Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Inauguracja ogólnopolskiego programu NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
Dodano: Sobota 28 wrzesnia 2019
 

Rozpoczęcie ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida odbyło się 16 września 2019 r. W Sali Widowiskowej KDK gości powitali Anna Antyga - Dyrektor II LO, Damian Kozyrski - Dyrektor KDK i Ewa Magdziarz – koordynator NHEF. Po wystąpieniach okolicznościowych przedstawiona została oferta programu NHEF na rok szkolny 2019/2020. Z prelekcji, połączonej z prezentacją multimedialną, uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że program NHEF będzie realizowany w kinie „Morskie Oko” od października 2019 r. do kwietnia 2020 r. Dobór filmów w programie ma na celu, m. in. rozwijać w uczniach kompetencje, zrozumienie współczesnego świata oraz znajomość polskiego i światowego kina. Uczestnicy programu uczą się, jak należy odczytywać dzieło filmowe i posługiwać się językiem sztuki. Od października do kwietnia odbędzie się siedem projekcji. Pokazy poprzedzą prelekcje wygłaszane przez koordynatora NHEF. Po projekcjach nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne: scenariusze lekcji, analizy psychologiczne i prezentacje multimedialne. Karnet na 7 projekcji w ramach cyklu uczniowie będą mogli kupić za 49 zł. Bilet na pojedyncze projekcje będzie kosztował 10 zł. Istnieje możliwość otrzymania jednego karnetu dla grupy z jednej szkoły. Grupy wiekowe na ten rok zostały zgłoszone już w maju, ale uczniów można zgłaszać jeszcze do 4 października.

Cykle filmowe w ramach NHEF planowane na ten rok w Krasnymstawie:

  • Szkoła podstawowa: klasy 1 - 3 – Filmowe podróże
  • Szkoła podstawowa: klasy 4 - 6  - Kino współczesne
  • Szkoła podstawowa: klasy 7 - 8 – Dojrzewanie w kinie
  • Szkoła ponadpodstawowa – Trudne tematy

Do programu można zapisać się przez stronę www.nhef.pl. W formularzu zgłoszeniowym, wypełnianym online, nauczyciel dokonuje wyboru miasta, cyklu odpowiedniego dla wieku i zainteresowań uczniów.

Po przekazaniu informacji dotyczących oferty NHEF Ewa Magdziarz zaprosiła na specjalny pokaz filmu „Piłsudski”, przekazała także materiały metodyczne dla nauczycieli dotyczące najnowszego filmu w reżyserii Michała Rosy. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to więcej niż lekcja i więcej niż kino!

Tekst: Ewa Magdziarz – koordynator programu NHEF; foto: Ewa Żelazko

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi