Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Zima na wesoło w KDK
Dodano: Sobota 02 marca 2019
 

W dniach 18-22 lutego 2019 r. Krasnostawski Dom Kultury przygotował ofertę zimowego wypoczynku dla dzieci z terenu miasta. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych na 2019 rok. W zajęciach wzięło udział dwudziestu pięciu uczestników w wieku 6-12 lat.

Dzień pierwszy rozpoczął się od zabaw i gier integracyjnych przeprowadzonych przez pracowników KDK. Kolejnym punktem było spotkanie z pracownikiem krasnostawskiego SANEPID-u, który szczegółowo przedstawił dzieciom zasady zdrowego żywienia i wypoczynku. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na niezwykle ciekawe zajęcia plastyczne. Wszyscy chętni mogli spróbować namalować na wodzie obraz starożytna techniką Ebru. Zainteresowanie okazało się ogromne, a zachwytom nad wykonanymi pracami nie było końca.

Drugi dzień przyniósł spotkanie z doradcą zawodowym, który podczas warsztatów plastycznych pt. „Kim zostanę jak dorosnę” pomagał dzieciom odkrywać predyspozycje i marzenia dotyczące wykonywanych przez nie w przyszłości zawodów. Kolejne zajęcia były okazją do wykazania się sprawnością fizyczną. Podczas warsztatów kuglarskich i cyrkowych, pod czujnym okiem przedstawicieli fundacji „Sztukmistrze”, uczestnicy zgłębiali tajniki żonglerki, tworzenia „żywych piramid”, i akrobatycznych sztuczek.

W środę zaplanowano kilkugodzinny pobyt w Zamościu. Pierwsza część wycieczki przebiegła zgodnie z planem – w manufakturze słodyczy „Tęcza” każdy z uczestników własnoręcznie wykonał lizaka, a pracownicy wytwórni barwnie opowiedzieli o sposobie wyrabiania ich niepowtarzalnych słodyczy. Kolejną atrakcją wycieczki miała być wyprawa na lodowisko. Jednak z powodu pięknej, niestety nie zimowej, a wiosennej pogody zostało ono tego dnia zamknięte. W zamian, dzieci udały się na zwiedzanie miejskich podziemi i muzeum, a potem wszyscy osłodzili sobie brak lodowiska wspólnym wyjściem na gofry.

W czwartek młodzi uczestnicy wybrali się do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, gdzie obejrzeli niezwykle ciekawą wystawę dotyczącą dawnej i najnowszej historii Miasta. Drugim punktem dnia była wyprawa do kina na projekcję bajki pt. „Lego Przygoda 2”.

Piątek był ostatnim dniem wspólnego wypoczynku. Tego dnia odbyła się wycieczka do stajni „Adrenalina” w Siennicy Nadolnej. Pomimo niesprzyjającej pogody młodzi uczestnicy odwiedzili mieszkające tam zwierzęta, spróbowali wyprowadzić na spacer kozy, nakarmili daniele, poznali życie kur i zajrzeli do chlewika świnki wietnamskiej. Odbyły się także warsztaty plastyczne, podczas których każde dziecko namalowało swoje ulubione zwierzę. Na zakończenie pobytu uczestnicy rozgrzewali się przy ognisku i piekli kiełbaski. Każdy młody uczestnik otrzymał na pożegnanie pamiątkowy dyplom.

Pomimo nieprzewidywalnej pogody i zmiany niektórych planów, zimowy wypoczynek z KDK był okazją do miłego spędzenia czasu, poznania nowych kolegów, a także do zdobycia cennej wiedzy dotyczącej miedzy innymi szeroko pojętej profilaktyki.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi