Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Wakacje w KDK
Dodano: Niedziela 02 wrzesnia 2018
 

W dniach 2-6 lipca w Krasnostawskim Domu Kultury odbywały się zajęcia wakacyjne dofinansowane przez Urząd Miasta Krasnystaw w ramach realizacji działania publicznego  – Wspieranie zorganizowanych form letniego i zimowego wypoczynku z programem terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych.  W ramach letniego wypoczynku przygotowano szereg zajęć i atrakcji dla uczestników.  W zajęciach wzięło udział 25-cioro dzieci w wieku 6–12 lat z terenu Miasta Krasnystaw. Obowiązywała wcześniejsza lista zapisów.

Poniedziałek rozpoczął się od zajęć integracyjnych prowadzonych przez Karolinę Gołębiowską i Stanisława Kliszcza, instruktorów KDK. Potem, pracownik krasnostawskiego SANEPID-u przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zdrowego trybu życia, walki z uzależnieniami i bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami. Kolejnym punktem poniedziałkowego programu miał być plener artystyczny, jednak warunki pogodowe pokrzyżowały te plany. Zajęcia przeprowadzone zostały przez Dorotę Przemorską w budynku, a młodzi uczestnicy używając wyobraźni narysowali suchymi pastelami ogromną łąkę, a następnie wykorzystując różne materiały wykonali wizerunki „Pani Przyrody”.

Wtorek przyniósł projekcję kinową bajki „Odlotowy Nielot”. Dzieci obejrzały ją w technologii  3D. Drugim punktem tego dnia były zajęcia rękodzielnicze podczas których pod okiem Weroniki Franczak wszyscy chętni wykonali niezwykle barwne i oryginalne „łapacze snów”.

W środę na dzieci czekała nie lada atrakcja: wyjazd do Centrum spotkania Kultur w Lublinie, na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, na spektakl „Proszę słonia” przygotowany przez Teatr im. Hansa Christiana Andersena oraz koncert muzyki z bajek wytwórni Walta Disneya. Oprócz uczestników projektu, dodatkowo w wyjeździe wzięło udział szesnaście dzieci z Krasnegostawu.

W czwartym dniu trwania projektu dzieci pod nadzorem Magdaleny Wróbel wykonały kolorowe obrazki techniką „string art”. A ostatnim punktem dnia była lekcja muzealna w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.  Po powrocie, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Damiana Kozyrskiego dyrektora KDK.

Na piątkowy wyjazd wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Z wielką uciechą pokonywały trudne przeszkody w parku linowym w Lublinie. Najwięksi śmiałkowie dotarli do końca szlaku o średniej trudności, inni zadowolili się szlakiem „łatwym”.

Ta wyprawa była ostatnim punktem tegorocznego letniego wypoczynku. Wesołych wspomnień ze spędzonego razem czasu z pewnością wystarczy na długo.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Kwiecień 2019
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi