Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Spotkanie z autorami książki - Błogosławiony Zygmunt Pisarski kapłan i męczennik (1902-1943)

Dnia 6 marca o godzinie 17:00 zapraszamy do Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie  na spotkanie z autorami książki „Błogosławiony Zygmunt Pisarski kapłan i męczennik(1902-1943)”.

We wstępie ks. Zbigniew Kulik napisał: „W części pierwszej znalazły się opracowania  ks. prof. Tomasza Kaczmarka – generalnego postulatora w procesie beatyfikacyjnym. Następnie prześledzimy proces przygotowawczy do beatyfikacji naszych Męczenników.  W drugiej części ukażemy wszystkie znane autorowi przekazy źródłowe opisujące życie naszego Bohatera. Trzecia część to tłumaczone z języka włoskiego dokumenty watykańskieo życiu i męczeństwie ks. Pisarskiego. W czwartej części przedstawione będzie kalendarium wydarzeń związanych z ks. Pisarskim, które zaistniały po śmierci Księdza. Piąta część to aneksy. A w nich informacje uzupełniające – przedruki i świadectwa, które uzupełnią naszą wiedzę. Wiele osób przyczyniło się do powstania tego opracowania: ks. prof. T. Kaczmarek, ks. prałat H. Kapica, A. Borzęcki, L. Cimek, ks. kan. J. Brzezicki, L. Cimek, Z. Atras, M. Sawa, M. Szewc, M. Rzeźniczak, W. Sokół, B.Pachla”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 28 lutego 2020
 

IV edycja warsztatów fotograficznych dla dorosłych

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na IV edycję warsztatów fotograficznych dla dorosłych !

Nie wiesz jak zatrzymać w kadrze niepowtarzalne chwile? A może nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć? Jeżeli tak właśnie jest, to te warsztaty są dla Ciebie! Do udziału zapraszamy osoby dorosłe, które chcą się nauczyć fotografować, albo rozwinąć swoje umiejętności fotograficzne. Na naszych warsztatach zapoznacie się z historią i poznacie różne trendy fotograficzne, nauczycie się obsługiwać sprzęt i świadomie wykorzystywać jego możliwości. Będziecie mogli posłuchać o portrecie, reportażu czy krajobrazie. Nauczycie się jak na różne sposoby pokazać ruch na zdjęciu oraz wykorzystywać małą głębię ostrości. Zajęcia łączą teorię z praktyką. Będziecie fotografować w plenerze i w profesjonalnym studiu. W programie przewidujemy też pokaz pracy w ciemni fotograficznej oraz ćwiczenia z obróbki cyfrowej! 

Warsztaty są dwudniowe i odbędą się 4 kwietnia i 25 kwietnia 2020 roku w godzinach 9.00-18.00. 4 kwietnia zajęcia odbędą się w Osiedlowym Domu Kultury Okrąglak, przy ul. Wyszyńskiego 28 a w Zamościu 25 kwietnia spotykamy się w Agroturystyce TAMIGA w Czernięcinie Głównym 31. Warsztaty zakończą się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu. Liczba miejsc ograniczona !

Warsztaty poprowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem fotograficznym:

Paweł Czop: specjalista w dziedzinie fotoreportażu, instruktor w dziedzinie obróbka cyfrowa, uczestnik wystaw zbiorowych, autor publikacji fotograficznych, członek zarządu Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, specjalista od marketingu.

Wojciech Kapuściński: instruktor fotografii, specjalista w dziedzinie fotografii portretowej i dokumentalnej, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, autor wystaw indywidualnych i zbiorowych, kurator Galerii Fotografii Ratusz.

Tadeusz Mierzwa: specjalista w dziedzinie fotografii krajobrazowej, instruktor fotografii studyjnej, autor licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Andrzej Pogudz: instruktor fotografii (od wielu lat prowadzi Młodzieżową Pracownię Fotografii Negatyw), specjalista w dziedzinie fotografii analogowej i dokumentalnej, autor licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Aby wziąć udział w warsztatach należy:

1. Wysłać maila na adres ztf@ztf.pl  podając następujące dane: imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu.

2. Dopiero po otrzymaniu maila zwrotnego (nie wcześniej, aby uniknąć potrzeby zwracania pieniędzy gdyby liczba chętnych przekroczyła nasze możliwości) przelać 250,00 złotych na podane konto.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 28 lutego 2020
 

20 Konkurs Moje Miasto Krasnystaw

Dnia 6 marca 2020 r. o godz. 10:00 zapraszamy do Krasnostawskiego Domu Kultury na podsumowanie XX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw”. Konkurs organizowany jest pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka.Temat prac plastycznych w tym roku był jubileusz 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich, natomiast prace literackie pisane były na temat: „Krasnystaw – Moje Miasto w przyszłości”. Konkurs adresowany jest do dzieci z krasnostawskich przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas tegorocznego rozstrzygnięcia wystąpią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszy obchodom 626. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 28 lutego 2020
 

Komediowy spektakl - Wieruszka w KDK

Najnowsza komedia Marka Rębacza, autora największych hitów teatralnych w Polsce ostatnich lat - „Atrakcyjny pozna panią”, „Dwie morgi utrapienia”, „Basia sama w domu” to tylko niektóre tytuły Teatru Rębacz, które bawiły do łez dziesiątki tysięcy widzów podczas setek spektakli zagranych w całym kraju.

Na spektakl „Wieruszka” zapraszamy do Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury dnia 6 marca 2020 r. o godz. 17:30 i 20:00. Bilety w cenie 75-85 zł do kupienia w kasie KDK oraz na www.bilety.krasnystaw.pl i www.kupbilecik.pl
W obsadzie spektaklu zobaczymy:
Adam Mytnik - Tomasz Ciachorowski
Janek - Sławomir Pacek
Krysia - Klaudia Kuchtyk
Zośka - Sylwia Gliwa / Kinga Krasuska
Czerwonoarmista - Lech Dyblik
Wieruszka - Kinga Pędzińska.

Spektakl opowiada o Janku (lekarz) i Adamie (prawnik), którzy są szwagrami. Jako dojrzali mężczyźni wiodą ustabilizowane życie rodzinne. Mówiąc krótko: nuda życiowa jak cholera... I oto Adam, wracający z podróży służbowej na Ukrainę, zapowiada przyjazd poszukującej pracy dziewczyny (Wieruszki), która idealnie nadawać się będzie na pomoc domową. Obaj panowie, oczami wyobraźni, widzą już siebie siedzących w ogrodzie, z wykwintnymi drinkami w dłoniach i Wieruszkę usługującą im na każdym kroku. Rzeczywistość bywa czasem piękniejsza niż wyobrażenia - Wieruszka okazuje się rudowłosą dwudziestolatką o zjawiskowej urodzie. Wszelkie plany biorą w łeb, role odwracają się i to obaj panowie nadskakują Wieruszce na każdym kroku, wyręczając we wszystkich pracach domowych. Oczywiście natychmiast zakochują się w dziewczynie. Zwłaszcza, że ta okazuje się potomkinią kresowej arystokracji. Jako że demokratyczne przemiany postępują nawet na Ukrainie, dziewczyna zaczyna odzyskiwać pozostawiony tam majątek: ogromne obszary ziemi, kamienice, wreszcie pola naftowe. I jak kogoś takiego nie pokochać bezgraniczną miłością? Swoje małżeństwa (dotychczas bardzo udane) panowie określają teraz życiowymi pomyłkami, a wzajemna rywalizacja o względy dziewczyny przybiera coraz ostrzejsze formy. Dodatkowe zamieszanie wprowadza niechciany gość - wujek i opiekun Wieruszki, były czerwonoarmista. Oczywiście żony Janka i Adama nie pozostają dłużne i również knują swoją intrygę...

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 25 lutego 2020
 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny w KDK!

Informujemy, że w lutym br. Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski podpisał umowę ze Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus”, na mocy której od 1 marca 2020 r. w Krasnostawskim Domu Kultury będzie honorowana Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje niezależnie od dochodu rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Program jest realizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” przy wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz firm i instytucji oferujących rodzinom specjalne rabaty i tym samym będących partnerami programu. Krasnostawski Dom Kultury zobowiązał się do udzielania od marca członkom rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny szczególnych uprawnień tj.:

- bilety do kina Morskie Oko na seanse 2D w cenie 11 zł, a na seanse 3D w cenie 13 zł,

- do 20% zniżki na wydarzenia, dla których jedynym (bezpośrednim) organizatorem jest Krasnostawski Dom Kultury – wydarzenia te będą specjalne oznaczone logotypem programu.

Jak otrzymać zniżkę?:

- Należy być posiadaczem Karty Dużej Rodziny.

- W celu skorzystania z Rabatu, posiadacz Karty Dużej Rodziny powinien przed dokonaniem płatności w kasie KDK poinformować kasjera, że posiada Kartę Dużej Rodziny i chciałby na jej podstawie skorzystać z rabatu oraz okazać Kartę wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja szkolna lub studencka).

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 25 lutego 2020
 

Lubelska Federacja Bardów w KDK

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - koncert Lubelskiej Federacji Bardów, która w minionym roku obchodziła 20-lecie swojej działalności artystycznej. Podczas koncertu „Nasze najlepsze” usłyszymy utwory własnego autorstwa, najczęściej „bisowane” przez publiczność, z niewielką domieszką klasyki Leonarda Cohena, Boba Dylana i Edwarda Stachury.
WYSTĄPIĄ:
Jan Kondrak - śpiew, gitara akustyczna
Marek Andrzejewski - śpiew, gitara akustyczna
/https://www.facebook.com/marek.andrzejewski.10
Piotr Selim - śpiew, fortepian
/https://www.facebook.com/piotr.selim
Katarzyna Wasilewska - śpiew, skrzypce.
LFB to absolutnie typowa formacja w domenie piosenki literackiej, turystycznej, artystycznej, kabaretowej. Najbardziej energetyczny teatr piosenki. Grupa, która przełamała stereotyp niszowości, występując przed wielotysięczną widownią Bieszczadzkich Aniołów w Cisnej, czy Stachuriady w Grochowicach. Ostatnio największa gwiazda takich festiwali jak YAPA w Łodzi, Bazuna, Kropka w Głuchołazach, Danielka w Ujsołach. Od 20 lat na scenie. Rodowód bierze z Piwnicy pod Baranami. Stawia na wielkie głosy. Na tradycyjne, piękne melodie. Na dobrze zgrany chór. Emanuje żywiołowością i ogromną ilością pozytywnej energii, w której to kwestii jest dziś trudna do zastąpienia.
Ma na koncie 12 płyt i mnóstwo koncertów w Polsce, w Europie i w USA.
Bilety na koncert w cenie 40 zł do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 20 lutego 2020
 

Warsztaty - Inspiracje Filmoteką Szkolną - plakat filmowy w II LO

Warsztaty dla nauczycieli i uczniów „Inspiracje Filmoteką Szkolną – plakat filmowy”, zostały zorganizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zajęcia były prowadzone przez artystę i animatora kultury Tadeusza Kicińskiego oraz liderkę FSz Ewę Magdziarz. Warsztaty odbyły się 7 lutego 2020 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie. W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, Szkoły Podstawowej Orłowie Drewnianym, z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej   oraz z II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. W warsztatach wzięły udział także nauczycielki: p. Teresa Berbeć, p. Bożena Mitura, p. Jolanta Banaszkiewicz, p. Anna Dubaj oraz p. Anna Goszczyńska.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 20 lutego 2020
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi