Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

XV Tradycyjna Majówka z karpiem
Dodano: Czwartek 28 kwietia 2022
 

Burmistrz Krasnegostawu i Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zapraszają na XV Tradycyjną Majówkę z karpiem, która odbędzie się 1 maja 2022 r. w godzinach 15-21 na terenie Dworku Starościńskiego przy ul. Sikorskiego 12.

W części koncertowej imprezy wystąpią grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, zespół wokalny „Amicus” z KDK, kapela „Uroczysko” z KDK, kapela „Czarny Salceson” oraz zespół WoWaKin, który zagra potańcówkę ludową.

WoWaKin tworzy w nurcie muzyki korzeni, na pograniczu tradycji, folku i improwizacji. Specjalizuje się w interpretacjach muzyki tradycyjnej. Jest znany wśród wielbicieli tańca. Repertuar czerpie z bogatych muzycznie regionów Polski - Radomszczyzny, Mazowsza, Kujaw, Podlasia. Trio tworzy muzykę akustyczną, wirtuozersko używając instrumentarium typowego dla muzyki tradycyjnej. Słychać w ich muzyce skrzypce, harmonię trzyrzędową, bęben, cymbały, basy. Muzycy podejmują dialog z tradycją i eksperymentują, nie stroniąc od zabaw muzycznych i improwizacji. Stąd pojawiające się w wielu utworach zaskakujące instrumenty - kalimba i banjolele. W zespole śpiewają Paula Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak. W repertuarze mają pieśni liryczne, obrzędowe i przyśpiewki, kujawiaki, mazurki, oberki i polki. Ich muzyka odznacza się wigorem, energią, a z drugiej strony liryzmem i delikatnością.

Dodatkowo swoje stoiska wystawią twórcy ludowi i rękodzielnicy oraz koła gospodyń wiejskich z terenu naszego powiatu. Podczas majówki odbędzie się także kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy różne aktywności i atrakcje.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Wrzesień 2022
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi