Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Dzień Kobiet w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dnia 8 marca o godz. 16:00 na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. W Sali Widowiskowej KDK dla Pań wystąpią wokaliści Piotr Jaworski i Cezary Bojankowski oraz tancerze szkół tańca działających w KDK. Na początek zobaczymy pokazy tańca towarzyskiego Szkoły Tańca „Top-Art”, a na koniec pokazy tańca współczesnego Szkoły Tańca „Żan-Tan”. Koncert odbędzie się udziałem publiczności, w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, tj. udostępnienie 50% miejsc, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 26 lutego 2021
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – MARZEC 2021

6 marca, godz. 18:00

Koncert Katarzyny Żak

Koncert Katarzyny Żak pt: „Piosenki na życzenie”, podczas którego artystka wykona utwory Osieckej, Hemara, Młynarskiego. Bilety w cenie 40 zł.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK


8 marca, godz. 16:00

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet, podczas którego wystąpią wokaliści Piotr Jaworski i Cezary Bojankowski oraz tancerze szkół tańca działających w KDK: Top-Art i Żan-Tan.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK

 

12 marca, godz. 10:00

Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” dla uczniów krasnostawskich szkół podstawowych.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK, MBP

 

14 marca, godz. 17:00

Spektakl „Miłosna pułapka”

Spektakl komediowy „Miłosna pułapka” Krakowskiej Fundacji Teatralnej. Wystąpią: Adrianna Biedrzyńska, Alicja Kwiatkowska, Artur Dziurman, Mikołaj Krawczyk. Bilety w cenie 70 zł.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Krakowska Fundacja Teatralna

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 26 lutego 2021
 

Koncert Katarzyny Żak w KDK

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 6 marca o godz. 18:00 do Sali Widowiskowej na koncert Katarzyny Żak pt. „Piosenki na życzenie”.

W ramach recitalu usłyszycie Państwo znane i lubiane piosenki takich autorów jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Magdalena Czapińska czy Marian Hemar. Repertuar Katarzyny Żak uzupełnią nowe polskie przeboje w jej aktorskiej interpretacji. Wokalistce na fortepianie towarzyszyć będzie Hadrian Filip Tabęcki.

Katarzyna Żak - polska aktorka filmowa i telewizyjna. Prywatnie żona aktora Cezarego Żaka. Zawodowo niezapomniana Sulejukowa w serialu „Rancho” i Alina Krawczyk w „Miodowych latach”. Zagrała również  w: „Seszelach”, „Księdze wielkich życzeń” czy „13 posterunku”. Przez wiele lat była aktorką Teatru Rampa w Warszawie, gdzie zapętana została z ról w spektaklach: „Conte”, „Brat naszego Boga” czy „Kandyd czyli optymizm”.

Zapowiada się humorystyczno-nostalgiczny wieczór. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 40 zł (50 zł w dniu koncertu, 35 zł Karta Dużej Rodziny) do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Koncert odbędzie się w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 24 lutego 2021
 

Poezja miłosna nagrodzona po raz 14!

Dnia 20 lutego 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie XIV Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula zorganizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku ze względu na pandemię koronowirusa i obowiązujące obostrzenia sanitarne, finał odbył się on-line.

Wyniki przedstawił Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski, a swoje refleksje na temat Konkursu przekazała przewodnicząca Jury: Dorota Ryst. Nagrodzone wiersze zaprezentował Stanisław Kliszcz – instruktor KDK.

Na tegoroczną edycję przysłano 276 zestawów, co daje około 830 wierszy. Jury obradowało on-line i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii dla młodzieży przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody dla Anny Wojno z Kobyłki, Zofii Artymiak z Lublina i Aleksandry Majówki z Chełma.

Przyznano także trzy wyróżnienia dla Jakuba Kozy z Mielca, Urszuli Słoniny z Malawy i Otyli Czyż z Katowic.

Dodatkowo Jury postanowiło przyznać wyróżnienia drugiego stopnia dla Angeliki Ślezak z Grodziszcza.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 24 lutego 2021
 

Stok narciarski w Bobliwie - czynny

Stok narciarski w Bobliwie jest już czynny od 9.00 do 21.00. Płatności możliwa tylko Gotówką. Każdy uczestnik przed skorzystaniem z wyciągu jest zobowiązany do podpisania oświadczenia. Obowiązkowe jest zakrywania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości.

Więcej informacji na stronie www.stokbobliwo.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 12 lutego 2021
 

Kino Morskie Oko ponownie otwarte!

Na ten moment czekaliśmy od 6 listopada, kino „Morskie Oko” w Krasnostawskim Domu Kultury otwiera się w reżimie sanitarnym od 12 lutego!

Kino będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 14:30-20:30. Bilety do kupienia w kasie kina oraz on-line na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Udział widzów w seansie będzie dopuszczalny z uwzględnieniem następujących zasad:

- Zakrywania ust i nosa przez widzów.

- Kino udostępni widzom nie więcej niż połowę liczby miejsc na sali - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami – zgodnie z oznaczeniem miejsca na bilecie wstępu.

- Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy:

  1. widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia,
  2. widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie,
  3. osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

- Obowiązuje całkowity zakaz spożywania pokarmów i napojów.

Dokładne wytyczne i procedury bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią wirusa SARS-COV-2 znajdują się m.in. na stronie www.kino.krasnystaw.pl w zakładce COVID-19.

W repertuarze od piątku dwa przedpremierowych pokazów filmów:

- „ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego. Film zdobył Złote Lwy dla Najlepszego Filmu na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

- „PALM SPRINGS” inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Film zebrał entuzjastyczne recenzje i ocenę bliską 100% na Rotten Tomatoes. To jeden z tych filmów, który chce się oglądać i oglądać – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą w okresie Walentynek!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 12 lutego 2021
 

XXI Konkurs Plastyczny i Literacki - Moje Miasto Krasnystaw

Krasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie zapraszają do udziału w XXI Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu. Konkurs organizowany jest  z okazji 627. rocznicy nadania prawa miejskiego Miastu Krasnystaw i skierowany do dzieci z krasnostawskich przedszkoli i szkół podstawowych. Termin składania prac upływa 26 lutego 2021 r.

Szczegóły Konkursu, regulamin i zgody na stronie www.kultura.krasnystaw.pl i www.mbpkrasnystaw.com.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 12 lutego 2021
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Marzec 2021
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi