Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Różnorodne malarstwo Alicji Cimek i 45. numer czasopisma Nestor

11 października 2018r. do Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie przybyło wielu znakomitych gości, aby uczestniczyć w wernisażu malarstwa Alicji Cimek oraz zapoznać się z najnowszym 45. numerem czasopisma „Nestor”.

Alicja Cimek, krasnostawianka, wieloletni urzędnik państwowy. Po przejściu na emeryturę realizuje swoją przygodę z malarstwem w Grupie Plastycznej „Paleta”. Swoją pasję rozwija pod kierunkiem pani Bronisławy Żuk.

Na wystawie w Galerii Collegiata  Biblioteki zaprezentowano 68 obrazów wykonanych techniką akrylową.  Różnorodna tematyka  prac obejmująca szeroki wachlarz -  od architektury po konie, kwiaty, ptaki, pejzaże i tematykę religijną - przyciąga odbiorców magią kolorów i ulotnością uchwyconej chwili.  Na wystawie zobaczymy też najnowszy obraz, wykonany na 100-lecie Niepodległości – Józef Piłsudski na Kasztance.

Na wernisażu malarka mówiła, że zainteresowanie do tej dziedziny sztuki przejawiała od dawna. Od zawsze fascynowała ją przyroda, umiała patrzeć i dostrzegać w otaczającym nas świecie to, czego nie widzieli inni. Ta umiejętność obserwacji była impulsem do tego, aby przenieść swoje artystyczne doznania na płótno.  A robi to w bardzo subtelny i wyrafinowany sposób, jej obrazy są pełne finezji i wdzięku. Uczestniczy w licznych plenerach malarskich, gdzie z profesjonalnymi artystami wzbogaca swój talent twórczy. Wystawę można oglądać do 11 listopada w godzinach pracy Biblioteki Powiatowej.

Andrzej Misiura, redaktor naczelny, zaprezentował najnowszy 45.  numer czasopisma artystycznego „Nestor”. O swoich artykułach mówili też autorzy, obecni na spotkaniu: L. Janeczek, L. Cimek, L. Dziedzic, E. Magdziarz, A. Szarugiewicz, W. Krajewski, M. Nagowska, E. Patyk. Zapraszamy do ciekawej lektury!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 16 października 2018
 

Spektakl - Zakonnice odchodzą po cichu w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na drugi spektakl w ramach programu Teatr Polska – 23 października 2018 r. o godz. 18:00 zaprezentujemy spektakl „Zakonnice odchodzą po cichu” Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Bilety w cenie 20 zł – normalny – 15 zł - ulgowy do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl  W dniu wydarzenia wejściówki w wyższej cenie, odpowiednio 30 zł i 25 zł.

Historie bohaterek reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu” Marty Abramowicz stanowią punkt wyjścia spektaklu. Stają się pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.

Podczas spektaklu, widz będzie świadkiem budowania więzi emocjonalnej pomiędzy początkowo sobie obcymi kobietami; aktorką i interpretowaną przez nią bohaterką. Spektakl stawia pytania o istotę tożsamości, metafizykę czy szeroko pojęty humanizm. Teatr to idealne miejsce na analizę tematu łączącego rzeczywistość z fikcją, świętość ze świeckością, kreację z reportażem.

Spektakl zrealizowany w ramach I edycji konkursu Modelatornia. Zarówno temat, jak i forma oparta przede wszystkim na poszukiwaniach aktorskich zachwyciły jurorów Konkursu, którzy jednomyślnie postanowili wyróżnić projekt Darii Kopiec i Martyny Lechman. Spektakl na podstawie książki Marty Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu” oraz improwizacji aktorskich.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 16 października 2018
 

Włoskie hity w KDK!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 14 października o godz. 17:00 do Sali Widowiskowej na spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”. Bilety w cenie 40 (normalny) i 35 zł (ulgowy) do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.
„Ciao Ciao Bambina” to najsłynniejsze włoskie utwory w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego - musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i przeboje dobrze znane polskiemu odbiorcy.
Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną.
Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.Od dnia premiery spektakl był wystawiany ponad 180 razy w całej Polsce. W ciągu 80 minut usłyszymy m.in. takie szlagiery jak: „Azzurro”, „Marina”, „Osole mio”, „Love in Portofino”, „Volare” czy „Quando, quando quando”! Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest Nicola Palladini. Scenariusz napisała Małgorzata Wojtulewicz.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 06 października 2018
 

Na Akord - po raz 6!

Dnia 13 października 2018 r. Krasnostawski  Dom Kultury organizuje VI Okazjonalny Przegląd Akordeonistów ,,Na Akord”, początek w Sali Widowiskowej o godz.17:00. „Na Akord” to największa na Lubelszczyźnie impreza promująca muzykę akordeonową.

Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel odkrywania na nowo tego niezwykle ciekawego instrumentu i muzyki akordeonowej w różnych jej odmianach i stylach. Próbując obalić potoczne przekonanie, że jest to głównie instrument  biesiadny i wykorzystywany raczej w stylizowanej muzyce ludowej. Nasza inicjatywa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, przechodząc do historii dzięki udziałowi  wybitnych akordeonistów młodego pokolenia, wystąpili na niej min. Inga Piwowarska, Piotr Krzaczkowski, Trio Symetrio, Chełmski Kwintet Akordeonowy.

Przegląd ma formę koncertu, w którym wykonawcy prezentują dwa dowolne utwory zagrane solo na akordeonie, uzgodnione wcześniej z organizatorem, mile widziane są duety, tria i inne składy muzyków. Staramy się także przybliżyć świat akordeonu, prezentując różnorodne, ciekawe egzemplarze tego instrumentu i sposoby wydobywania dźwięku. „Na Akord” stał się dla wielu występujących jeszcze jedną szansą zaprezentowania swojego talentu, zwrócenia uwagi na fakt wielkiej popularności akordeonu na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat na Lubelszczyźnie.

Dodatkowych emocji podczas koncertu dodaje plebiscyt publiczności, w którym wybierana jest najciekawsza osobowość  spośród występujących akordeonistów.

Szlagiery muzyki akordeonowej, a także utwory klasyczne zagrają w tym roku: Daniel Kurys, Lech Żurek, Kazimierz Ogrodniczek, Szczepan Haczkur, Damian Mazurek, Bartek Gałuc, Ryszard Król.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 06 października 2018
 

Inauguracja roku szkolnego 2018/19 z programem NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Uroczyste otwarcie ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida i Krasnostawski Dom Kultury odbyło się 21 września 2018 r. w Sali Widowiskowej KDK gości powitali Anna Antyga - dyrektor II LO, Damian Kozyrski - dyrektor KDK i Ewa Magdziarz – koordynator NHEF. Po wystąpieniach okolicznościowych przedstawiona została oferta programu NHEF na r. szk. 2018/2019. Pani Ewa Magdziarz zapowiedziała także pokaz filmu „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona. Z prelekcji, połączonej z prezentacją multimedialną, uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że program NHEF będzie realizowany w kinie „Morskie Oko” od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. Dobór filmów w programie ma na celu, m. in. rozwijać w uczniach kompetencje, zrozumienie współczesnego świata oraz znajomość polskiego i światowego kina. Uczestnicy programu uczą się, jak należy odczytywać dzieło filmowe i posługiwać się językiem sztuki. Od października do kwietnia odbędzie się siedem projekcji. Pokazy poprzedzą prelekcje wygłaszane przez koordynatora NHEF. Po projekcjach nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne: scenariusze lekcji, analizy psychologiczne i prezentacje multimedialne. Karnet na 7 projekcji w ramach cyklu uczniowie będą mogli kupić za 35 zł. Bilet na pojedyncze projekcje będzie kosztował 10 zł. Istnieje możliwość otrzymania jednego karnetu dla grupy z jednej szkoły. Grupy wiekowe na ten rok zostały zgłoszone już w maju, ale uczniów można zgłaszać jeszcze do 5 października.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 06 października 2018
 

Pokaz tańców ludowych w wykonaniu - Grupy Folklorystycznej OSA

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

zaprasza na

Pokaz tańców ludowych w wykonaniu - Grupy Folklorystycznej OSA

6.10.2018 r. godz. 16.00

Dziedziniec Muzeum

Wstęp wolny

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 04 października 2018
 

Akademia niepodległości - Socjalistyczna Irredenta oraz Bojownicy

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
oraz
Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie
zapraszają na wykłady z cykłu Akademia Niepodległości
Socjalistyczna Irredenta oraz Bojownicy
28 września 2018 r. o godz. 17.00
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Okrzei 23

Wstęp wolny

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 26 wrzesnia 2018
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Październik 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi