Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Teatr Polska ponownie w Krasnymstawie!
Dodano: Wtorek 26 maja 2015
 

W dniach 20-21 maja 2015 r. Damian Kozyrski - Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury uczestniczył w Targach Sztuki, które odbywały się w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Targi Sztuki to spotkanie przedstawicieli domów kultury z całej Polski oraz przedstawicieli teatrów, których spektakle zostały zakwalifikowane do programu TEATR POLSKA 2015.  Targi Sztuki stwarzają możliwość nawiązania współpracy między domami kultury a teatrami, zaplanowania objazdów, wymiany doświadczeń, sieciowania instytucji i tworzenia platformy do współpracy także poza programem TEATR POLSKA.

W programie tegorocznych Targów znalazły się m.in. warsztaty dotyczące edukacji teatralnej „Sojusznicy edukacji?”oraz tradycyjnieprezentacja spektaklizakwalifikowanych do objazdów w tegorocznej edycji programu TEATR POLSKA.

Dyrektor KDK po zapoznaniu się ze spektaklami, a także ich wymaganiami techniczno-organizacyjnymi postanowił zaprosić do Krasnegostawu teatry, które prezentują różnorodne formy sztuki teatralnej. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury w czasie od sierpnia do grudnia 2015 r. następujące spektakle:

- „Ostatnia miłość” w reż. Adolfa Szapiro z Fundacji Kresy 2000 z Biłgoraja

- „Rewolucja Balonowa” w reż. Sławomira Badyry z Fundacji Ma z Warszawy

- „Jakiś i Pupcze” w reż. Piotra Szczerskiego z Teatru im. Stefana Żeromskiego z Kielc

- „The Hideout/Kryjówka” w reż. Pawła Passiniego z neTTheatre z Lublina

- „Piotruś i wilk” w reż. Bernarda Bielenia z Białostockiego Teatru Lalek

- „Tata ma kota” w reż. Łukasza Witt-Miachałowskiego ze Sceny InVitro z Lublina.

Trwają jeszcze negocjacje i uzgadnianie tras z Polskim Teatrem Tańca z Poznania, który wystawia „Sanatorium” w reż. Kariny Adamczuk-Kasprzak i Krakowskim Teatrem „Bagatela”, który prezentuje spektakl „Tato” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Dzięki uczestnictwu Krasnostawskiego Domu Kultury w projekcie Teatr Polska mieszkańcy Krasnegostawu będą mogli się w tym roku spotkać m.in. z Janem Nowickim, Przemysławem Sadowskim, Karolem Wróblewskim, Jarosławem Tomicą czy Katarzyną Marią Zielińską.

Krasnostawski Dom Kultury w Programie TEATR POLSKA organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczestnicy od 2011 roku.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi