Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Wspaniały musical - Za dzień, za dwa… lecz nie dziś
Dodano: Poniedziałek 15 czerwca 2015
 

W piątkowy wieczór 12 czerwca br. w sali kinowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyła się premiera II Małego Musicalu w Małym Mieście „Za dzień, za dwa … lecz nie dziś”.

Spektakl został przygotowany przez uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwentów z terenu powiatu krasnostawskiego. Wzięły w nim udział również panie Małgorzata Prus – dyrektor MDK, Janina Młynek z pracowni teatralnej i Jadwiga Litkowska z pracowni muzycznej. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć.

Tych, którzy mieli okazję obejrzeć poprzedni musical pt. „Ostatnia niedziela” nie trzeba było namawiać. Pospieszyli do KDK-u. Stąd też cała sala była wypełniona widzami.

Młodzież pracująca na co dzień w pracowniach artystycznych MDK,  odtworzyła przed widzem klimat lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Poprzez piosenkę, teksty i taniec tego okresu, oddano wiernie atmosferę tamtych dni w Polsce socjalistycznej. Polsce, której już niema.  Kraju, którego młodzi artyści nawet nie znają z autopsji.

Na scenie raz po raz powiewały czerwone sztandary, wybrzmiewały piosenki tamtych lat. Młodzież w najdrobniejszych detalach odzwierciedliła atmosferę ówczesnej knajpy, czy też tragiczne wydarzenia marcowe z 1968 roku w Warszawie. Niezwykle atrakcyjny był występ pań nauczycielek, które doskonale wcieliły się w atmosferę prezentowaną przez „Kabaret Starszych Panów”.

Premiera tego wspaniałego widowiska została entuzjastycznie przyjęta przez widzów, którzy zgotowali wykonawcom owacje na stojąco. Na zakończenie wszystkim wykonawcom podziękował starosta Janusz Szpak mówiąc m.in.:  „Młodzieżowy Dom Kultury ma wspaniałą młodzież, ma wspaniałych nauczycieli, jest już tak mocną marką jak coca-cola”, co widzowie skwitowali rzęsistymi brawami.

Opracowanie i zdjęcia: Sławomir Kamiński


 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi