Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Inauguracja roku szkolnego 2018/19 z programem NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
Dodano: Sobota 06 października 2018
 

Uroczyste otwarcie ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida i Krasnostawski Dom Kultury odbyło się 21 września 2018 r. w Sali Widowiskowej KDK gości powitali Anna Antyga - dyrektor II LO, Damian Kozyrski - dyrektor KDK i Ewa Magdziarz – koordynator NHEF. Po wystąpieniach okolicznościowych przedstawiona została oferta programu NHEF na r. szk. 2018/2019. Pani Ewa Magdziarz zapowiedziała także pokaz filmu „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona. Z prelekcji, połączonej z prezentacją multimedialną, uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że program NHEF będzie realizowany w kinie „Morskie Oko” od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. Dobór filmów w programie ma na celu, m. in. rozwijać w uczniach kompetencje, zrozumienie współczesnego świata oraz znajomość polskiego i światowego kina. Uczestnicy programu uczą się, jak należy odczytywać dzieło filmowe i posługiwać się językiem sztuki. Od października do kwietnia odbędzie się siedem projekcji. Pokazy poprzedzą prelekcje wygłaszane przez koordynatora NHEF. Po projekcjach nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne: scenariusze lekcji, analizy psychologiczne i prezentacje multimedialne. Karnet na 7 projekcji w ramach cyklu uczniowie będą mogli kupić za 35 zł. Bilet na pojedyncze projekcje będzie kosztował 10 zł. Istnieje możliwość otrzymania jednego karnetu dla grupy z jednej szkoły. Grupy wiekowe na ten rok zostały zgłoszone już w maju, ale uczniów można zgłaszać jeszcze do 5 października.

Cykle filmowe w ramach NHEF planowane na ten rok w Krasnymstawie:

  • Szkoła ponadgimnazjalna - KINO POLSKIE
  • Szkoła podstawowa: klasy 7 i 8 oraz 3 gimnazjum - MŁODZI W OBIEKTYWIE
  • Szkoła podstawowa: klasy 4, 5 i 6  - MŁODZI W OBIEKTYWIE
  • Przedszkole: FILMOWE PRZYGODY

Do programu można zapisać się przez stronę www.nhef.pl. W formularzu zgłoszeniowym, wypełnianym online, nauczyciel dokonuje wyboru miasta, cyklu odpowiedniego dla wieku i zainteresowań uczniów.

Po przekazaniu informacji dotyczących oferty NHEF Ewa Magdziarz zaprosiła na specjalny pokaz „Kamerdynera”, przekazała także materiały metodyczne dla nauczycieli dotyczące najnowszego filmu Filipa Bajona. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to więcej niż lekcja i więcej niż kino!

Warto dodać, że Festiwal Ale Kino! z Poznania w czasie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodził „Platynowymi Koziołkami 2018” projekty Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Natomiast Nagrodę „Srebrne Lwy” 43. FPFF dla filmu „Kamerdyner” otrzymali reżyser Filip Bajon oraz producenci Olga Bieniek i Mirosław Piepka. Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Ewa Magdziarz – koordynator programu NHEF

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi