Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Walne Zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej Krasnystaw - Wrota Roztocza

Szanowni Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”,

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, działając na podstawie § 24 ust. 2 oraz § 26 ust. 1 statutu Stowarzyszenia, zwołuje na dzień 5  marca 2019 r. (czwartek) Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze ustalając pierwszy termin na godzinę 17.00 oraz drugi na godzinę 17.15. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10.

 1. Otwarcie Walnego Zebrania Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, przedstawienie porządku obrad oraz stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania przez Prezesa Zarządu.
 2. Wniesienie uwag i przyjęcie pożarku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego, Protokolanta Walnego Zebrania oraz komisji Mandatowo – Skrutacyjnej.
 4. Przedstawienie sprawozdania finansowego (bilans, rachunek wyników, informacja dodatkowa), sprawozdania merytorycznego za 2019 rok oraz Komisji Rewizyjnej za 2019 r.
 5. Głosowania nad podjęciem uchwał w sprawach:Przedstawienie dotychczasowych działań Stowarzyszenia w 2020 roku oraz dalszych planów na bieżący rok.
  1. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2019 rok.
  2. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego za 2019 rok.
  3. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2019 rok.
  4. Udzielenia absolutorium Zarządowi LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
  5. Zmian w Statucie LOT „Krasnystaw - Wrota Roztocza”
 6. Przedstawienie dotychczasowych działań Stowarzyszenia w 2020 roku oraz dalszych planów na bieżący rok.
 7. Wybór Zarządu LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza” i Komisji Rewizyjnej na nową kadencję
 8. Sprawy różne i wolne wnioski.
 9. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem,
Prezes
Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza
Ireneusz Król

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 

Seryjne Historie Magdalena Kowalska-Cichy

Dyrektor Muzeum Regionalnego

w Krasnymstawie

zaprasza na prelekcję z cyklu

Seryjne Historie Magdalena Kowalska-Cichy

Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie

21 lutego 2020 r.

o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a

 

Podczas prelekcji poruszona zostanie tematyka czarów i wiedźm w okresie staropolskim. Pomimo, że wątek magii i czarownic obecny jest w wielu współczesnych wyobrażeniach np. w języku, literaturze, filmie i muzyce, to tak naprawdę wiadomo o nim niewiele. Pani Magdalena Kowalska-Cichy opowie w jaki sposób o magii i czarownicach myśleli ludzie żyjący w okresie wczesnonowożytnym oraz jak w rzeczywistości wyglądały procesy o czary.

Magdalena Kowalska-Cichy ukończyła historię oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2011–2012 była prezesem Koła Naukowego Doktorantów Wydziału Humanistycznego UMCS. Od 2009 należy do Radomskiego Towarzystwa Naukowego oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego (Oddział w Lublinie), a od 2012 także Towarzystwa Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu. Interesuje się genealogią, historią kultury i obyczajów oraz dziejami prześladowań czarownic i problemem marginesu społecznego w epoce wczesnonowożytnej. Jest autorką artykułów prasowych i naukowych, a także jedną z redaktorek polskojęzycznej Wikipedii. Jej teksty ukazały się m.in. w "Roczniku Lubelskim" (Procesy o czary w Lublinie w XV-XVIII wieku, T. 37, 2011) oraz "Przemyskich Zapiskach Historycznych" (Magia i procesy o czary w XVII-wiecznych księgach kryminalnych miasta Przemyśla, R. XVIII, 2010-2011). Prowadzi blogi „Nie tylko genealogia” oraz „Nie tylko czarownice”

Spotkanie z bohaterką "Seryjnych Historii" będzie miało dwie odsłony. Pierwsza o godzinie 12:00, zaś druga o 17:00.

Wstęp wolny

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 

Czarnobyl, czarny ból...

Prypeć do 1986 roku - młode, nowoczesne i piękne miasto. Rok 2020 - miasto martwe, bez ludzi, bez życia, bez przyszłości. W panującej ciszy niewidzialnego i śmiertelnego niebezpieczeństwa budynki niszczeją, dawne ulice i aleje wyrastają z krzaków. Opuszczone szkoły, szpitale, przedszkola a w nich porzucone jak duchy rzeczy w ciągłym oczekiwaniu na właścicieli wskazują skalę i horror katastrofy. Jeszcze dziś poziom promieniowania jest bardzo niebezpieczny i przekracza normy 100-200 razy i więcej. Stada wilków, jeleni, łosi, dzikich koni pokazują, że natura się broni i wygrywa. W niektórych wioskach starzy ludzie pozostali sami organizując sobie życie.

Wystawa fotograficzna pt. „Czarnobyl, czarny ból…” autorstwa dwóch światowej sławy fotografów - Antonio Aragon Renunzio z Hiszpanii oraz Aleksandra Kharvata z Ukrainy to efekt pleneru fotograficznego z 2019 roku w obszarze wokół Czarnobyla. Współorganizatorem wystawy jest Ukraińskie Centrum Sztuki Fotograficznej, a kuratorem jest Aleksander Kharvat. Już we wtorek 18 lutego o godz. 17:00 w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż tej niesamowitej wystawy.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 

Spektakl - Willa Rózin w Krasnymstawie

Serdecznie zapraszamy na pokaz spektaklu Fundacji Banina pt. „Willa Rózin” w reżyserii Bartłomieja Miernika, który odbędzie się 21 lutego 2020 roku o 11:30 w Krasnostawskim Domu Kultury, a także na rozmowę po spektaklu. Pokaz jest skierowany do młodzieży od 12. roku życia.

„Willa Rózin" to spektakl historyczny, patriotyczny dla młodzieży popularyzujący ratowanie dzieci Zamojszczyzny. Główną osią scenariusza jest pomoc Róży Zamoyskiej niesiona dzieciom z obozu przejściowego w Zwierzyńcu. Te wydarzenia, te uratowane osoby, ich dzieje i losy są szczególnie wyróżnione w spektaklu.

Premiera spektaklu odbyła się 8 września o 20.00 na terenie willi na Rózinie, w Zwierzyńcu. Pokaz wsparł pan Marcin Zamoyski, a także burmistrz Zwierzyńca – pani Urszula Kolman oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu. Po premierze spektakl został zaadaptowany z plenerowego na salowy. Wystawiono go 24 oraz 25 listopada w Kinie Skarb w Zwierzyńcu oraz 26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez dorosłych – dyrekcję i nauczycieli, ale także przez młodzież z okolicznych szkół, która aktywnie włączyła się w dyskusję po spektaklu.

Do pracy nad spektaklem poza aktorami zaproszono młodzież w wieku 10-16 lat z powiatu zamojskiego i biłgorajskiego, a także młodzież z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 

MEEK, OH WHY? w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 22 lutego 2020 roku o godz. 19:00 na koncert projektu MEEK, OH WHY? otwierający trasę koncertową promującą trzeci album „ZACHÓD”.

Meek, Oh Why? to pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. Przy użyciu rapowanego słowa i nieograniczonej niczym otwartości muzycznej, zespół podczas koncertu w hipnotyczny sposób przeprowadza odbiorców przez podróż pełną skrajności, znajdującą jednak spójność pomiędzy wszystkimi elementami. Od lirycznych, tajemniczych poszukiwań, aż po kipiący ze sceny żywioł. Lider zespołu Mikołaj Kubicki odpowiedzialny za muzyczno-słowną całość, jest wokalistą i trębaczem, a oprócz niego w skład zespołu wchodzą jeszcze: Mateusz Hulbój (wokal, elektronika live), Wawrzyniec Topa (basówka, synthy basowe), Maciej Porada (piano, elektronika live), Karol Szczygieł (pad perkusyjny, crash, elektronika live). „Zachód” to trzeci, a zarazem najbardziej przełomowy album projektu Meek, Oh Why? Futurystyczne synthowe brzmienie w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną Mikołaja składa się na hipnotyczną całość, która w naszym odczuciu odkrywa nowe oblicze muzyki balansującej między hiphopem, a popem alternatywnym. Album promuje teledysk do tytułowego singla w reżyserii Olgi Czyżykiewicz i zdjęciami Adama Romanowskiego w którym usłyszymy gościnnie Sarsę oraz trio Hyper Son. „Zachód” ukazał się 21.11.2019 nakładem Asfalt Records.

Bilety na koncert w cenie 40 zł i 50 zł /w dniu koncertu/ dostępne w kasie biletowej KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 13 lutego 2020
 

Poezja miłosna w Krasnymstawie

Organizowana przez Krasnostawski Dom Kultury 13. edycja Konkursu Twórczości Miłosnej im. Mariusza Kargula „Ja Cię kocham, a Ty pisz!”, dająca upust swym szałom miłosnym i porywom twórczym, zostanie podsumowana 15 lutego o godz.15:00 w Sali Muzycznej KDK.

Na tegoroczny Konkurs zostało zgłoszonych 271 zestawów wierszy, nadesłanych przez autorów z całej Polski. Jury w składzie Jadwiga Demczuk (poetka, współpracuje z „Monitorem Wołyńskim”), przewodnicząca - Dorota Ryst („Salon Literacki”, juror w ogólnopolskich konkursach literackich), Marcin Jurzysta (doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki) ogłosi werdykt w dwóch kategoriach wiekowych - młodzież i dorośli. Laureatom zostaną wręczone nagrody, wyróżnienia i … serca z piernika. Podczas finału Konkursu poznamy wiersze laureatów oraz weźmiemy udział w spotkaniu autorskim z Justyną Bargielską „Sama się uformowałam” - o pisaniu, również o miłości. Spotkanie poprowadzi Mateusz Nowak.

Justyna Bargielska - poetka, prozaiczka. Opublikowała tomy poezji: „Dating sessions”, „China Shipping”, „Dwa fiaty”, „Bach for my baby”, „Nudelman” i „Dziecko z darów” oraz prozy: „Obsoletki” i „Małe lisy”. Laureatka m.in. Nagrody Literackiej Gdynia (dwukrotnie) i Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2010). Nominowana m.in. do Warszawskiej Nagrody Literackiej, Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, Paszportu „Polityki”, Silesiusa, Gryfii oraz nagrody Nike (trzykrotnie). W Teatrze Witkacego w Zakopanem miał premierę jej monodram „Clarissima”, a w Teatrze Dramatycznym w Warszawie - dramat „Moja pierwsza śmierć w Wenecji”. Wydała także wspólnie z ilustratorką Iwoną Chmielewską książkę „Obie” i zbiór opowiadań dla starszych dzieci „Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy”. Teksty Bargielskiej tłumaczono na języki angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, słoweński, niderlandzki, czeski, słowacki i ukraiński.

Mateusz Nowak - animator kultury, monodramista, recytator. Kurator cyklu literackiego „Ciąg dalszy” w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” w Lublinie.

Zapraszamy, wstęp wolny!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 12 lutego 2020
 

Wwystaww fotografii oraz spotkanie autorskie z Januszem Kapeckim

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zaprasza wszystkim miłośników fotografii, przyrody i turystyki na otwarcie wystawy fotografii oraz spotkanie autorskie z Januszem Kapeckim, które odbędzie się w ramach XXXII Zamojskiego Spotkania z Fotografią.
Wernisaż z udziałem autora odbędzie się w poniedziałek 03 lutego o godzinie 16:30 w Galerii Fotografii Ratusz.
Bezpośrednio po wernisażu, około godziny 17:00 w Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, odbędzie się spotkanie z autorem świętującym 45-lecie pracy twórczej.

„Pasma roztoczańskie” to krajobrazy Roztocza w różnych porach roku. Pomysł powstał w czasie wędrówek po Roztoczu, szczególnie tym najbliższym, Zachodnim – zwanym Szczebrzeskim. Inspiracją było piękno roztoczańskich pól i lasów. Pasma – ręczniki, tak nazywane są wąskie urokliwe pasemka pól, z miedzami porośniętymi wysokimi trawami, krzewami tarniny, dzikiej róży i gruszami polnymi. Obiektywem można uchwycić pofałdowane wierzchowiny i kontrastujące z nimi zbocza porozcinane dolinami i wąwozami. Fotografie pochodzą z lat 2009 – 2019. Ukazują soczystą zieleń wiosenną, dojrzałe zboża i rzepaki, ciepłe barwy jesieni, jak i zimne oszronione pola zimowego Roztocza.

Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu miasta Zamość. Janusz Kapecki - urodzony w Szczebrzeszynie. Z zawodu i z zamiłowania elektronik, ponadto krajoznawca, przewodnik turystyczny i fotograf. Od 1975 r. związany z zamojskim odziałem PTTK. Jest popularyzatorem turystyki i krajoznawstwa na Roztoczu oraz współtwórcą Roztoczańskiego Ekomuzeum - „Laboratorium Lessowe. Uprawia fotografię krajoznawczą. Członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1975 r.) oraz Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupy Twórczej. Autor

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 31 stycznia 2020
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi