Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Odkrywając nasze talenty kulinarne…
Dodano: Czwartek 22 stycznia 2015
 

„Zespołowa praca- popłaca”; „w grupie siła”; „wszystkie ręce na pokład” to słowa, które w pełni odzwierciedlają zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie w program konkursowy zatytułowany: Tesco dla Szkół- „Kulinarni odkrywcy”.

Wychowankowie internatu przygotowali film o tematyce kulinarnej, który zdobył miano Laureata Regionalnego czyli zespołu najlepszego w województwie lubelskim. Spośród 23 drużyn okazali się drużyną nie do pokonania, zdobywając pierwsze miejsce w województwie. Liczba oddanych głosów 47282 uplasowała ich na miejscu 3 w rankingu ogólnopolskim.

Od października do grudnia realizowali krok po kroku założenia programu Tesco dla Szkół- „Kulinarni odkrywcy”. Drużyna Vitamins zdobyła dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie wyposażenie mobilnej szkolnej sali kinowej oraz nagrody indywidualne dla uczestników akcji.

„Zdecydowaliśmy się na udział w konkursie, ponieważ tematyka, którą w tej edycji wybrano jest dla nas  niezmiernie istotna i bliska. Nasz Ośrodek kształci przyszłych zawodowych kucharzy- młodych odkrywców kulinarnych. Uczniowie podczas nagrania i wykonywania wszelkich rekwizytów byli niezwykle zaangażowani. Nasze dzieciaki poczuły się dowartościowane, szczególnie, gdy dowiedziały się, że zdobyli nagrodę dla Naszej Placówki.”-wspomina opiekunka wyróżnionego zespołu pani Karolina Micewicz.

Priorytetem działań było nie tylko popularyzowanie zdrowego i rozsądnego odżywiania się, odkrywanie talentów kulinarnych, rozwijanie kreatywności ale również kształtowanie właściwych postaw obywatelskich. Film został zaprezentowany na portalach społecznościowych, na stronie Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie oraz innych stronach internetowych. Wyznaczona grupa osób zaangażowała większość szkół z powiatu, gminy oraz miasta Krasnystaw. Około 700 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zaoferowało pomoc w głosowaniu i promowaniu filmu. Zaprzyjaźnione szkoły umieszczały informacje o konkursie na swoich stronach  internetowych.

To nie jest pierwszy nasz sukces w dziedzinie kulinarnej. Kilka lat temu wygraliśmy ogólnopolski konkurs o tematyce zdrowego żywienia. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, ale największą radość sprawiła nam wizyta Pascala Brodnickiego, kucharza i prezentera telewizyjnego, który przygotował dla naszych uczniów zupę z dyni.”- wspomina dyrektor Beata Korszla.

Film oraz pomysł wzięcia udziału w konkursie „Tesco dla szkół” powstał podczas zajęć koła fotograficzno-filmowego. Dziesięciu wychowanków podjęło próbę stworzenia filmu metodą animacji poklatkowej. Opracowanie scenariusza, wybór aktorów, ekipy filmowej to tylko część pracy, którą uczniowie SOSW w Krasnymstawie musieli wykonać w związku z konkursem Tesco dla Szkół. Akcją promocyjną objęli mieszkańców miasta Krasnystaw. Ulotki, foldery rozdawane wśród krasnostawian pozwoliły dotrzeć z filmem do szerokiej grupy odbiorców.

Niezwykle miłą i profesjonalną pomoc uczniowie SOSW otrzymali od pracowników i kadry zarządzającej w Tesco w Krasnymstawie. Mogli liczyć na pomoc w promocji oraz fachowo wykonać konkursowe wyzwanie. Mimo ciężkiej pracy włożonej w reklamę, promocję i codzienne głosowanie największa satysfakcja płynęła z tego, że działają wspólnie. Siła bowiem tkwi w grupie i skoordynowanym działaniu. To zwycięstwo, to również sukces kilkuset osób zaprzyjaźnionych, ale również anonimowych, takich którzy za cel postawili sobie pomoc tej Placówce.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Wrzesień 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi