Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Wystawy fotografii Mateusza Kowalika pt.: Do raju jeszcze daleko

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne

serdecznie zaprasza wszystkich na otwarcie

wystawy fotografii

Mateusza Kowalika pt.: "Do raju jeszcze daleko".

Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 24 maja 2019 roku o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz.

Do raju jeszcze daleko

Kiedyś gruźlicę określano mianem choroby suchego powietrza lub po prostu romantycznym schorzeniem, które dotykało największe artystyczne dusze. Dziś nic tak nie wysusza skóry jak klimatyzacja w biurowcu pnącym się ku niebu. Albo zamknięta przestrzeń galerii handlowej wypełniona kolorowymi marzeniami. Albo najnowszy model samochodu na niekończącej się drodze do pracy. Czy zatem mówimy o poszukiwaniu leku i terapii, czy może ucieczce przed śmiercią duszy, która powoli zajmowana jest od dołu niczym płuca gruźlika? Czy wyjątkowy klimat Gór Suchych jest celem samym w sobie, czy może jedynie środkiem do czegoś innego, znacznie dalszego punktu?

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 21 maja 2019
 

Wakacje w siodle !

Gospodarstwo Agroturystyczne Pasja znajdujące sie w Koloni Niemienice 28 zaprasza wszystkich chętnych na turnusy "Wakacje w siodle 2019".
Zapisy i informacje pod numerem tel. 665 519 998.
Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 21 maja 2019
 

X Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka

X Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka

ŻÓŁKIEWKA – SOBOTA, 18 MAJA 2019 r.

Regulamin turnieju

  1. Organizator: Szkoła Podstawowa w Żółkiewce we współpracy z Urzędem Gminyw Żółkiewce.
  2. Cele turnieju: popularyzacja szachów jako dyscypliny rozwijającej umysł, promowanie pożytecznego sposobu spędzania wolnego czasu w atmosferze sportowej rywalizacji, integracja miłośników szachów w regionie, wyłonienie najlepszych zawodników turnieju.
  3. Termin i miejsce: 18 maja 2019 r. – sobota, budynek Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, ul. Szkolna 3 – sala gimnastyczna.
  4. Zapisy:  18 maja 2019 r., godzina 9:30 – 9:55. Rozpoczęcie turnieju: godzina 10:00. Planowane zakończenie turnieju: godzina 16:00. Mile widziane wcześniejsze zgłoszenia pod numerem telefonu Szkoły Podstawowej w Żółkiewce – 84 683-16-30.
  5. System rozgrywek i tempo gry:zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund. Tempo gry: 10 minut + 5 sekund za każdy ruch dla zegarów elektronicznych, 15 minut dla zegarów mechanicznych. Zawodników obowiązują aktualne przepisy gry ustalone przez Polski Związek Szachowy oraz walka w duchu fair play. W sprawach spornych decyzje podejmuje sędzia turnieju.     
  6. Uczestnictwo w turnieju i kategorie wiekowe: wszyscy zawodnicy, którzy zgłoszą chęć gry       w dniu zawodów. Turniej zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych:
Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 13 maja 2019
 

NOC MUZEÓW 2019

Dyrektor
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie
zaprasza na
NOC MUZEÓW 2019
18 maja 2019 r. w godz. 19.00 - 24.00

w siedzibie Muzeum
Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a

W programie

19.00 – rozpoczęcie Nocy Muzeów 2019

19.30 – prelekcja „Ciąg Fibonacciego i eschatologiczna symbolika liczb w piramidalnym mauzoleum Orzechowskich w Krynicy” – Konrad Grochecki

20.15 – quiz historyczny

20.30 -  prelekcja „Neque hic vivus, neque illic mortuus - czemu służył portret

trumienny? O rytuale Pompa Funebris” – Maja Toczona-Wal

21.15 – koncert Łukasza Jemioły pod tytułem „Poetycko i retro”

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 12 maja 2019
 

Deszczowa - Majówka z karpiem

W niedzielę 5 maja 2019 r. na terenie Dworku Starościńskiego miała miejsce „Tradycyjna Majówka z Karpiem”. Organizatorami tegorocznej edycji byli: Krasnostawski Dom Kultury, Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS” oraz Urząd Miasta Krasnystaw. Wydarzenie poprowadzili Karolina Gołębiowska z KDK i Wojciech Hus z LGD „Krasnystaw PLUS”.

Impreza rozpoczęła się uroczystym polonezem. Na przedzie tanecznego korowodu szli: Teresa Hałas - Poseł na Sejm RP, Andrzej Leńczuk - Starosta Krasnostawski, Robert Kościuk – Burmistrz Krasnegostawu, Damian Kozyrski – Dyrektor KDK i Marcin Wojewoda – Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy. W korowodzie wzięli także udział przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i lokalnych stowarzyszeń oraz mieszkańcy i goście. Nad odpowiednim wykonaniem układu tanecznego czuwała instruktor tańca - Krystyna Kobylańska.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 12 maja 2019
 

Promocja książki Ks. Henryka Kapicy - W mocy krzyża

 Ks. Henryk Kapica od 18 lat jest proboszczem parafii p.w. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. W latach 1975-1981 zakładał  parafię Podwyższenia Krzyża Św. w Rejowcu Fabrycznym i budował tam kościół. Dnia 7 maja w czasie promocji książki w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie mówił, że jej napisanie zostało zainspirowane przez dokumenty Instytutu Pamięci Narodowej. Dokumenty  wykorzystane w publikacji są źródłem historii związanej z powstaniem parafii w Rejowcu Fabrycznym. Są one także świadectwem zmagania księdza i wspólnoty wiernych z systemem totalitarnym, w którym nie było miejsca na wiarę i Boga. Autor traktuje publikację jako hołd i dziękczynienie wobec tych, którzy wspólnie z nim tworzyli dziej Parafii i Miasta.  W zasobach Służb Bezpieczeństwa znalazło się ponad 100 dokumentów skierowanych przeciwko księdzu, raportów samych pracowników SB i donosicieli, które zostały zniszczone pod koniec PRL-u przez Wydział Spraw Wewnętrznych. Kilka z nich ocalało i znalazło się w publikacji, jak np. postanowienie z 1986 r. o zastrzeżeniu wyjazdu Ks. Kapicy do wszystkich krajów świata.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 12 maja 2019
 

Gra miejska - Genius loci krasnostawskich miejsc – 18 maja 2019 r.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw - Wrota Roztocza" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ciekawej Grze miejskiej „Genius loci krasnostawskich miejsc".

Gra miejska „Genius loci krasnostawskich miejsc" odbędzie się 18 maja 2019 r. (sobota). Rozpoczęcie o godzinie 10.30 przy Dworku Starościańskim w Krasnymstawie a zakończy w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Okrzei 23. W czasie podsumowania gry od godziny 13.00 w bibliotece odbędzie się prelekcja dr Leszka Janeczka. Gra miejska skierowana jest do drużyn 2 osobowych. W tym roku tematem wiodącym będą miejsca w Krasnymstawie z ciekawą historią. Z ponad 700 letniej historii Krasnegostawu zostaną wybrane najciekawsze (chociaż niekoniecznie znane) epizody. Przedstawione zostaną też wybitne postacie związane z miastem. 

Na uczestników czeka rozwiązywanie łamigłówek i zagadek historycznych oraz zadań zręcznościowych. Zadania i pytania będą zróżnicowane pod względem trudności.

Każda drużyna otrzyma nagrody pocieszenia natomiast dla 3 najlepszych drużyn będą ciekawe nagrody. Oddzielna kategoria będzie dla szkół podstawowych wśród których wyłonione będzie I miejsce.

Rekrutacja prowadzona jest do dnia 15 maja. Wystarczy wejść na stronę internetową www.lotkrasnystaw.pl, pobrać kartę zgłoszeniową i przesłać ją na wskazany adres mailowy. Przyjmowane są zgłoszenia drużyn liczących 2 osoby. Mogą to być reprezentacje szkół, grupy przyjaciół czy rodziny.

W dniu gry miejskiej uczestnicy stawiają się na godzinę 10.30 przy Dworku Starościańskim.Punkt startowy przy dworku. Gracze będą prowadzeni przez miejsca związane z historią miasta zdobywając punkty za wykonanie poszczególnych zadań. Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni, a dla wszystkich drużyn przewidziano upominki.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 06 maja 2019
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi