Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Finał projektu Krasnystaw dla Niepodległej
Dodano: Poniedziałek 05 listopada 2018
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 11 listopada o godz. 18.00 do Sali widowiskowej na finał projektu „Krasnystaw dla Niepodległej”. Złożą się na niego promocja książki „Dzieje Krasnostawskie” oraz koncert zespołu Ani Brody i Maćka Pruchniewicza - Nova Energia.

„Dzieje Krasnostawskie” stanowią kolejny element, obok „Zapisek Krasnostawskich”, odkrywania przeszłości Krasnegostawu – miasta, którego historia do tej pory nie została spisana w kompletnym opracowaniu o charakterze monografii. W książce pod redakcją Artura Borzęckiego i śp. Ryszarda Maleszyka znajdą Państwo artykuły poruszające różnorodną tematykę z okresu niewoli narodowej oraz odrodzonej Rzeczpospolitej. Poruszone zastały liczne wątki niepodległościowe dotyczące społeczności krasnostawskiej, wielokrotnie angażującej się w dziejowo ważne wydarzenia w historii naszego narodu. W wydawnictwie zaprezentowaliśmy niepublikowane dotąd fotografie i dokumenty gromadzone przez poszczególnych autorów – historyków i regionalistów głównie związanych z Krasnymstawem.

Świętowanie 100-lecia niepodległości Polski zakończymy koncertem projektu Ani Brody & Maćka Pruchniewicza - Nova Energia. Rozpocznie się on około godz. 18.30. Specjalnie na tą okazję artyści, którym towarzyszyć będzie Szymon Siwierski przygotowali program oparty na utworach Jerzego Lieberta i tradycyjnej muzyce z Wileńszczyzny pt. „Poemat dla Niepodległej”.

Głos, cymbały, loopery, dzwonki pentatoniczne, gitara akustyczna i elektryczna. Jazzowy swing w wokalu. Power etniczny. Akustyczny walking. Gitarowy mix dźwięków. Niezwykle transowe piosenki, zderzenie folku i etno oraz rockowego groove’u. Wielogłos, który buduje pulsującą przestrzeń, gitara, która nakręca rytm i słowo. To wszystko tworzy niespotykany ogród muzycznych wrażeń, pełen feelingu i efektownej barwy, który napełni Was dobrym brzmieniem.

Dodatkowo tego dnia w holu KDK będzie można obejrzeć wystawę przygotowaną przez uczestników warsztatów „Prasa podziemna podczas II wojny światowej”. Zaprezentowane zostaną plakaty oraz t-shirty i torby z nadrukami opracowanymi na bazie periodyków i ulotek, kolportowanych w okresie okupacji na terenie powiatu krasnostawskiego.

Przypominamy, że projekt „Krasnystaw dla Niepodległej” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. W jego realizacji pomogli nam:  Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, Stowarzyszenie Pod Napięciem, Miasto Krasnystaw, Parafia św. Franciszka w Krasnymstawie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie. Patronat nad projektem objęły: Poseł na Sejm RP Teresa Hałas oraz Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz. Patronatu medialnego poszczególnym wydarzeniom udzieliły: Radio Lublin, Super Tydzień oraz Skafander Gazeta Akademicka.


 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi