Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Walne Zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej Krasnystaw - Wrota Roztocza

Szanowni Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”,

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, działając na podstawie § 24 ust. 1 oraz § 26 ust. 1 statutu Stowarzyszenia, zwołuje na dzień 31 maja 2022 r. (wtorek) Walne Zebranie ustalając pierwszy termin na godzinę 17.15 oraz drugi na godzinę 17.30. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10.

Pożądek obrad:

 1. Otwarcie Walnego Zebrania Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, przedstawienie porządku obrad oraz stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania przez Prezesa Zarządu.
 2. Wniesienie uwag i przyjęcie porządku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego oraz Protokolanta Walnego Zebrania.
 4. Przedstawienie sprawozdania finansowego (bilans, rachunek wyników, informacja dodatkowa), sprawozdania merytorycznego za 2021 rok oraz Komisji Rewizyjnej za 2021 r.
 5. Głosowania nad podjęciem uchwał w sprawach:Sprawy różne i wolne wnioski.Sprawy różne i wolne wnioski.
  1. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2021 rok.
  2. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego za 2021 rok.
  3. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2021 rok.
  4. Udzielenia absolutorium Zarządowi LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
 6. Sprawy różne i wolne wnioski.
 7. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem,
Prezes
Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza"
Ireneusz Król

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 11 maja 2022
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – MAJ 2022

9 maja, godz. 18:00

Film „Wszystko wszędzie naraz” w ramach KKMDK

Kolejny seans w ramach Krasnostawskiego Klubu Miłośników Dobrego Kina – wielokrotnie nagradzany film „Wszystko wszędzie naraz”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie KDK.

Miejsce: Sala Kinowa

Organizator: KDK

 

14 maja, godz. 8-16

Spotkania Taneczne „Marce Dance”

Ogólnopolskie spotkania taneczne „Marce Dance”

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: MDK, KDK

 

20 maja, godz. 10:30

Mały Konkurs Recytatorski

Eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego

Miejsce: Sala Muzyczna

Organizator: KDK, WOK Lublin

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 05 maja 2022
 

Mateusz Melanowski z Nagrodą im. Anny Kamieńskiej

Dnia 28 kwietnia 2022 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie 25. edycji Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej na najlepszy tomik poezji Województwa Lubelskiego wydany w roku 2020 i 2021.

Wydarzenie, którego organizatorami byli Krasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie, poetycko otworzyła Patrycja Stojańska z KDK, która w znakomity sposób przedstawiła fragmenty nagrodzonych tomików poezji z lat ubiegłych.

Następnie przybyłych gości powitał Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury, który przybliżył również historię konkursu.

Kolejnym punktem była prelekcja dr Anny Marcińczak z Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie, która opowiedziała o Annie Kamieńskiej i jej poezji.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 05 maja 2022
 

XV Tradycyjna Majówka z karpiem

Burmistrz Krasnegostawu i Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zapraszają na XV Tradycyjną Majówkę z karpiem, która odbędzie się 1 maja 2022 r. w godzinach 15-21 na terenie Dworku Starościńskiego przy ul. Sikorskiego 12.

W części koncertowej imprezy wystąpią grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, zespół wokalny „Amicus” z KDK, kapela „Uroczysko” z KDK, kapela „Czarny Salceson” oraz zespół WoWaKin, który zagra potańcówkę ludową.

WoWaKin tworzy w nurcie muzyki korzeni, na pograniczu tradycji, folku i improwizacji. Specjalizuje się w interpretacjach muzyki tradycyjnej. Jest znany wśród wielbicieli tańca. Repertuar czerpie z bogatych muzycznie regionów Polski - Radomszczyzny, Mazowsza, Kujaw, Podlasia. Trio tworzy muzykę akustyczną, wirtuozersko używając instrumentarium typowego dla muzyki tradycyjnej. Słychać w ich muzyce skrzypce, harmonię trzyrzędową, bęben, cymbały, basy. Muzycy podejmują dialog z tradycją i eksperymentują, nie stroniąc od zabaw muzycznych i improwizacji. Stąd pojawiające się w wielu utworach zaskakujące instrumenty - kalimba i banjolele. W zespole śpiewają Paula Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak. W repertuarze mają pieśni liryczne, obrzędowe i przyśpiewki, kujawiaki, mazurki, oberki i polki. Ich muzyka odznacza się wigorem, energią, a z drugiej strony liryzmem i delikatnością.

Dodatkowo swoje stoiska wystawią twórcy ludowi i rękodzielnicy oraz koła gospodyń wiejskich z terenu naszego powiatu. Podczas majówki odbędzie się także kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy różne aktywności i atrakcje.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 28 kwietia 2022
 

Grażyna Łobaszewska w Krasnymstawie!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dnia 30 kwietnia 2022 r. o godz. 19:30 na koncert jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Grażyny Łobaszewskiej, która świętuje 50-lecie pracy artystycznej. Koncert odbędzie się na terenie Dworku Starościńskiego. Wstęp wolny.

Jeśli szukasz w muzyce piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego, jeżeli chcesz wysłuchać ciekawych opowieści, to tego dnia w Krasnymstawie znajdziesz się we właściwym miejscu. Poznasz „Ludzi z duszą”. O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, „Czas nauczy Cię pogody”,  jakże potrzebnej nam wszystkim, zwłaszcza w wciąż pandemicznej atmosferze. Przekonasz się, że i „Brzydcy” potrafią pięknie kochać.

Grażyna Łobaszewska już od 50 lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Nie zabraknie, więc pięknych polskich piosenek Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty czy Grzegorza Ciechowskiego. Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem w często odświeżonych aranżacjach stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie.

Artystce towarzyszyć będzie zespół AJAGORE w składzie: Paweł Urowski – bas, Maciej Kortas – gitary, Michał Szczeblewski – perkusja.

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu. 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 25 kwietia 2022
 

KDK beneficjentem Funduszu Patriotycznego 2021

Miło nam poinformować, iż Krasnostawski Dom Kultury został beneficjentem Funduszu Patriotycznego – edycja 2021 Niepodległość po polsku.

W ramach dofinansowania zrealizujemy muzyczny mini festiwal „Dwaj Polacy - muzyczni obywatele świata”. Wydarzenie przybliży postacie Karola Szymanowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Będzie świeżym spojrzeniem na dokonania kompozytorów poprzez nowatorską interpretację ich artystycznych zamysłów.

Goście festiwalu, czyli zespół Agi Derlak i grupa Cup of Time sięgną do dorobku kulturowego jego patronów, jak również odniosą się do ich działalności patriotycznej i reformatorskiej. Twórczość tych dwóch wielkich Polaków posłuży, jako inspiracja do zaprezentowania współczesnej odpowiedzi na muzykę polską początku XX wieku.

Bezpłatne wydarzenie odbędzie się 3 czerwcu 2022 roku w siedzibie Krasnostawskiego Domu Kultury.

Festiwal „Dwaj Polacy - muzyczni obywatele świata” dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - edycja Niepodległość po polsku”. Instytut przyznał na realizację zadania kwotę 26 100,00 zł.

Więcej szczegółów wkrótce.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 25 kwietia 2022
 

Palmy i Pisanki Wielkanocne

Dnia 9 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Miasta Krasnystaw odbyło się rozstrzygnięcie XXXVI Powiatowego Konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna” organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury.

Prace nadesłane przez twórców ludowych i koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego oceniała komisja w składzie: Paweł Onochin – przewodniczący -  koordynator zadań merytorycznych Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Katarzyna Ufniarz – specjalista od twórczości ludowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Mateusz Soroka – etnograf – pracownik Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

W kategorii „pisanka” nadesłano 11 zestawów pisanek – komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Pisanka Tradycyjna:

I NAGRODA – Małgorzata Bandosz - za komplet

II NAGRODA – Aleksandra Janeczko - za 3 sztuki pisanek

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 00 00 0000
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2022
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi