Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Konkurs - Moje Miasto Krasnystaw rozstrzygnięty
Dodano: Wtorek 10 marca 2020
 

Dnia 6 marca 2020 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie XX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Tematem prac plastycznych był jubileusz 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich, natomiast prace literackie pisane były na temat: „Krasnystaw – Moje Miasto w przyszłości”. Konkurs adresowany jest do dzieci z krasnostawskich przedszkoli i szkół podstawowych i jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszy obchodom 626. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Na część plastyczną Konkursu wpłynęło 198 prac, które oceniło Jury w składzie: Dorota Przemorska – plastyk - przewodnicząca komisji, Magdalena Wróbel - instruktor KDK i ŚDS – plastyk, Sylwia Czapla- instruktor KDK - sekretarz komisji. Komisja biorąc pod uwagę technikę wykonania, wybór środków wyrazu, poziom artystyczny, odniesienie do tematu oraz samodzielność prac, postanowiła przyznać nagrody w każdej kategorii wiekowej:

Grupa wiekowa 4-6 lat - Przedszkola

I NAGRODA – Wiktoria Godula – lat 6 – Przedszkole nr 8 – op. Karolina Kawałek-Hać

II NAGRODA – Oliwia Kmieć – lat 6 – Przedszkole nr 5 – op. Ewelina Bielesza, Ewa Głowala

II NAGRODA – Krystyna Krześniak – lat 6 – Przedszkole nr 4 – op. Ewa Domańska, Ewa Torbiczuk

II NAGRODA – Lena Brzyszko – lat 4 – Przedszkole nr 1 – op. Magdalena Drabik

III NAGRODA – Zuzanna Sawa – lat 5 – Przedszkole nr 5 – op. Jolanta Gleń, Anna Czaplińska

WYRÓŻNIENIE – Hanna Panas – lat 6 - Przedszkole nr 8 – op. Małgorzata Usyk

WYRÓŻNIENIE – Marcelina Wróbel – lat 6 - Przedszkole nr 8 – op. Małgorzata Usyk

WYRÓŻNIENIE – Hanna Waręcka – lat 5 – Przedszkole nr 4 – op. Agnieszka Bosowska-Maciejewska, Magdalena Kazek

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Cembrowska – lat 5 - Przedszkole nr 1 – op. Elżbieta Jaworska-Wyłupek, Ewa Sokół

WYRÓŻNIENIE – Olga Antoniak – lat 6 - Przedszkole nr 1- op. Anna Kuna, Małgorzata Olchowska

WYRÓŻNIENIE – Krzysztof Mazurek – lat 5 – Przedszkole nr 8 – op. Aneta Hołysz, Karolina Kawałek-Hać

 

Grupa wiekowa 7-9 lat – klasy I-III Szkoły Podstawowe

I NAGRODA – Jan Wereszczyński – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Jolanta Wołos

I NAGRODA – Klaudia Kmieć – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Renata Kwiecień

I NAGRODA – Maja Tubilewicz – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Renata Suryś

I NAGRODA – Maja Szczupak – lat 8 (kl.II) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Bożena Mąka

II NAGRODA – Amelia Kowalczyk – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Jolanta Lewandowska-Giereś

II NAGRODA – Greta Kowalczyk – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Iwona Janeczek

II NAGRODA – Julia Kiszczak – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Barbara Chlebuś

II NAGRODA – Olga Bielesza – lat 7 (kl.I) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Marzena Krzysztofiak

III NAGRODA – Karina Hakobyan – lat 8 (kl.II) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Bożena Mąka

III NAGRODA – Patrycja Pawlas – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Renata Suryś

III NAGRODA – Aleksandra Waręcka – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Jolanta Lewandowska-Giereś

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Lis – lat 7 (kl.I) –  Szkoła Podstawowa nr 5 – Małgorzata Kaniuka-Paradowska

WYRÓŻNIENIE – Iga Kozyrska – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Małgorzata Wróbel

WYRÓŻNIENIE – Maria Kowalczyk – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Jolanta Dworucha

WYRÓŻNIENIE – Milena Tokarczyk – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Małgorzata Wróbel

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Jabłońska – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op.Dorota Mojska-Bąk

WYRÓŻNIENIE – Barbara Petrynik – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Jolanta Lewandowska-Giereś

 

Grupa wiekowa 10-12 lat – klasy IV-VI Szkoły Podstawowe

I NAGRODA – Antoni Compel – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

II NAGRODA – Hubert Muda – lat 12 (kl.VI) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

III NAGRODA – Igor Kostrzanowski – lat 12 (kl.VI) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

III NAGRODA – Martyna Basińska – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

WYRÓŻNIENIE – Maja Lasek – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

WYRÓŻNIENIE – Miłosz Mataczyński – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

WYRÓŻNIENIE – Karolina Gołębiowska – lat 12 (kl.VI) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak.

Część literacką Konkursu oceniała Komisja w składzie: Wioletta Łukaszczyk – Urząd Miasta Krasnystaw – przewodnicząca, Irena Kulik – Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie, Stanisław Kliszcz – Krasnostawski Dom Kultury, która po uprzedniej lekturze otrzymanych 5 prac konkursowych dokonała ich wnikliwej oceny i stosując się do zasad regulaminu postanowiła przyznać:

I NAGRODA – Noemi Banaszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 4, klasa VIII, nauczyciel prowadzący: Monika Skrzypa.

II NAGRODA – Natalia Dziedzic, Szkoła Podstawowa nr 5, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Elżbieta Wrzyszcz.

III NAGRODA – Gabriela Basińska, Szkoła Podstawowa nr 5, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Elżbieta Wrzyszcz.

WYRÓŻNIENIE – Dominik Marciniec, Szkoła Podstawowa nr 4, klasa VIII, nauczyciel prowadzący: Monika Skrzypa.

WYRÓŻNIENIE – Julia Okólska, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VIII, nauczyciel prowadzący: Barbara Grzegorzewska.

Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczyli Zastępca Burmistrza Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk, Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Janusz Rzepka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie Artur Borzęcki i Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski.W części artystycznej wydarzenia wystąpiły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 pod kierownictwem Tomasza Chałubińskiego. Nagrodzone prace można oglądać w holu Krasnostawskiego Domu Kultury.



 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi