Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

VI Festiwal Twórczo Zakręconych
Dodano: Czwartek 11 czerwca 2015
 

Zapraszamy serdecznie do udziału w Festiwalu Twórczo Zakręconych, który odbędzie się w dniach 3-5 lipca 2015r. w Krasnymstawie. Jest to impreza hobbystyczna mająca na celu promocję rękodzieła oraz osób zajmujących się tworzeniem wyrobów artystycznych i sztuki użytkowej.

Organizatorami festiwalu są Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. oraz Lokalna Grupa Działania "Krasnystaw PLUS" przy współpracy z Panią Janiną Bartoś. Partnerami wydarzenia są również: Urząd Miasta Krasnystaw, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie oraz Krasnostawski Dom Kultury.

W programie wydarzenia przewidziano warsztaty różnych technik rękodzieła, które poprowadzą znani twórcy i artyści oraz pokazy starych technik rękodzielniczych.
Uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z technikami wykonania haftu temari, koronki pętelkowej, koronki klockowej, szeroko pojętego beadingu, wyplatania z wikliny zarówno prawdziwej jak i papierowej oraz tworzenia z osikowych wiórów czy repusowania.
Nie zabraknie również gości z zagranicy. Hitem tegorocznego Festiwalu będą warsztaty repusowania, które poprowadzi Rextorn Metalwork.

Festiwal zakończy kiermasz na Rynku Miejskim w Krasnymstawie, gdzie będzie można obejrzeć oraz kupić prace wykonane przez uczestników i partnerów Festiwalu oraz materiały u dystrybutorów i firm zajmujących się rękodziełem. Nie zabraknie także występów zespołów ludowych oraz degustacji tradycyjnych potraw regionalnych.

Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie Państwo na stronie:
www.tworczozakreceni.eu
Zapraszamy całe rodziny!

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi