Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Dziady Jesienne w KDK
Dodano: Wtorek 02 listopada 2021
 

Zespół Meek, Oh Why? w interpretacji ,,Dziadów cz. III”  Mickiewicza już 7 listopada 2021 r. o godzinie 19:00 w Krasnostawskim Domu Kultury! Będzie to premierowe przedstawienie muzyczne, stworzone na podstawie dzieła Adama Mickiewicza, w ramach kolejnej odsłony wydarzenia „Dziady Jesienne”.

Mateusz Hulbój i Warzyniec Topa producencki duet przygotował nową odsłonę tej narodowej epopei. Do wykonania utworów zaprosili m.in. Mikołaja Kubickiego - autora tekstów, wokalistę, trębacza, Karolinę Łopuch - laureatkę wielu festiwali muzycznych - współpracującą ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz Szczepana Pospieszalskiego - kompozytora, trębacza, który ukończył wydział kompozycji, Interpretacji, edukacji i Jazzu w Katowicach. Trzon zespołu stworzą muzycy zespołu Meek, Oh Why?

Do przygotowania projektu grupa ponadto zaprosiła Artura Wytrykusa – specjalistę od efektów oświetleniowych, tworzącego świetlną scenografię – na co dzień związanego z warszawskim Teatrem Syreny, a który w Krasnymstawie „oświetlał” m.in. małą scenę na Chmielakach czy spektakle fundacji B’cause Dance Company.

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Krasnostawskiego Domu Kultury od 2 listopada 2021 r.

Wydarzenie sfinansowane ze środków z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krasnystaw na 2021 r.

Organizatorzy:

Krasnostawski Dom Kultury
Stowarzyszenie Pod Napięciem
Miasto Krasnystaw

Produkcja:

Echo Production

---------------

Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why? Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.

Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.

W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2022
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi