Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka - Burdanówka

Burdanówka Camina zaprasza na Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka dnia 2 czerwca 2024 o godz. 12.00 do Kryniczek Gmina Izbica.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 27 maja 2024
 

Wystawa Fotografów Przyrody

 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę „Nasze Przyrodnicze Fascynacje” autorstwa członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Prace będzie można oglądać w Galerii KDK w okresie 22 maja - 26 czerwca 2024 roku.

Związek Polskich Fotografów Przyrody jest największym i najstarszym stowarzyszeniem w Polsce, skupiającym pasjonatów fotografii przyrodniczej, będących jednocześnie miłośnikami przyrody. ZPFP istnieje od 1995 roku, a zdjęcia członków są rozpoznawalne w przestrzeni publicznej, w różnych materiałach drukowanych, książkach, kalendarzach oraz na wystawach krajowych i zagranicznych. Jest organizacją non profit posiadającą osobowość prawną, działającą w oparciu o statut i Kodeks Etyczny.

Na terenie Polski działa 13 okręgów, a Okręg Mazowiecki jest najliczniejszy i zrzesza ponad 130 osób, których łączy pasja fotograficzna i miłość do przyrody. Cele stowarzyszenia, to między innymi:

-          promowanie i podnoszenie poziomu fotografii przyrodniczej,

-          popularyzacja wiedzy przyrodniczej i ekologicznej,

-          współuczestnictwo w ochronie przyrody i zasobów naturalnych,

-          prezentowanie polskiego dorobku fotografii przyrodniczej na arenie Międzynarodowej.

 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 27 maja 2024
 

Dzień Dziecka z Cersanit

Burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła i Krasnostawski Dom Kultury zapraszają na imprezę „Dzień Dziecka z Cersanit”, która odbędzie się na terenie Dworku Starościńskiego w sobotę 1 czerwca w godzinach 12:00-18:00 z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i aktywności – w części koncertowej wystąpią: wokaliści i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, tancerze ze Szkoły Tańca „Top-Art”, tancerze ze Szkoły Tańca „Żan-Tan”, tancerze Freak Dance Academy  oraz zespół wokalny Amicus z KDK.

Dzięki wsparciu firmy Cersanit dla dzieci przygotowano bezpłatne atrakcje: dmuchańce, popcorn, watę cukrową, lody tradycyjne, malowanie buzi, tatuaże brokatowe, warkoczyki syntetyczne, skręcanie balonów, animacje, kącik malucha, bańki mydlane, gry i zabawy dla całej rodziny. Będą także stoiska promocyjne i profilaktyczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 27 maja 2024
 

43. Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 22 maja 2024 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się Turniej Powiatowy 43. Małego Konkursu Recytatorskiego (przeprowadzony dla powiatu krasnostawskiego). W Sali Widowiskowej KDK zaprezentowało się 11 recytatorów (w czterech kategoriach wiekowych), których oceniało jury w składzie: Jadwiga Demczuk (polonistka), Sylwia Czapla (instruktor KDK) i Monika Kulawczuk (bibliotekarz).

Nagrody i nominacje do Turnieju Wojewódzkiego 43. MKR otrzymali: Ada Kucharska - Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie (kat. uczniowie klas 1-2), Paweł Waryszak - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich (kat. uczniowie klas 3-4), Lena Cichosz - indywidualnie, instruktor Dorota Niemczycka (kat. uczniowie klas 7-8).

Dodatkowo wyróżniono: Marię Wójtowicz - Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie (kat. uczniowie klas 3-4), Karola Banaszkiewicza - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie (kat. uczniowie klas 5-6), Alicję Dominę - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie (kat. uczniowie klas 5-6), Maję Kucharską - Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie (kat. uczniowie klas 7-8).

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2024 r. w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Organizatorem 43. Małego Konkursu Recytatorskiego jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Turniej Powiatowy został zorganizowany  przez Krasnostawski Dom Kultury.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 27 maja 2024
 

18. Konkurs Plastyczny Moja Mama rozstrzygnięty

Dnia 24 maja 2024 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie XVIII Konkursu Plastycznego „Moja Mama” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Daniela Miciuły. Na skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym Konkurs wpłynęło 148 prac, które oceniła Komisja w składzie: Joanna Kawęcka – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, przewodnicząca, Ewelina Nowicka-Sidor – zWydziału PromocjiUrzędu Miasta Krasnystaw, Sylwia Czapla - instruktor KDK - sekretarz komisji. Komisja po zapoznaniu się z techniką wykonania, wyborem środków wyrazu i poziomem artystycznym, zwracając uwagę na samodzielność prac, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia.

NAGRODY otrzymali:

  • Kaja Kwiecień  – lat 4, Przedszkole Nr 8, op. Małgorzata Usyk
  • Philippe Usyk – lat 4, Przedszkole Nr 8, op. Sylwia Lasota
  • Liliana Lal  – lat 5, Oddział przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, op. Renata Marczewska,
  • Marcelina Kostrzanowska – lat 4, Przedszkole Nr 1, op. Magdalena Drabik
  • Gabriela Stojańska – lat 4, Przedszkole Nr 6, op. Elżbieta Krupa
  • Julia Szałachwij – lat 3 Przedszkole Nr 5, op. Małgorzata Padzińśka
  • Antonina Maciukiewicz – lat 5, Przedszkole Nr 5, op. Anna Pieczykolan, Alina Czaplińska
  • Hanna Smolira – lat 4, Przedszkole Nr 5, op. Justyna Szałachwij
  • Weronika Gładysz – lat 5, Przedszkole Nr 3, op. Justyna Witko
  • Liljana Perestaj – lat 6, Przedszkole Nr 3, op. Justyna Witko
Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 27 maja 2024
 

Koncert - Tribute to Krzysztof Krawczyk w KDK

Serdecznie zapraszamy 25 maja 2024 r. o godz. 18:00 do Krasnostawskiego Domu Kultury na koncert „Tribute to Krzysztof Krawczyk” w wykonaniu Cookies Band. Parostatkiem w piękny rejs! - to ponad godzinny koncert, podczas którego usłyszą Państwo 15 utworów z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ten koncert sprawdza się w każdej sytuacji i jest skierowany do każdej grupy wiekowej. Nie zabraknie takich hitów jak: „Parostatek”, „ Zatańczysz ze mną jeszcze raz”. „ Mój przyjacielu”, „To co dał nam świat”, „Za Tobą pójdę jak na bal” i wiele, wiele innych. Muzyka Krzysztofa Krawczyka łączy pokolenia, zaś teksty są cały czas aktualne.

Cookies Band przed krasnostawską publicznością występował już m.in. z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego i Anny Jantar. Jako support wystąpi zespół wokalny Amicus z KDK w programie specjalnie dla MAM. Bilety w cenie 44 zł i 40 zł (ulgowe, grupowe i KDR) do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 12 maja 2024
 

Majówka z Karpiem za nami…

Dnia 5 maja 2024 r. w Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbyła się XVII Tradycyjna Majówka z Karpiem, której organizatorem był Krasnostawski Dom Kultury. W części muzycznej wydarzenia wystąpiły grupy artystyczne związane z Krasnostawskim Domem Kultury: Zespół „+60-80”, Zespół Wokalny „Amicus”, Zespół „Jesienne Promyki”, Chór Męski „Srebrzysty Wrzos”, Zespół Śpiewaczy „Biesiada” oraz Kapela „Uroczysko”. Główną muzyczną atrakcją majówki był jednak występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który zaprezentował pokaz tańców regionalnych.

 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 12 maja 2024
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Czerwiec 2024
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

Przydatne linki

Lokalizacja Powiatu

 
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi