Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Patriotyczne warsztaty komiksowe w KDK
Dodano: Sobota 10 listopada 2018
 

Fundacja „8kolor” i Krasnostawski Dom Kultury zapraszają na patriotyczne warsztaty komiksowe „Jak feniks z popiołów”, które odbędą się 14 listopada o godz. 16:00 w Sali Plastycznej KDK. Wstęp wolny.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 roku życia. Dzięki zebranym opowieściom i regionalnym archiwom, przybliżą młodym ludziom historię Polski jak i swojej małej ojczyzny. W trakcie projektu wykorzystane zostaną nowe technologie oraz powstanie blog, na którym będą ukazywały się materiały (opowieści, informacje) jak również komiksy i prace wykonane przez młodych twórców podczas warsztatów. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalne archiwum oraz obraz patriotyzmu widziany przez młodych ludzi. Kolejną wartością materialną projektu będzie wystawa prac oraz stworzony do niej katalog, dzięki, którym projekt będzie rozprzestrzeniony w społeczności lokalnej. Fundacja „8kolor” przeprowadzi warsztaty także w innych miejscowościach województwa lubelskiego.

Fundacja zajmuje się edukacją artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. „8kolor” działa głównie w Lublinie, ale także na terenie całej Polski - Łódź, Warszawa, Pacanów, Gorajec, Gdańsk. Kluczowym rodzajem działalności są „Warsztaty komiksu”, najstarsze w Polsce stałe warsztaty (przeprowadzane od 2010 roku), na których dzieci uczą się podstaw rysowania i pisania scenariuszy do komiksów. Są to zajęcia zabierające dzieci w świat ich wyobraźni i marzeń. Instruktorzy uczą najmłodsze pokolenie wiary we własne siły, w to, że każdy posiada swój własny niepowtarzalny styl tworzenia. Za pomocą licznych ćwiczeń plastycznych oraz zabaw słownych zajęcia rozwijają zdolności manualne i polonistyczne uczestników. Dzieci uczą się cierpliwości i doprowadzania swoich pomysłów do końca.

W projekt „Jak feniks z popiołów” zaangażowani są:

Agata Komorowska - artysta plastyk, edukator artystyczny i inżynier architekt krajobrazu zajmująca się sztuką wizualną oraz multidziałaniami artystycznymi. Od 2013 roku współpracuje, jako instruktor w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”. Prowadzi warsztaty plastyczne na festiwalach i wydarzeniach w Lublinie i w całej Polsce. Od 2014 roku pisze, realizuje i koordynuje różne lubelskie projekty: „Dzielnice Kultury”, „Miasto Kultury”. Organizuje warsztaty i współpracuje z różnymi instytucjami w Lublinie i w całej Polsce.
Grzegorz J. Nowicki - twórca Lubelskich Warsztatów Komiksu (2010). Od 2013 roku instruktor w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”. Animator lubelskiej kultury, od lat związany z Lubelskimi Wydarzeniami Kulturalno - Artystycznymi. Plastyk, edukator dzieci i młodzieży. Prowadzi i organizuje wiele warsztatów komiksowych, ogólnoplastycznych oraz artystycznych dla mieszkańców Lublina. Współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Lublinie. Od 2014 roku realizuje i koordynuje w Lublinie „Dzielnice Kultury” i „Miasto Kultury”.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi