Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Różnorodne malarstwo Aleksandry Borowiec i 43. numer czasopisma Nestor
Dodano: Sobota 03 marca 2018
 

W czwartkowe popołudnie 1 marca w Galerii Collegiata Biblioteki Powiatowej swoją wystawę zaprezentowała Aleksandra Borowiec z Chełma. Malarka posiada wykształcenie rolnicze, przez wiele lat pracowała w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Rejowcu. Jak powiedziała, w kręgu jej zainteresowań, obok literatury, zawsze było malarstwo. Malować zaczęła dwadzieścia lat temu w Chełmskim Domu Kultury, pod opieką Teresy Chomik Kazarian, która towarzyszyła jej w drodze artystycznej od samego początku, a w czasie wernisażu mówiła: „Jest to malarka już ukształtowana, która do nikogo nie jest podobna w swojej wypowiedzi twórczej, jest sobą, można ja rozpoznać zawsze i wszędzie. Jest to malarstwo różnorodne, jeżeli chodzi o wybór tematu, o sposób malowania, o sposób przekazywania nam, odbiorcom, swoich emocji. Jest to malarstwo wyciszone, liryczne, nostalgiczne, przyjazne dla człowieka, które pokazuje wrażliwość artystki na otaczający świat”.

Malarka na wernisażu mówiła też o początkach swojej drogi twórczej, o szkółce malarskiej, o udziale w licznych plenerach malarskich, gdzie mogła spotkać wybitnych artystów. Współtworzyła Stowarzyszenie Twórcze „Pasja”, gdzie  pełni funkcję prezesa. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Swoje obrazy wystawiała  na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i autorskich. Malowanie jest dla niej ucieczką od codzienności i nieustającym zachwytem. Maluje w domu, w pracowni, na plenerach malarskich.

Na wystawie zaprezentowała 36 obrazów, na których zobaczymy otaczający nas świat przyrody – od rozległych pejzaży, po prawie mikroskopowe zbliżenia natury tworzące abstrakcje. Jej wyczucie natury wynika z obserwacji świata w dzieciństwie, jak też z rolniczego wykształcenia. Powiedziała między innymi: „Starałam się pokazać na tej wystawie obrazy różne, próbki z różnych okresów mojej twórczości, najchętniej maluję farbami olejnymi, lubię malować cienie, półcienie, ale staram się malować obrazy o różnorodnej tematyce”.

Życzenia dalszej pracy twórczej złożyła burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, niezwykły list gratulacyjny od koleżanek odczytała reprezentantka Stowarzyszenia „Pasja” Ela Petruk. Gratulacje malarce przekazali też członkowie grupy, przyjaciele, znajomi oraz licznie zebrani goście.

Następnie redaktor naczelny Andrzej Misiura i autorzy artykułów zaprezentowali nowy, interesujący 43. numer czasopisma „Nestor”, który otrzymali wszyscy zebrani. Nakład sponsorowany przez: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw.

Zapraszamy do lektury i do Biblioteki na wystawę różnorodnych  obrazów Aleksandry Borowiec.
 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Grudzień 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi