Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Deszczowa - Majówka z karpiem
Dodano: Niedziela 12 maja 2019
 

W niedzielę 5 maja 2019 r. na terenie Dworku Starościńskiego miała miejsce „Tradycyjna Majówka z Karpiem”. Organizatorami tegorocznej edycji byli: Krasnostawski Dom Kultury, Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS” oraz Urząd Miasta Krasnystaw. Wydarzenie poprowadzili Karolina Gołębiowska z KDK i Wojciech Hus z LGD „Krasnystaw PLUS”.

Impreza rozpoczęła się uroczystym polonezem. Na przedzie tanecznego korowodu szli: Teresa Hałas - Poseł na Sejm RP, Andrzej Leńczuk - Starosta Krasnostawski, Robert Kościuk – Burmistrz Krasnegostawu, Damian Kozyrski – Dyrektor KDK i Marcin Wojewoda – Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy. W korowodzie wzięli także udział przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i lokalnych stowarzyszeń oraz mieszkańcy i goście. Nad odpowiednim wykonaniem układu tanecznego czuwała instruktor tańca - Krystyna Kobylańska.

Kolejnym punktem programu był konkurs na najlepszą potrawę z karpia. Wzięło w nim udział 13 kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego oraz spółdzielnia socjalna „Własne Kąty”. W tym roku najsmaczniejszą potrawą okazał się karp w galarecie przygotowany przez KGW „Wszyscy Razem” z Równianek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Teresę Hałas – Poseł na Sejm RP, Krasnostawski Dom Kultury, Urząd Miasta Krasnystaw, LGD „Krasnystaw PLUS” i Bank Spółdzielczy w Izbicy.

Po wręczeniu nagród, na scenie rozpoczęły się koncerty - zaprezentował się solista Cezary Bojankowski z KDK, a po nim kapele podwórkowe: „Swojacy” z Kraśnika, „Wygibusy” z Biłgoraja i „Uroczysko” z Krasnegostawu.

Gwiazdą wieczoru był zespół CzessBand - warszawska kapela, grająca muzykę inspirowaną folklorem miejskim z różnych części świata. Taneczne rytmy porwały do tańca wielu amatorów – niestety ciągle padający deszcz znacząco wpłynął na frekwencję.

Oprócz wydarzeń mających miejsce na scenie, wszyscy chętni mieli okazję, aby sprawdzić swoją wiedzę historyczną, uczestnicząc w quizie przygotowanym przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie. W jednym z namiotów swoje wyroby oferowali twórcy ludowi i rękodzielnicy z Klubu Twórców Ludowych działających przy Krasnostawskim Domu Kultury. W zagrodzie edukacyjnej przygotowanej przez stajnię „Adrenalina” z Siennicy Nadolnej na milusińskich czekały zwierzęta. Dodatkowo, na specjalnie przygotowanej platformie, młodzi uczestnicy mogli popróbować swoich sił przy uprawie roli i obsłudze miniaturowych pojazdów rolniczych. Dorośli zaś mieli okazję spróbować  kilku gatunków piw z lokalnego browaru rzemieślniczego „Incognito” z Kraśniczyna.

Wydarzenie uatrakcyjniały krasnostawskie maskotki – karpiki Krasnuś i Stawik. Impreza trwała od 15 do 21, przy ciągle padającym deszczu i dość niskiej, jak na maj, temperaturze. Najbardziej zmarznięci mogli ogrzać się przy ognisku, delektując się regionalnymi potrawami.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi