Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Różnorodne malarstwo Alicji Cimek i 45. numer czasopisma Nestor
Dodano: Wtorek 16 października 2018
 

11 października 2018r. do Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie przybyło wielu znakomitych gości, aby uczestniczyć w wernisażu malarstwa Alicji Cimek oraz zapoznać się z najnowszym 45. numerem czasopisma „Nestor”.

Alicja Cimek, krasnostawianka, wieloletni urzędnik państwowy. Po przejściu na emeryturę realizuje swoją przygodę z malarstwem w Grupie Plastycznej „Paleta”. Swoją pasję rozwija pod kierunkiem pani Bronisławy Żuk.

Na wystawie w Galerii Collegiata  Biblioteki zaprezentowano 68 obrazów wykonanych techniką akrylową.  Różnorodna tematyka  prac obejmująca szeroki wachlarz -  od architektury po konie, kwiaty, ptaki, pejzaże i tematykę religijną - przyciąga odbiorców magią kolorów i ulotnością uchwyconej chwili.  Na wystawie zobaczymy też najnowszy obraz, wykonany na 100-lecie Niepodległości – Józef Piłsudski na Kasztance.

Na wernisażu malarka mówiła, że zainteresowanie do tej dziedziny sztuki przejawiała od dawna. Od zawsze fascynowała ją przyroda, umiała patrzeć i dostrzegać w otaczającym nas świecie to, czego nie widzieli inni. Ta umiejętność obserwacji była impulsem do tego, aby przenieść swoje artystyczne doznania na płótno.  A robi to w bardzo subtelny i wyrafinowany sposób, jej obrazy są pełne finezji i wdzięku. Uczestniczy w licznych plenerach malarskich, gdzie z profesjonalnymi artystami wzbogaca swój talent twórczy. Wystawę można oglądać do 11 listopada w godzinach pracy Biblioteki Powiatowej.

Andrzej Misiura, redaktor naczelny, zaprezentował najnowszy 45.  numer czasopisma artystycznego „Nestor”. O swoich artykułach mówili też autorzy, obecni na spotkaniu: L. Janeczek, L. Cimek, L. Dziedzic, E. Magdziarz, A. Szarugiewicz, W. Krajewski, M. Nagowska, E. Patyk. Zapraszamy do ciekawej lektury!


 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Marzec 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi