Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Finał XV Powiatowego Konkursu pod hasłem: Wolni od uzależnień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.
Dodano: Piątek 22 maja 2015
 

W dobie wzrastających uzależnień narkotykami, alkoholem i nikotyną ważną rolę profilaktyczną w życiu młodego człowieka odgrywa szkoła, która ma za zadanie zapewnić nie tylko prawidłowy rozwój intelektualny, ale również społeczny i emocjonalny. Aby przestrzec młodego człowieka przed zawoalowanym złem, jakim są używki  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie już po raz piętnasty zorganizował konkurs profilaktyczny pod hasłem "Wolni od uzależnień".

Głównym celem konkursu było: wykorzystanie umiejętności praktycznych uczniów związanych z nowoczesną technologia multimedialną do działań profilaktycznych, wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą oraz  pokazanie roli szkoły i samorządów w realizacji integralnej profilaktyki uzależnień.

Przedmiotem konkursu  było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat uzależnień.

W dniu 13 maja 2015 roku w świetlicy szkołyodbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wszystkich przybyłych uczestników konkursu oraz zaproszonych  gości powitał pan Wojciech Maślona- dyrektor placówki.

W uroczystości uczestniczyli i nagrody wręczali m.in. Ewelina Zając  – przedstawiciel Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Alicja Grabiec  - pełnomocnik Burmistrza Krasnegostawu ds. Profilaktyki, Marcin Wojewoda – Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy.

Jury konkursu pod przewodnictwem Pani Anny Popis -  przedstawiciela Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie   oceniło  prace pod względem profilaktycznego przekazu treści, przejrzystości, oryginalności, pomysłowości oraz formy estetycznej i wyłoniło zwycięzców.

I miejsce – Wioletta Bociong i Dorota Szymaszek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie,

II miejsce – Piotr Merski i Sławomir Wójcik –  Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce,

III miejsce – Karolina Karpiuk i Olga Kruk – uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie,

Wyróżnienie – Kinga Weremko i Karolina Czerwonka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

 w Krasnymstawie. 

Uczestnicy finału oraz młodzież klas drugich z ZSP Nr 1 miała możliwość obejrzenia prezentacji słowno

  • muzycznej na temat uzależnień , podkreślającej jak cenne a jednocześnie kruche jest życie. Trzeba je przeżyć  mądrze,  jak najlepiej i tak jak zaśpiewał Michał „…życie nie po to jest , by brać, życie nie po to by bezczynnie trwać…”

Po części artystycznej głos zabrała pani Alicja Grabiec, która w imieniu swoim oraz pani burmistrz Hanny Mazurkiewicz podziękowała dyrekcji szkoły za organizacje konkursu i  za aktywne włączanie się w działania profilaktyczne.

Na zakończenie prowadzący wyrazili nadzieję że to spotkanie będzie dla wszystkich powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji.

Tegoroczny konkurs i nagrodzenie finalistów było możliwe dzięki hojności sponsorów.  A byli nimi w tym roku:

  •  Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie,
  •  Urząd Miasta Krasnystaw,
  • Urząd Gminy Krasnystaw
  • Urząd Gminy Żółkiewka, 
  • Urząd Gminy Izbica,
  • Urząd Gminy Łopiennik Górny,
  • Bank Spółdzielczy w Izbicy,
  • Nadleśnictwo Krasnystaw

Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz uczestnicy finału zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowanych przez uczniów z pracowni gastronomicznej pod opieką nauczycielek Agnieszki Pawlas i Agaty Sadlak  - Skrzypek.

Konkurs zorganizowały: Halina Szewczyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych i Ewa Gałka pedagog

szkolny.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi