Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Deszczowa - Majówka z karpiem
Dodano: Niedziela 12 maja 2019
 

W niedzielę 5 maja 2019 r. na terenie Dworku Starościńskiego miała miejsce „Tradycyjna Majówka z Karpiem”. Organizatorami tegorocznej edycji byli: Krasnostawski Dom Kultury, Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS” oraz Urząd Miasta Krasnystaw. Wydarzenie poprowadzili Karolina Gołębiowska z KDK i Wojciech Hus z LGD „Krasnystaw PLUS”.

Impreza rozpoczęła się uroczystym polonezem. Na przedzie tanecznego korowodu szli: Teresa Hałas - Poseł na Sejm RP, Andrzej Leńczuk - Starosta Krasnostawski, Robert Kościuk – Burmistrz Krasnegostawu, Damian Kozyrski – Dyrektor KDK i Marcin Wojewoda – Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy. W korowodzie wzięli także udział przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i lokalnych stowarzyszeń oraz mieszkańcy i goście. Nad odpowiednim wykonaniem układu tanecznego czuwała instruktor tańca - Krystyna Kobylańska.

Kolejnym punktem programu był konkurs na najlepszą potrawę z karpia. Wzięło w nim udział 13 kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego oraz spółdzielnia socjalna „Własne Kąty”. W tym roku najsmaczniejszą potrawą okazał się karp w galarecie przygotowany przez KGW „Wszyscy Razem” z Równianek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Teresę Hałas – Poseł na Sejm RP, Krasnostawski Dom Kultury, Urząd Miasta Krasnystaw, LGD „Krasnystaw PLUS” i Bank Spółdzielczy w Izbicy.

Po wręczeniu nagród, na scenie rozpoczęły się koncerty - zaprezentował się solista Cezary Bojankowski z KDK, a po nim kapele podwórkowe: „Swojacy” z Kraśnika, „Wygibusy” z Biłgoraja i „Uroczysko” z Krasnegostawu.

Gwiazdą wieczoru był zespół CzessBand - warszawska kapela, grająca muzykę inspirowaną folklorem miejskim z różnych części świata. Taneczne rytmy porwały do tańca wielu amatorów – niestety ciągle padający deszcz znacząco wpłynął na frekwencję.

Oprócz wydarzeń mających miejsce na scenie, wszyscy chętni mieli okazję, aby sprawdzić swoją wiedzę historyczną, uczestnicząc w quizie przygotowanym przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie. W jednym z namiotów swoje wyroby oferowali twórcy ludowi i rękodzielnicy z Klubu Twórców Ludowych działających przy Krasnostawskim Domu Kultury. W zagrodzie edukacyjnej przygotowanej przez stajnię „Adrenalina” z Siennicy Nadolnej na milusińskich czekały zwierzęta. Dodatkowo, na specjalnie przygotowanej platformie, młodzi uczestnicy mogli popróbować swoich sił przy uprawie roli i obsłudze miniaturowych pojazdów rolniczych. Dorośli zaś mieli okazję spróbować  kilku gatunków piw z lokalnego browaru rzemieślniczego „Incognito” z Kraśniczyna.

Wydarzenie uatrakcyjniały krasnostawskie maskotki – karpiki Krasnuś i Stawik. Impreza trwała od 15 do 21, przy ciągle padającym deszczu i dość niskiej, jak na maj, temperaturze. Najbardziej zmarznięci mogli ogrzać się przy ognisku, delektując się regionalnymi potrawami.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Wrzesień 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi