Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Marek Kucak zwycięzcą 12. edycji JCKaTP!
Dodano: Poniedziałek 25 lutego 2019
 

Dnia 16 lutego 2019 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się finał XII edycji Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Imprezę otworzył Dyrektor KDK Damian Kozyrski, który na wstępie, w związku z żałobą narodową,  poprosił o minutę ciszy w intencji ś.p. premiera Jana Olszewskiego. Następnie powitał zgromadzonych gości i przedstawił skład Jury – tj. Jadwigę Demczuk (poetka, współpracuje z „Monitorem Wołyńskim”), Dorotę Ryst („Salon Literacki”, juror w ogólnopolskich konkursach literackich) i Marcina Jurzysta (doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki)

Następnie głos zabrały Jadwiga Demczuk i Dorota Ryst, które przedstawiły swoje uzasadnienie werdyktu.

W tym roku na Konkurs nadesłano 271 zestawów wierszy (w tym 54 zestawów w kategorii „do lat 18” i 217 zestawów w kategorii „dorośli”). Jury przyznało nagrody i wyróżnienia dla:
W kategorii „do lat 18” dwa równorzędne wyróżnienia:

– Aleksandry Majówki z Chełma

– Dominki Liszkiewicz z Piły

W kategoria „dorośli”:

- Pierwsza nagroda: Marek Kucak z Piekar Śląskich

- Druga nagroda: Bartosz Konstrat  z Warszawy

- Trzecia nagroda ex-aequo: Marcin Sztelak z Czeladzi oraz Dorota Nowak z Nowego Tomyśla

- Cztery równorzędne wyróżnienia otrzymali: Piotr Zemanek z Bielska-Białej, Agata Wesołowska z Torunia, Marzena Jaworska z Warszawy oraz Iwona Świerkula z Warszawy.
Obecni na finale laureaci otrzymali z rąk Dyrektora KDK nagrody finansowe, pamiątkowe dyplomy i tradycyjnie serca z piernika.

Imprezę zakończyła wspaniała opowieść słowno-muzyczna o miłości dwojga znakomitych autorów piosenek - Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Miłości niełatwej, która zaowocowała pięknymi piosenkami, a możemy ja poznać m.in. z listów zebranych w książce „Listy na wyczerpanym papierze”. Opowiedziała o tym niezwykłym związku Dorota Ryst, a piosenki zaśpiewała niezwykle utalentowana Julia Pawłowska, której akompaniowała na pianinie Joanna Dojnikowska.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi