Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Maksymalna ilość punktów w Turnieju
Dodano: Środa 01 kwietia 2015
 

W dniu 27 marca br. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie  odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Wcześniej młodzież i dzieci uczestniczyły w rozgrywkach środowiskowych i gminnych. Na etapie powiatowym wzięło udział 27 uczniów z 15 szkół w tym z 9 podstawowych i 10 gimnazjalnych oraz 6 ponadgimnazjalnych z dziewięciu gmin powiatu krasnostawskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: z-ca komendanta PSP mł. bryg. Zbigniew Bojarczuk, sekretarz Magdalena Kozorys, st. kpt. Tomasz Ściepko i mł. ogn. Tomasz Piasecki.

Komisja miała dość dużo pracy gdyż aby wyłonić zwycięzców musiały się odbyć dogrywki.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze ogromny sukces odniósł uczeń Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie Jakub Rudnik, który zdobył maksymalną liczbę punktów - 30. Jest to niesamowite osiągnięcie, co z dumą podkreślał wiceprezes ZP OSP w Krasnymstawie Zbigniew Ostrowski. Główna nagroda, którą jest rower turystyczny trafiła więc w godne ręce. Drugie miejsce zajął Krzysztof Greczkowski ze Szkoły Podstawowej w Fajsławicach, a trzecie po dogrywce Agnieszka Mirosław ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce podobnie jak w roku ubiegłym zdobył Rafał Dziak z Gimnazjum w Izbicy, zdobywając 27 punktów i odbierając kolejny już rower. Na drugim miejscu uplasowała się Milena Chmura z Gimnazjum w Żólkiewce, która zdobyła 25 pkt, a na trzecim miejscu po dogrywce znalazła się Paulina Kostrzanowska z Gimnazjum w Małochwieju Dużym.

Wśród najstarszych uczestników Turnieju najlepszy okazał się Patryk Amerek z II LO im. C.K. Norwida  w Krasnymstawie wyprzedzając Sławomira Wójcika z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce i Dominika Domaciuka z I LO im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie.

Patryk podobnie jak młodsi zwycięzcy otrzymał w nagrodę rower turystyczny.  Natomiast uczestnicy, którzy zajęli drugie, trzecie i kolejne miejsca również otrzymali wartościowe nagrody, m.in. : aparaty fotograficzne, MP-4, sprzęt elektroniczny, albumy i sprzęt sportowy. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy dyplom. Było to możliwe dzięki hojności sponsorów, którymi byli: PPHU AGAT, OSM Krasnystaw, KRUS, Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Krasnostawskich oraz Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Wszyscy oni wzięli udział w uroczystym wręczaniu nagród.

 

Wicestarosta Henryk Czerniej tuż przed wręczeniem nagród i dyplomów serdecznie podziękował za udział wszystkim uczestnikom, a także opiekunom szkolnym, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie swoich podopiecznych. Wyniki są satysfakcjonujące i wielce obiecujące przed dalszym etapem wojewódzkim. Natomiast sprawą nie do przecenienia jest fakt, że uczestnicy Turnieju zdobyli ogrom wiedzy, który pomoże w utrzymaniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie całego naszego powiatu.

Laureaci konkursu szczebla powiatowego - Jakub Rudnik, Rafał Dziak i Patryk Amerek pojadą pod koniec kwietnia do Lublina gdzie rywalizować będą w Turnieju na szczeblu wojewódzkim. Będziemy teraz trzymać kciuki za naszych reprezentantów, żeby udał im się występ w Lublinie.


Opracowanie i zdjęcia: Sławomir Kamiński
 
 


Podobne artykuły

Zebranie sprawozdawcze w OSP w Krupem

Tradycyjnie w styczniu i lutym odbywają się na terenie całego powiatu zebrania sprawozdawcze jednostek OSP. W minioną sobotę odbyło się ich kilka jednocześnie. Jedno z nich odbyło się m.in. w Krupem gm. Krasnystaw.

Tutaj prezesem od wielu lat jest druh Wiesław Kocimski. To dość duża jednostka – mówi prezes. Od wielu lat działamy w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym, dlatego też obowiązują nas wyższe standardy. W naszej jednostce jest 18 kobiet, a także  rozpoczęła działalność Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Na zebranie przybył zastępca wójta Tomasz Barczuk, dla którego jest to macierzysta jednostka. Obecny był zastępca komendanta powiatowego mł. bryg. Zbigniew Bojarczuk oraz przewodniczący rady gminy Krasnystaw Mirosław Berbeć. Nie zabrakło radnych gminnych, sołtysa i dyrektora szkoły Henryk Długosz.

Złożono sprawozdanie z działalności jednostki w roku 2014, z którego wynikało, że druhowie z Krupego nieźle stoją pod względem finansowym. W minionym roku udało im się zakupić trochę sprzętu bojowego. Chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju kursach i szkoleniach.

Komisja rewizyjna, która złożyła sprawozdanie nie miała żadnych zastrzeżeń do działalności jednostki. Wśród planów na rok bieżący, druhowie wymieniają m.in. zamontowanie monitoringu, wycinkę krzewów i drzew, a także wybrukowanie placu manewrowego przed remizą. Będą się przygotowywać do jubileuszu 90-lecia swojej jednostki, co z pewnością będzie wymagało znacznych sił i środków.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 17 lutego 2015
 

Rozstrzygnięcie powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

W dniu 27 lutego 2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie ogłoszono wyniki powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Konkurs został zaadresowany do dzieci, młodzieży a także twórców nieprofesjonalnych zainteresowanych tematyką pożarnictwa. Jego głównym celem było zaciekawienie problematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Obszar tematyczny konkursu objął uczestnictwo środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach gaśniczo – ratowniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz zagadnienia wiążące się z historią pożarnictwa. Technikę wykonania prac pozostawiono do wyboru uczestnikom. Do kolejnego etapu konkursu, na szczeblu wojewódzkim, zakwalifikowało się 9 osób w 3 grupach wiekowych.

Szkoły podstawowe klasy 1 – 3: Aneta Zdżyłowska, lat 8, Szkoła Podstawowa w Surhowie; Natalia Szewczyk, lat 8, Szkoła Podstawowa w Chłaniowie; Maciej Bałabuch, lat 9, Szkoła Podstawowa w Surhowie

Szkoły podstawowe klasy 4 – 6: Paulina Groch, lat 10, Zespół Szkół w Kraśniczynie; Martyna Mazurek, lat 10 Zespół Szkół w Kraśniczynie; Katarzyna Solak, lat 10, Zespół Szkół w Kraśniczynie

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 09 marca 2015
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi