Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Na Akord w KDK
Dodano: Środa 16 października 2019
 

Dnia 19 października 2019 r. o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbędzie się siódma już edycja Okazjonalnego Przeglądu Akordeonistów „Na Akord”. Przed krasnostawską publicznością zaprezentują się wirtuozi akordeonu związani z Lubelszczyzną. Gwiazdą imprezy będzie Crazy Accordion Trio.

Celem przeglądu „Na Akord” jest propagowanie akordeonu, jako instrumentu koncertowego, wykorzystywanego zarówno w muzyce klasycznej jak i we wszelkich odmianach muzyki rozrywkowej. Misją imprezy jest integracja muzyków grających na tym popularnym niegdyś instrumencie, przybliżenie jego historii i tradycji muzykowania w naszym regionie. Jest to okazja do odkrycia na nowo tego „ludowego” instrumentu i ukazania jego wszechstronnych możliwości, wykraczających poza stylizowaną muzykę ludową. Tradycją stało się, że w imprezie obok amatorów występują profesjonaliści. Taka sytuacja stwarza możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy mistrzami a początkującymi adeptami sztuki akordeonowej.

Popisy uczestników przeglądu zwieńczy koncert tria akordeonowego Crazy Accordion Trio - czyli uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, klasy akordeonowej. Zespół powstał w wyniku ogromnego zamiłowania do muzyki, oraz chęci rozpowszechniania akordeonu, tak by złamać stereotyp kojarzący się z instrumentem wiejskim. W skład zespołu wchodzą Marcin Wilk, Piotr Wilk oraz Paweł Murzyn. Podczas koncertów tria można usłyszeć utwory muzyki klasycznej, współczesnej jak i filmowej, m.in. Motion Trio, Yann Tiersen, F.Chopin, The Beatles oraz artystów muzyki popularnej jak np.: Avicii, Ed Sheeran, Adele i wiele innych. Według członków tria muzyka jest najlepszym językiem do poruszenia ludzkich serc, dlatego chcą dać odczuć odbiorcom brzmienia, w które wkładają całe serce. Podczas występów tworzą swój własny muzyczny świat, a sam dźwięk sprawia, że rozumieją się bez słów.

Okazjonalny Przegląd Akordeonistów „Na Akord” podsumujemy wspólnym muzykowaniem i potańcówką w Sali Konferencyjnej KDK.

Po koncercie, około godz. 18:00 w Sali Widowiskowej odbędzie się aukcja charytatywna „Łazienka dla Kacperka”

Organizatorem Okazjonalnego Przeglądu Akordeonistów „Na Akord” jest Krasnostawski Dom Kultury. Wstęp wolny!

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi