Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Pamięć o Świętym Janie Pawle II
Dodano: Poniedziałek 15 czerwca 2015
 

W dniu 18 czerwca Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na blok wydarzeń poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. „Krasnystaw w roku Świętego Jana Pawła” rozpocznie się o godz. 10:00 otwarciem wystawy „Polska światu Papieża dała”. Ekspozycja liczy kilkadziesiąt plakatów, związanych z działalnością Jana Pawła II. Zostały one wydane w latach 1998–2012 z różnych okazji. Pochodzą m.in. z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Centrum „Nie lękajcie się” i Instytutu Dialogu Międzykulturowego z Krakowa. Zbiory udostępniło Społeczne Centrum Dokumentacji Pontyfikatu Jana Pawła II działające przy Ogólnopolskim Stowarzyszeniu „Pamięć Jana Pawła II” z siedzibą w Rejowcu Fabrycznym.

„Pamięć Jana Pawła II” jest jedynym na świecie stowarzyszeniem skupiającym kolekcjonerów i zbieraczy wszystkiego co obrazuje przebieg pontyfikatu Jana Pawła II z terenu całego kraju, jak również i z zagranicy. W kręgu zainteresowań organizacji są znaczki pocztowe, medale, monety, wydawnictwa książkowe i albumowe, widokówki i pocztówki, fotografie, wszelkie pamiątki z pielgrzymek papieskich do kraju, nagrania filmowe, muzyczne i inne przedmioty noszące określenie „papalia”. W stowarzyszeniu działają przede wszystkim osoby emocjonalnie związane są z Ojcem Świętym i te, które uważają się za część „Pokolenia JP2”. Organizują głównie konferencje, wystawy i prezentacje papieskich pamiątek. Założycielem stowarzyszenia, prezesem oraz kustoszem zbiorów jest Ryszard Zawadowski, który 18 czerwca opowie sszczegółowo o swojej działalności.

W ramach „Krasnystaw w roku Świętego Jana Pawła” odbędzie się także prezentacja oficyny wydawniczej „Adam” z Warszawy, zajmującej się literaturą opartą na wartościach humanistycznych i etyczno-moralnych.

Tego dnia w Krasnostawskim Domu Kultury wystąpią również zespoły „Perły Jana Pawła II” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krasnymstawie i „Jak zawsze” z Zespołu Szkół Nr 4 w Krasnymstawie.

Na wszystkie wymienione wyżej wydarzenia wstęp wolny. Zapraszamy!

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi