Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Jubileuszowa wystawa Krystyny Mojskiej
Dodano: Sobota 28 marca 2015
 

W dniu 24 marca br. w Miejskie Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie miał miejsce wernisaż malarstwa Krystyny Mojskiej - krasnostawskiej artystki amatorki. Krystyna Mojska zajmuje się malarstwem od 2001 r., kiedy to w Krasnymstawie zawiązała się Grupa Plastyczna PALETA.

Mojska była jedną z inicjatorek założenia PALETY, dzisiaj wizje twórcze realizuje raczej sama w domowym zaciszu. Jej prace prezentowane są już po raz 10 , a więc można by rzec, że jest to jubileuszowa indywidualna wystawą artystki.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Antoniak w folderze towarzyszącym wystawie napisała „[..] Mojska malując już kilkanaście lat wyrobiła sobie swój własny niepowtarzalny styl, który rozpoznawalny jest m.in. dzięki charakterystycznej kolorystyce utrzymanej w tonach monochromatycznej opartej na odcieniach brązu i szarości. Stąd też siłą tych obrazów jest emanujący z nich spokój i harmonia.”

Wernisaż zgromadził liczne grono przyjaciół i wielbicieli talentu artystki. Władze samorządowe reprezentowane były przez przewodniczącego Rady Powiatu Marka Nowosadzkiego, Aleksandrę Stachulę - naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie Powiatowym oraz panią burmistrz Krasnegostawu – Hannę Mazurkiewicz.

Otwarciu wystawy towarzyszył mini koncert w wykonaniu Kingi Tubilewicz i Krystiana Mojskiego  z zespołu wokalnego „Jak zawsze” prowadzonego przez Leszka Darmochwała w Zespole Szkół nr 4. Ekspozycja składa się z 35 obrazów namalowanych techniką akrylową i olejną, z przeważającym motywem pejzażu i kwiatów. Wystawę można oglądać w bibliotece do 21 kwietnia br.  Zapraszamy.

 

Opracowanie i zdjęcia: Sławomir Kamiński

 
 


Podobne artykuły

Malarstwo Henryka Filipczaka, Order Nestorii i promocja 29 numeru Czasopisma „Nestor”.

W środowe popołudnie 12 listopada do biblioteki powiatowej w Krasnymstawie przybyło wielu gości, wśród nich : przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki,  przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Powiatu Elżbieta Kmieć, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Aleksandra Stachula,  przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki, sekretarz miasta Andrzej Kmicic, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Marek Kiciński, dr Iwona Dacka-Górzyńska z mężem dr Sławomirem Górzyńskim, rodzina, sąsiedzi i znajomi Henryka Filipczaka oraz liczne grono stałych bywalców imprez bibliotecznych.

Spotkanie rozpoczął wernisaż Henryka Filipczaka, który zaprezentował 38 obrazów. Malarz  pochodzi z Wielkopolski, z wykształcenia jest inżynierem-mechanikiem, absolwentem Politechniki Poznańskiej. Od trzech lat mieszka w Bzowcu, na terenie powiatu krasnostawskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa. Maluje głównie pejzaże, kompozycje kwiatowe, ujęcia architektoniczne, niekiedy podejmuje motywy abstrakcyjne. Stosuje technikę olejną i akrylową.  Swoje obrazy przedstawiał na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Brał udział w konkursach malarskich. Ważniejsze osiągnięcia to wyróżnienie na wystawie zbiorowej Europejskiej Akademii Sztuki w Paryżu w roku 2000 i 2005.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 13 listopada 2014
 

Wystawa Malarstwa Stanisława Jana Miszczuka w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Collegiata - Galeria

Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie

zaprasza na wystawę

MALARSTWO

STANISŁAW  JAN  MISZCZUK

wernisaż : 15 stycznia 2015 roku (czwartek) godz. 1600

Powiatowa Biblioteka Publiczna

Piłsudskiego 5a

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 12 stycznia 2015
 

Malarstwo Iwonny Drozd i 30 numer Czasopisma Artystycznego Nestor

26 lutego w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie otwarto wernisaż wystawy malarstwa Iwonny Drozd. Na ekspozycji zaprezentowano 49 obrazów olejnych. Malarkaurodziła się w Puławach, po studiach na Akademii Rolniczej przyjechała do Chełma. Pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Była jednym z redaktorów gazety „Rolnicze Wieści”. Sama robiła okładki, pisała tytuły, rysowała drobne żarciki.

Maluje od 2000 roku. Ukończyła Instytut  Sztuki UMCS na Wydziale Malarstwa. Jej mentorką jest Teresa Chomik-Kazarian, artysta plastyk, pedagog, animator kultury prowadząca „Dom Pracy Twórczej w Uhrze”, o której malarka mówiła : „To Ona nauczyła mnie warsztatu, nauczyła jak patrzeć, jak wyrazić na płótnie to co drzemie w moim wnętrzu. Zorganizowała pierwszą moją wystawę.  Zapraszając mnie na plenery malarskie spowodowała, że zaczęłam się rozwijać jako malarka”.

Malowanie, plenery, spotkania z artystami, ale też wernisaże i ciepło płynące od  życzliwych ludzi nadają sens oraz są sposobem na życie Iwonny Drozd. Obrazy wystawiała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Otrzymywała nagrody i wyróżnienia, najważniejszą jest III nagroda naOgólnopolskim Biennale Dąbrowa Górnicza 2012 za obraz „Nad Bugiem II”. Przewodniczący Jury prof. AJD Leon Maciej z Częstochowy napisał : „Zachwycające krajobrazy Iwonny Drozd, ukazujące południowo-wschodnie tereny Polski, prezentują odważne ale dojrzałe i finezyjne malarstwo tej artystki.”

Podziękowania artystce przekazała burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Aleksandra Stachula i sekretarz powiatu Wojciech Hryniewicz. Nie zabrakło gratulacji od przewodniczącego Rady Miasta Edwarda Kawęckiego i radnych miasta i powiatu oraz przyjaciół i znajomych malarki.

Następnie redaktor naczelny Andrzej Misiura zaprezentował 30 numer Czasopisma Artystycznego Nestor. W tym numerze przeczytamy między innymi o rzeźbie Chrystusa Ukrzyżowanego z kościoła pojezuickiego w Krasnymstawie, o ks. prałacie dr Janie Lipskim, o Leonidzie Gawryłowie, o pacyfikacji Kolonii Czysta Dębina, o szlaku bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, a także poezję, recenzje książek.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 27 lutego 2015
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi