Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Chór w KDK
Dodano: Niedziela 12 maja 2019
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 16 maja o godz. 19:00 do Sali Widowiskowej na koncert Chóru Filharmonii w Czerniowcach (Ukraina). Wydarzenie towarzyszy 38. Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2019” w Białymstoku. Wstęp wolny!

Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce odbywający się w tym roku pod hasłem „Festiwal Śpiewającej Duszy” jest pierwszą imprezą na świecie prezentującą muzykę cerkiewną od początku chrześcijaństwa do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki tworzonej przez polskich kompozytorów. W czasie Festiwalu w kraju i za granicą odbywają się polskie i światowe wykonania premierowe najlepszych kompozycji. Od 1985 r. biorą w nim udział chóry z zagranicy. Festiwal to wydarzenie elitarne artystycznie - gromadzi najlepszych chórzystów z całego świata, najznamienitszych kompozytorów muzyki cerkiewnej oraz najlepszych dyrygentów.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja „Muzyka Cerkiewna” w Hajnówce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, patronat artystyczny natomiast Krzysztof Penderecki.

Czerniowicki chór został założony w 1993 roku. Główną jego działalność stanowi promocja chóralnej muzyki sakralnej i klasyki świeckiej, pieśni ludowych oraz dzieł współczesnych kompozytorów Ukrainy. Chór współpracuje z orkiestrą symfoniczną regionalnej filharmonii, z którą wykonał dziesiątki wokalno-chóralnych koncertów. Ma na koncie płytę z wykonaniami największych premier utworów ukraińskich kompozytorów. Od 2009 r. kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru jest Nadieżda Sielezniowa - absolwentka dyrygentury chóralnej i wokalistyki uczelni muzycznej w Czerniowcach, absolwentka dyrygentury chóralnej oraz wydziału reżyserii operowej Narodowej Akademii Muzyki w Kijowie, wykładowca tej uczelni, reżyserka oper, Zasłużona Artystka Ukrainy.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi