Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Poezja miłosna po raz 12!
Dodano: Poniedziałek 11 lutego 2019
 

Jak Polska długa i szeroka także Krasnystaw dbając o wizerunek miasta sprzyjającego twórczości poetyckiej, zachęca w regulaminie ogólnopolskiego konkursu, aby „dać upust swym szałom miłosnym i porywom twórczym”. Już niebawem, bo 16 lutego o godz.16:00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się finał XII edycji Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

W tym roku po lekturze ponad 600 wierszy pytanie postawione przez jurora Marcina Jurzystę wciąż jest aktualne: „Czy warto jeszcze pisać wiersze o miłości? Skoro przez stulecia – ba, tysiąclecia napisano ich już tyle? Odpowiedź może być tylko jedna – tak. Piszmy, próbujmy jeszcze raz nazwać, opowiedzieć to, co każdy człowiek przeżywa choćby raz w życiu. Opowiedzieć w sposób oryginalny, własny. Czy prostota i bezpretensjonalność może być kluczem do sukcesu, czy uważność? Uważne przyglądanie się światu, odczytywanie i zapisywanie drobnych zdarzeń.”

Na wiele tych intrygujących pytań postarają się skierować uwagę uczestników jurorzy tegorocznej edycji Konkursu: Jadwiga Demczuk (poetka, współpracuje z „Monitorem Wołyńskim”), Dorota Ryst („Salon Literacki”, juror w ogólnopolskich konkursach literackich) - przewodnicząca i Marcin Jurzysta (doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki).

Po wyłonieniu laureatów z 270 nadesłanych zestawów wierszy, z czego najmłodszy autor ma 11 lat, organizatorzy czyli Krasnostawski Dom Kultury i jurorzy zapraszają na rozstrzygnięcie, któremu towarzyszyła będzie opowieść słowno-muzyczna o miłości dwojga znakomitych autorów piosenek - Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Miłości niełatwej, która zaowocowała pięknymi piosenkami, a możemy ja poznać m.in. z listów zebranych w książce „Listy na wyczerpanym papierze”. Opowie o tym niezwykłym związku Dorota Ryst - poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami i biografiami literackimi. Piosenki zaśpiewa Julia Pawłowska a akompaniować jej będzie Joanna Dojnikowska – oczywiście z repertuaru Osieckiej i Przybory.

Zapraszamy do Sali Muzycznej KDK. Wstęp wolny!

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi