Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury
Dodano: Piątek 19 lipca 2019
 

W dniach 1-5 lipca 2019 r. odbyły się „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury”. Celem zadania była organizacja zajęć pozalekcyjnych w okresie letnich wakacji z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży z terenu Krasnegostawu. Uczestnicy zajęć mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczyli się prawidłowego funkcjonowania w zespole, realizowali własne pomysły, nauczyli się właściwych postaw wobec innych, wrażliwości           i kultury osobistej, poznali zasady zdrowego stylu życia oraz pomysły na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Pierwszy dzień „Wakacji z Krasnostawskim Domem Kultury” rozpoczęliśmy zajęciami integracyjnymi, w których przeprowadzeniu pomógł pracownik OHP. Po przez zabawy grupa mogła bliżej się poznać aby w dalszych zajęciach lepiej radzić sobie w kontaktach z innymi uczestnikami jak i instruktorami. Po zapoznaniu wszyscy wesołym szykiem udaliśmy się na teren Dworku Starościńskiego gdzie czekała na nas już Pani z Państwowej Stacji Sanitarnej w Krasnymstawie i przybliżyła nam właściwe zachowania profilaktyczne, które są niezbędne by bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Dzieci poznały także zasady zdrowego odżywiania. Po tym spotkaniu przyszedł czas na zwiedzanie. Udaliśmy się zatem do Muzeum, po którym oprowadził nas przewodnik, z nim odwiedziliśmy również okoliczne miejsca związane z historią naszego miasta.

Na wtorek zaplanowaliśmy wycieczkę. O godzinie 10 wyruszyliśmy do Tarzymiech Trzecich, by tam odwiedzić Szajówkę Alpaki. Miejsce spokojne i piękne. Każde z dzieci mogło nakarmić i głaskać do woli alpaki. Wycieczka była bardzo udana.

Środa rozpoczęła się zajęciami z pracownikiem OHP. Uczestnicy w bardzo kreatywny sposób mogli przedstawić, jakie zawody chcieliby wykonywać w przyszłości. Nauczyli się  radzenia w trudnych sytuacjach, kiedy mając kilka rekwizytów musieli zbudować mini most czy najwyższą wieżę ze słomek i papieru. Po zajęciach udaliśmy się na salę konferencyjną KDK gdzie trwała wystawa pająków. Odważni mogli nawet dotknąć jednego z pająków. Ostatnim punktem dnia był film w kinie „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.

Czwartek to kolejna wycieczka. Autokarem udaliśmy się do Jankes Kids Fajsławice, gdzie zabawie nie było końca. Wiele czekających na nas atrakcji sprawiło, że czas bardzo szybko upłynął i trzeba było wracać do Krasnegostawu.

Ostatniego dnia rano rozpoczęły się zajęcia sitodruku. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie przygotować dla siebie pamiątkową koszulkę z napisem „Wakacje z Domem Kultury”.  Po tym jak każdy poznał tajniki sitodruku, udaliśmy się nad Wieprz gdzie startowała przygotowana przez Urząd Miasta Krasnystaw „Ekologiczna Gra Miejska” z zadaniami do wykonania. Na trasie nie mogło zabraknąć znanej wszystkim lipy czy „klęczącego drzewa”. Gra zakończyła się na Dworku Starościńskim. Tam też przy wspólnym ognisku podsumowaliśmy grę oraz rozdane zostały dyplomy i nagrody. 

Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury przebiegły pomyślnie i radośnie, a uczestnicy mają nadzieję na kolejne spotkania.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi