Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – CZERWIEC 2021

1-20 czerwca,

Wystawa „Zauroczeni naturą”

Wystawa fotograficzna członków Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody zorganizowana w 15-lecie powstania Okręgu oraz 45-lecia powołania Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Miejsce: Galeria

Organizator: KDK

 

7 czerwca, godz. 18:00

Film „Ludzki głos” w ramach KKMDK

Kolejna projekcja w ramach inicjatywy filmowej pod nazwą „Krasnostawski Klub Miłośników Dobrego Kina”, w ramach którego w poniedziałki (mniej więcej dwa razy w miesiącu) prezentujemy wartościowe filmy, które nie znalazły się w regularnym repertuarze kina Morskie Oko. Bilety w specjalnej cenie 15 zł do kupienia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK

 

8 czerwca, godz. 10:00

Podsumowanie konkursu „Moja Mama” 2021

Rozstrzygnięcie XV Konkursu Plastycznego „Moja Mama” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: KDK

 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 01 czerwca 2021
 

Najlepsi recytatorzy wybrani

Dnia 25 maja 2021 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 40. Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W Sali Konferencyjnej KDK zaprezentowało się 10 recytatorów, których oceniało jury w składzie: Weronika Pazyna, Monika Kulawczuk-Furmanek i Sylwia Czapla. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano: Filipa Książka ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce (klasy I-III), Kingę Wójcik z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie (klasy IV-VI) i Adama Kiełbasę ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce (klasy VII-VIII). Dodatkowo przyznano wyróżnienia dla Malwiny Jarosz i Antoniny Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 01 czerwca 2021
 

Kino Morskie Oko ponownie otwarte!

Informujemy, że zgodnie z decyzjami rządu, od 21 maja instytucje kultury mogą zacząć wznawiać swoją działalność. Tego dnia uruchamiamy krasnostawskie kino Morskie Oko, w aktualnym reżimie sanitarnym, tj. udostępnienie widzom nie więcej 50% liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni), obowiązek zakrywania przez widzów ust i nosa, zakaz spożywania na sali napojów lub posiłków, obowiązek dezynfekcji rąk.

Widzów kina Morskie Oko informujemy, że bilety na poszczególne seanse można kupić również on-line na stronie www.bilety.krasnystaw.pl . Informujemy, że w kasie KDK można dokonywać płatności kartą, a w sprzedaży są maseczki i rękawice ochronne. Kasa KDK będzie czynna 21 maja od godz. 14:15.

Krasnostawski Dom Kultury od 21 maja będzie czynny w następujących godzinach:

- poniedziałek – 12:00-20:00

- wtorek-piątek – 9:00-20:30

- sobota-niedziela – 14:00-20:30

Repertuar kina przedstawia się następująco:

PSY I KOTY 3: ŁAPA W ŁAPĘ [PREMIERA] – Familijny, USA, 2020 – 84 min

21-23 MAJA - 14:30, 16:15

25-27 MAJA - 14:30, 16:15

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 maja 2021
 

Walne Zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej Krasnystaw - Wrota Roztocza

Szanowni Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”,

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, działając na podstawie § 24 ust. 2 oraz § 26 ust. 1 statutu Stowarzyszenia, zwołuje na dzień 7 czerwca 2021 r. (poniedziałek) Walne Zebranie ustalając pierwszy termin na godzinę 17.15 oraz drugi na godzinę 17.30. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10.

  1. Otwarcie Walnego Zebrania Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, przedstawienie porządku obrad oraz stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania przez Prezesa Zarządu.
  2. Wniesienie uwag i przyjęcie porządku obrad.
  3. Wybór Przewodniczącego oraz Protokolanta Walnego Zebrania.
  4. Przedstawienie sprawozdania finansowego (bilans, rachunek wyników, informacja dodatkowa), sprawozdania merytorycznego za 2020 rok oraz Komisji Rewizyjnej za 2020 r.
  5. Głosowania nad podjęciem uchwał w sprawach:
   1. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2020 rok.
   2. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego za 2020 rok.
   3. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2020 rok.
   4. Udzielenia absolutorium Zarządowi LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
  6. Wybory uzupełniające - wybór Sekretarza LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
  7. Sprawy różne i wolne wnioski.
  8. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem,
Prezes
Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza"
Ireneusz Król

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 10 maja 2021
 

Konkurs fotograficzny na temat życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie fotograficznym organizaowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie nt. życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 09 maja 2021
 

Nasi twórcy nagrodzeni!

Twórcy zrzeszeni w Klubie Twórców Ludowych i krasnostawskim oddziale Stowarzyszenia Twórców Ludowych działających w Krasnostawskim Domu Kultury zostali nagrodzeni w dwóch wojewódzkich konkursach dotyczących regionalnych tradycji wielkanocnych.

W II Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną, którego podsumowanie odbyło się 27 marca 2021 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie jury w kategorii „palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną” postanowiło wyróżnić Martę Dolepską (Wólka Orłowska). Natomiast nagrodą specjalną przyznaną przez Bognę Bender-Motykę – Dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie uhonorowana została Danuta Perestaj (Krasnystaw) za pisanki wykonane metodą tradycyjną (kat. dorośli).

Jeszcze więcej nagród krasnostawscy twórcy zdobyli w XIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznego pt.: „Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność”, który rozstrzygnięto 19 marca 2021 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. W kategorii „pocztówka” w grupie wiekowej powyżej 17 lat I nagrodę zdobyła Monika Winnicka (Felicjan), III zaś Sylwia Czapla (Krasnystaw).  Panie takie same miejsca zajęły w kategorii „stroiki i ozdoby na stół”. Ta specjalność została całkowicie zdominowana przez nasze twórczynie w grupie wiekowej powyżej 50 lat. Nagrodę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdnik otrzymała Janina Boroś (Krasnystaw), I miejsce - Marta Dolepska (Wólka Orłowska), II miejsce - Ewa Czapla (Krasnystaw), wyróżnienie - Janina Bodio (Baraki). Nagrodzono również osiemdziesięcioletnią Alicję Smyk (Krasnystaw) za prace malarskie oraz Lidię Niemiec (Żułów) w kategorii palm wielkanocnych.

Wszystkim nagrodzonym w konkursach gratulujemy, zachęcamy do dalszej pracy twórczej oraz poszukiwań inspiracji wynikających z regionalnych tradycji.  

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 12 kwietia 2021
 

Spektakl komediowy - Miłosna pułapka w KDK

Dnia 14 marca o godz. 17:00 w Krasnostawskim Domu Kultury, po długiej przerwie, odbędzie się spektakl teatralny! Będziecie Państwo mogli zobaczyć komedię romantyczną „Miłosna pułapka” w gwiazdorskiej obsadzie! W spektaklu wystąpią: Adrianna Biedrzyńska, Mikołaj Krawczyk, Artur Dziurman i Alicja Kwiatkowska.  Bilety do nabycia w kasie KDK oraz online na www.bilety.krasnystaw.pl i www.kupbilecik.pl

Spektakl odbędzie się w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 07 marca 2021
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Czerwiec 2021
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi