Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Krasnostawski Dom Kultury ponownie z Teatrem Polska!
Dodano: Sobota 26 sierpnia 2023
 

Z radością informujemy, że Krasnostawski Dom Kultury po raz kolejny na trasie  programu Teatr Polska! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla naszej pracy. W ramach Teatru Polska pokażemy trzy spektakle „Drzewo Życzeń” Teatru Andersena z Lublina, „Kaspar” Teatru Biuro Podróży z Poznania i „Margules. Nieobecność” Teatru Scena InVitro z Lublina.

Na początek odwracamy role i jedziemy do Teatru Andresena w Lublinie na spektakl „Drzewo życzeń” dnia 3 września 2023 r. o godz. 12:00. Mamy jeszcze wolne miejsca w naszym teatralnym autobusie – zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny 82 576 22 18 lub osobisty w sekretariacie KDK w celu omówienia szczegółów wyjazdu.

O czym jest spektakl, na który się wybieramy? „Drzewo życzeń” Teatru Andersena to mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga pokonywać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych - nie tylko na przybyszów z innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć.

Projekt Teatr Polska to inicjatywa mającą na celu zapewnienie dostępu do wysokiej jakości spektakli teatralnych mieszkańcom mniejszych miejscowości. Jego głównym celem jest popularyzacja i upowszechnianie sztuki teatralnej, a także eliminowanie barier ekonomicznych w dostępie do tej formy kultury, zwłaszcza w obszarach oddalonych od ośrodków teatralnych.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały publiczności najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu. Spektakle prezentowane w ramach projektu Teatr Polska mają planowaną datę od 1 września do 30 listopada 2023 roku.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Październik 2023
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi