankingu ogólnopolskim.

Od października do grudnia realizowali krok po kroku założenia programu Tesco dla Szkół- „Kulinarni odkrywcy”. Drużyna Vitamins zdobyła dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie wyposażenie mobilnej szkolnej sali kinowej oraz nagrody indywidualne dla uczestników akcji.

„Zdecydowaliśmy się na udział w konkursie, ponieważ tematyka, którą w tej edycji wybrano jest dla nas  niezmiernie istotna i bliska. Nasz Ośrodek kształci przyszłych zawodowych kucharzy- młodych odkrywców kulinarnych. Uczniowie podczas nagrania i wykonywania wszelkich rekwizytów byli niezwykle zaangażowani. Nasze dzieciaki poczuły się dowartościowane, szczególnie, gdy dowiedziały się, że zdobyli nagrodę dla Naszej Placówki.”-wspomina opiekunka wyróżnionego zespołu pani Karolina Micewicz.

Priorytetem działań było nie tylko popularyzowanie zdrowego i rozsądnego odżywiania się, odkrywanie talentów kulinarnych, rozwijanie kreatywności ale również kształtowanie właściwych postaw obywatelskich. Film został zaprezentowany na portalach społecznościowych, na stronie Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie oraz innych stronach internetowych. Wyznaczona grupa osób zaangażowała większość szkół z powiatu, gminy oraz miasta Krasnystaw. Około 700 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zaoferowało pomoc w głosowaniu i promowaniu filmu. Zaprzyjaźnione szkoły umieszczały informacje o konkursie na swoich stronach  internetowych.

To nie jest pierwszy nasz sukces w dziedzinie kulinarnej. Kilka lat temu wygraliśmy ogólnopolski konkurs o tematyce zdrowego żywienia. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, ale największą radość sprawiła nam wizyta Pascala Brodnickiego, kucharza i prezentera telewizyjnego, który przygotował dla naszych uczniów zupę z dyni.”- wspomina dyrektor Beata Korszla.

Film oraz pomysł wzięcia udziału w konkursie „Tesco dla szkół” powstał podczas zajęć koła fotograficzno-filmowego. Dziesięciu wychowanków podjęło próbę stworzenia filmu metodą animacji poklatkowej. Opracowanie scenariusza, wybór aktorów, ekipy filmowej to tylko część pracy, którą uczniowie SOSW w Krasnymstawie musieli wykonać w związku z konkursem Tesco dla Szkół. Akcją promocyjną objęli mieszkańców miasta Krasnystaw. Ulotki, foldery rozdawane wśród krasnostawian pozwoliły dotrzeć z filmem do szerokiej grupy odbiorców.

Niezwykle miłą i profesjonalną pomoc uczniowie SOSW otrzymali od pracowników i kadry zarządzającej w Tesco w Krasnymstawie. Mogli liczyć na pomoc w promocji oraz fachowo wykonać konkursowe wyzwanie. Mimo ciężkiej pracy włożonej w reklamę, promocję i codzienne głosowanie największa satysfakcja płynęła z tego, że działają wspólnie. Siła bowiem tkwi w grupie i skoordynowanym działaniu. To zwycięstwo, to również sukces kilkuset osób zaprzyjaźnionych, ale również anonimowych, takich którzy za cel postawili sobie pomoc tej Placówce.





 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Czerwiec 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi