Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Seniorzy kolędowali w KDK
Dodano: Czwartek 24 stycznia 2019
 

W poniedziałek 21 stycznia 2019 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędujących Seniorów „Krasnystaw 2019”pod patronatemTeresy Hałas Poseł na Sejm RP oraz Roberta Kościuka Burmistrza Krasnegostawu.

Przegląd otworzył Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury, który na wstępie złożył życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Następnie podkreślił cel przeglądu, którym jest pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, prezentacja twórczości kolędniczej, pobudzanie twórczych zainteresowań artystów amatorów w wieku senioralnym. Przypomniał też, że przegląd nawiązuje do organizowanych przez KDK przeglądów powiatowych. Podziękował również sponsorom i darczyńcom, którymi byli: Teresa Hałas Poseł na Sejm RP, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Izbicy, Energoremont sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie i PSS „Społem” Krasnystaw, Urząd Miasta Krasnystaw i LGD „Krasnystaw Plus”.

W przeglądzie wystąpiły następujące zespoły i soliści: Chór KDK, Chór „Jubilat” z Kraśnika, Zespół Wokalny „Babie Lato” z Chełma, Chór „Słoneczny Krąg” z Żułowa, Zespół „Biesiada” z KDK, Tadeusz Korneluk z Chełma, Zespół „Jesienne Promyki” z DDPS Krasnystaw, Zespół Śpiewaczy „Melodia” z Siennicy Nadolnej, Krzysztof Kister z KDK, Zespół „Fajsławianki” z Fajsławic, Alina Pitucha i Anna Szumiło z KDK, Zespół „Siedliszczanki” z Siedlisk i Zespół „Srebrny Wrzos” z KDK.

Przegląd swoją obecnością uświetnili m.in. Teresa Hałas Poseł na Sejm RP, Robert Kościuk Burmistrz Krasnegostawu, Janusz Pędzisz Wójt Gminy Fajsławice, Mirosław Księżuk Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krasnystaw, Urszula Hus Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Krasnystaw oraz dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy seniorom.

Przegląd zakończyła wspólna biesiada, przygotowana przez Klub Seniora KDK.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi