Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Akademia Niepodległości - Drużyniacy i strzelcy oraz Zbiorowy portret uczestników ruchu paramilitarnego

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
oraz
Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie
zapraszają na wykłady z cykłu Akademia Niepodległości
Drużyniacy i strzelcy oraz Zbiorowy portret uczestników ruchu paramilitarnego
14 grudnia 2018 r. o godz. 16.00
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Okrzei 23

Wstęp wolny

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 10 grudnia 2018
 

Udział Mieszkańców Krasnegostawu w Powstaniu Styczniowym

Dyrektor
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie

zaprasza na prelekcję
KS. PRAŁATA
HENRYKA KAPICY

UDZIAŁ MIESZKAŃCÓW
KRASNEGOSTAWU
W POWSTANIU STYCZNIOWYM

7 grudnia 2018 r. o godz. 12.30
w siedzibie Muzeum
Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a


Prelekcji towarzyszyć będzie wystawa poświęcona ks. Leopoldowi Zgodzińskiemu. Na ekspozycji pokazane zostaną m.in. kopie rysunków wykonanych przez księdza Zgodzińskiego podczas pobytu na zesłaniu w Rosji. Oryginały znajdują się w zbiorach Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 06 grudnia 2018
 

Kiermasz Bożonarodzeniowy w KDK

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w holu głównym Krasnostawskiego Domu Kultury w dniu 15 grudnia 2018 r. /sobota/ w godz. 10-14.

Na Kiermaszu będzie można kupić wyroby i dekoracje Bożonarodzeniowe wykonane przez twórców ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Lokalnej Grupy Działania „Krasnystaw PLUS”, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw – Wrota Roztocza” oraz rękodzielników.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 03 grudnia 2018
 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Rynku

Burmistrz Krasnegostawu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na Rynek Miejski w Krasnymstawie 6 grudnia o godzinie 12:00 na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Mikołajowi będzie towarzyszył Piotr Jaworski, który wykonana najpiękniejsze piosenki świąteczne, będą też niespodzianki i inne atrakcje.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 02 grudnia 2018
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – GRUDZIEŃ 2018

3 grudnia, godz. 10:00

XIV Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej

Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu przybliżenie młodzieży dorobku artystycznego tzw. poetów niepokornych. Patronem tegorocznego konkursu jest Leszek Aleksander Moczulski.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: ZSP nr 2 w Krasnymstawie, KDK

 

6 grudnia, godz. 12:00

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Spotkanie przedszkolaków ze Świętym Mikołajem w Rynku

Miejsce: Rynek

Organizator: KDK, Urząd Miasta Krasnystaw

 

8 grudnia, godz. 16:00

Spotkanie z byłym więźniem obozu na Majdanku

Miejsce: Sala Muzyczna

Organizator: Narodowy Krasnystaw

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 02 grudnia 2018
 

Projekt filmowy - warsztaty z aktorem Grzegorzem Emanuelem w II LO

Warsztaty dla nauczycieli i uczniów „Inspiracje Filmoteką Szkolną – projekt filmowy” zostały zorganizowane przez liderkę Filmoteki Szkolnej Ewę Magdziarz w ramach programu Filmoteka Szkolna realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zajęcia odbyły się 23 listopada 2018 r. w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie. W Pracowni Filmoteki Szkolnej z aktorem i reżyserem Grzegorzem Emanuelem spotkali się nauczyciele: p. Teresa Berbeć, p. Małgorzata Pomijan i p. Bożena Mitura oraz absolwenci II LO – studenci uczelni lubelskich: Ilona Kalamon, Katarzyna Kurek i Karol Sawczuk. W warsztatach wzięli udział także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym,  Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej oraz uczniowie szkół krasnostawskich: Szkoły Podstawowej nr 3 i II LO - w sumie 51 osób.

Spotkanie miało na celu popularyzowanie Filmoteki Szkolnej, przygotowanie uczniów do udziału w szkolnych projektach filmowych i w XVII Powiatowym Konkursie Filmowym „Inspiracje Filmoteką Szkolną”. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia i analizy fragmentów filmu Andrzeja Wajdy „Popiół i diament”, który znajduje się w zasobach Filmoteki Szkolnej. Uczestnicy warsztatów analizowali filmowe środki stylistyczne służące budowaniu atmosfery w filmie. Zwrócili uwagę na scenografię, rekwizyty, muzykę, charakteryzację, grę aktorów, a szczególnie na postać Maćka Chełmickiego wykreowaną przez Zbigniewa Cybulskiego. Kolejne ćwiczenie to opracowanie własnej wersji scenariusza – dopisanie dalszego ciągu do fragmentów filmu pokazanych na początku warsztatów. Liderzy poszczególnych grup prezentowali efekty pracy zespołowej. Okazało się, że wiele pomysłów uczniów zgadzało się z wersją reżyserską. Uczestnicy warsztatów odczytali także symboliczne znaczenie scen ukazanych w obejrzanych fragmentach. Natomiast Grzegorz Emanuel podkreślił uniwersalizm problemów i postaw ukazanych w „Popiele i diamencie”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 01 grudnia 2018
 

Ogólnopolski program NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ - Na linii wzroku - dla szkół podstawowych

Druga projekcja w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowanego w naszym mieście przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida i Krasnostawski Dom Kultury odbyła się 21 listopada 2018 r. W sali widowiskowej KDK uczestników spotkania powitała p. Ewa Magdziarz – nauczyciel II LO i koordynator NHEF. W kolejnym spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie (w sumie 114 uczniów) z Krasnegostawu – ze Szkoły Podstawowej nr 1,  Szkoły Podstawowej nr 3,  Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z SOSW. Przed projekcją uczestnicy projektu wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną, którą wygłosiła p. Ewa Magdziarz. Drugi film z cyklu „Młodzi w obiektywie” dla uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej to „Na linii wzroku” w reżyserii Joachima Dollhoffa i Evi Goldbrunner. Jest toopowieść o budowaniu relacji z innymi, stereotypach, uprzedzeniach, ale także o budowaniu zaufania i potrzebie poczucia bezpieczeństwa. Film był bardzo dobrą okazją do zadania pytań: dlaczego relacje z innymi są dla nas ważne, dlaczego w życiu spotykamy się z różnymi zachowaniami, co dają nam relacje z rodzicami i dlaczego są one wyjątkowe, jak dbać o relacje z innymi, jakie zachowania pomagają zachować dobre relacje? Prelegentka podkreśliła, że pozytywny wpływ na relacje mają: akceptacja, okazywanie zaangażowania i zainteresowania, spędzanie czasu razem, pozytywna komunikacja oparta na zaufaniu, szacunku, otwartości i szczerości, poszanowanie wzajemnych granic, udzielanie sobie wsparcia, opieka i troska oraz umiejętność naprawiania relacji po nieporozumieniach. Ewa Magdziarz poinformowała, że nauczycielom zostaną przesłane materiały edukacyjne (scenariusz lekcji, analiza psychologiczna i prezentacja) do wykorzystania na różnego rodzaju zajęciach.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 01 grudnia 2018
 
 




Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Grudzień 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi